Ankieta: Czy popierasz powrót Fiodora Swirydiuka do kraju?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
55.56%
10 55.56%
Nie
33.33%
6 33.33%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
11.11%
2 11.11%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 76
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 76

KRAJ: PREZYDENT POZWOLIŁ NA POWRÓT SWIRYDIUKA?


Fiodor Swirydiuk, wydalony z kraju za zachowania niezgodne z ogólnie przyjętymi normami i z bialeńskim prawodawstwem, powrócił kilka dni temu na forum jako Franciszek Zapałka. Udzielał się na Krzykopudełku (mini-czacie). Nie powstrzymał się znów od ataków na Królestwo Hasselandu i Piotra Pawła I oraz niektórych innych obywateli Republiki i państw z nią stowarzyszonych. 30 lipca 2016 r. zauważono jednak, że Fiodor Swirydiuk napisał kilka postów na forum Carstwa Brodryjskiego jako... Fiodor Swirydiuk. Zrodziło to wiele kontrowersji i pytań o to, na jakiej podstawie, dlaczego i kto przywrócił byłego lidera partii Rozum i Godność Człowieka do życia. Severino Castiglioni, Sędzia Ludowy, zaprotestował przeciwko bezprawnym działaniom i zagroził złożeniem dymisji z wszystkich pełnionych funkcji publicznych. Car Brodrii, i zarazem pełniący obowiązki Prezydenta, Iwan Pietrow-Dostojewski tłumaczył, że władze Brodrii nie mają nic wspólnego z powrotem Swirydiuka. 31 lipca 2016 r. Swirydiuk, pytany przez Fredericka Hufflepuffa o szczegóły sprawy, odparł:

Cytat:Nie, wszedłem na stronę Bialenii i tyle. Hewret (Faradobus - Prezydent Republiki Bialeńskiej, przyp.red.) mi pomógł. Dzięki Hewret.

Na wniosek p.o. Prezydenta postępowanie przeciwko Swirydiukowi, który został już zbanowany, rozpoczął Sąd Ludowy.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
PIOTR NOVITIUS, LIDER LIGII NOWEJ BIALENII: "HASSELAND ZAWŁADNĄŁ CAŁĄ BIALENIĄ I BRODRIĄ"


Cytat:Frederick Hufflepuff: Witam serdecznie Kanclerza Abachazji, nowego mieszkańca Bialenii Piotra Novitiusa. Dziękuję za możliwość spotkania.

Piotr Novitius: Witam serdecznie.

FH: Szanowny Panie Kanclerzu, co skłoniło Pana do osiedlenia się w Republice? Dlaczego wybrał Pan akurat nasz kraj? Czy w momencie przybycia do Bialenii ograniczył Pan aktywność w Abachazji?

PN: Do osiedlenia w Republice skłoniła mnie jej aktualna sytuacja, która niestety do najlepszych nie należy. Należy wspomóc Bialenię, co cały czas czynię, niestety nie spotyka się to z dobrym odbiorem hasselandzkiej elity, która zawładnęła Bialenią. Nie, nie ograniczyłem zbytnio swojej aktywności w Abachazji, cały czas to Abachazję uważam za swoją najważniejszą ojczyznę, to właśnie tam zaczynałem swoją przygodę z mikronacjami.

FH: Od samego początku wzbudza Pan kontrowersje w społeczeństwie. Ocenił Pan, że "nad Bialenią zebrały się czarne chmury, więc trzeba zapobiec dalszej degradacji kraju". Co rozumie Pan przez określenia "czarne chmury" i "degradacja"?

PN: Metaforę "czarne chmury" chyba wszyscy rozumiemy, więc nie muszę jej chyba zbytnio tłumaczyć. Mówiąc o degradacji, myślałem właśnie o znaczącym spadku aktywności, kryzysu demokracji i patriotyzmu, czy praktycznym opanowaniu Bialenii przez siły hasselandzkie lub powiązane z Hasselandem.

FH: Dlaczego ocenia Pan tak jednoznacznie negatywnie rolę Królestwa Hasselandu w funkcjonowaniu państwa bialeńskiego? To osobista niechęć do Piotra Pawła I?

PN: Nie jest to żadna osobista niechęć, a dostrzeżenie faktów. Hasseland zawładnął całą Bialenią, a także Brodrią. Przez dłuższy czas przed przybyciem do Bialenii obserwowałem to, co dzieje się w tym kraju i jestem tym głęboko zaniepokojony. Nie trzeba się zbytnio wysilać, aby dostrzec destrukcyjny wpływ Hasselandu na życie Bialenii.

FH: Jakie ma Pan plany polityczne w Bialenii, oprócz założenia partii, która jak na razie nie cieszy się niczyim zainteresowaniem?

PN: Nie cieszy się zainteresowaniem dlatego, że stoi w opozycji wobec panującego układu, który cały czas rujnuje ten piękny kraj, jakim jest Bialenia. A co do planów politycznych, no cóż, być może założę gazetę, choć smykałki dziennikarskiej raczej nie mam, zamierzam przedstawić kilka obywatelskich projektów ustaw - jeden z nich (ustawa o likwidacji ustawy o obowiązku mieszkaniowym) już przedstawiłem.

FH: Proszę nam powiedzieć kilka słów o zgłoszonym przez Pana projekcie ustawy o zniesieniu ustawy o obowiązku mieszkaniowym? Skąd ten pomysł?

PN: Po prostu patrzę na prawo, jakie obowiązuje w Bialenii i dostrzegam błędy w nim. Ustawa o obowiązku mieszkaniowym godzi w wolność obywateli, praktycznie zabrania żyć różnorakim wędrowcom i osobom bez stałego miejsca zamieszkania, poza tym tworzy zupełnie niepotrzebną biurokrację.

FH: Jak patrzy Pan na działalność Rządu i Prezydenta Hewreta Faradobusa? Aktywność władz jest wystarczająca?

PN: Zdecydowanie nie, zarówno władz, jak i ogółu obywateli. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, dlaczego tak jest. Otóż dlatego, że cała Bialenia jest zawładnięta przez jedną opcję polityczną, co zdecydowanie nie sprzyja aktywności, demokracji ani całemu krajowi. Czas to zmienić.

FH: Dziękuję za rozmowę.

PN: Dziękuję.
TYLKO WE "wBIALENII": KONSTANTY JERZY MICHALSKI O DWU I PÓŁOSIOWYM ŚWIECIE


Cytat:Dwu i półosiowy świat

Nie zaogniał się od dłuższego czasu konflikt między Sarmacją, a Bialenią. Nie jest to odprężenie w stosunkach dyplomatycznych, zakończenie sporu, czy cokolwiek w ten deseń. Stosunki dyplomatyczne nie istnieją, a my jesteśmy w stanie cichej zimnej wojny, pomimo aktywnych kontaktów między obywatelami naszych państw. Zdrową rywalizacją ciężko jest to nazwać, ale mimo wszystko, gdzieś w podświadomości mamy motto “dogonić i przegonić”.

Doktryna polityki zagranicznej jest błędną odpowiedzią na stan dzisiejszego mikroświata. Przynajmniej częściowo, bo mamy tu doniosłe słowa o “prometejskiej misji” wśród narodów Nordaty. Ten naród jest jeden, bo pomimo pewnych animozji między poszczególnymi osobami, to stan osobowy państw post-grutinistycznych, bo tak można nazwać Abachazję i upadłe już przyległości jest niezmienny. To są kosmopolici. Mikronacyjni nomadzi na wielkim stepie. Wbrew wszystkim naszym próbom - wielkim wysiłkiem będzie ich uziemienie. Przed czasami Grutina istniało kilka państw, mniej (Piotrusiowo) czy bardziej (Klindia) poważnych. Wtedy sytuacja była, powiedzmy, stabilna, mikronacje się rozwijały i idée fixe było dołączenie do poważnych państw, które każdy uznaje. Wkroczył Grutin i wszystko się zmieniło. Zaczęła się aktywność, państwowości odporna na wstrząsy, za cenę klonerstwa, śmiesznej autorytarności, szukania sojuszników na gwałt oraz straszenia przed złym w postaci Bialenii. Czy było to koniecznie, to inna kwestia. Czy był to ciąg przyczynowo-skutkowy, czy zwykła korelacja - ponownie, to nie temat na tego typu felieton. Mimo wszystko, należy być pewnym. Sama Nordata sojuszników nam nie zapewni.

Główną wadą deklarowanych przez nas wzniosłych idei w polityce zagranicznej jest kwestia sarmacka. Nie rozwiążemy tego, to pewne. Wszystkie postulaty były już wysuwane po obu stronach, nawet w przypadku kompromisu - wiadomość o nim była zacierana, albo w skuteczny sposób blokowano jego wejście w życie. Pogódźmy się ze światem dwuosiowym. Albo jesteś z nami, albo przeciw nam.

A czy jest trzecia opcja? Jest. I w zasadzie cały mikroświat przybrał po sarmackich ofensywach dyplomatycznych, a także, co trzeba przyznać - po naszych staraniach, doktrynę neutralności. Choć bialeńsko-sarmacki spór może i się wydawać dla co poniektórych egzotyczny, to należy starać się budować blok. Trwały sojusz państw, no właśnie - jakich? Czy republikańskich? Przecież takich jest zdecydowanie za mało. Nie byłoby innego spoiwa niż mglista wspólnota interesów oraz wspólna aktywność. W ostateczności można posunąć się do straszenia Sarmacją. Też działa.

Konstanty Jerzy Michalski
ŚWIAT: 13 LAT TEUTONII


Królestwo Teutonii, państwo-region Księstwa Sarmacji, zaprosiło 31 lipca 2016 r. wieczorem wszystkich obywateli i mieszkańców Sarmacji, innych państw polskiego wirtualnego świata oraz najwyższe władze poszczególnych krajów na obchody 13-lecia powstania Teutonii. W uroczystościach na czacie IRC wzięli udział m.in. Andrzej Fryderyk (Król Teutonii), który w swoim przemówieniu podkreślił, że Teutończyków "łączy duma z historii, sentyment do ziemi i chęć osiągania coraz znamienitszych celów", Tomasz von Habsburg (ambasador Królestwa Dreamlandu) oraz Iwan Pietrow-Dostojewski (p.o. Prezydenta Bialenii), który w mowie podziękował za zaproszenie i wyraził nadzieję na zbliżenie Bialenii i Sarmacji.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
ZA POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CZYTAJ O NAS NA MICROPEDII - http://micropedia.wikia.com/wiki/Gazeta_%22wBialenii%22

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#2
Panie Novitus, ależ Pan propagandę hasselandzką w tej gazecie uprawia! No nie, takie prohasselandzkie działanie upoważnia mnie do nadania Panu ustanowionej przez mnie nagrody
Zwichrzonego Pióra Marbuta Afrykańskiego
http://dinoanimals.pl/zwierzeta/marabut-...ak-swiata/
Ta nagroda będzie przyznawana za uporczywe pisanie największych idiotyzmów w polskich mikronacjach. Bardzo się cieszę, że dostaje ją Pan pierwszy; należy się co najmniej kilku osobom. Będzie miała kilka kategorii, ta Pańska jest akurat III, bo to pierwszy raz dopiero...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
#3
Wnioskuję o stworzenie baretki dla tejże jakże zacnej odznaki. Chyba, że po raz pierwszy w historii RB ktoś odmówi przyjęcia orderu.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
#4
Nowe kreacje są be. Jeśli chcecie coś kombinować w tej kwestii, odsyłam tutaj: http://www.kdn.aaf.pl/order-davida-janowskiego-vt79.htm

Chociaż poziom krytyki piotrowej krytyki mi się mocno nie podoba. Odpowiadając policzkiem na policzkiem można by nieco więcej w tych tonach pisać. :X
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#5
(01.08.2016, 20:12:13)Maciej Kamiński link napisał(a):Nowe kreacje są be. Jeśli chcecie coś kombinować w tej kwestii, odsyłam tutaj: http://www.kdn.aaf.pl/order-davida-janowskiego-vt79.htm

Chociaż poziom krytyki piotrowej krytyki mi się mocno nie podoba. Odpowiadając policzkiem na policzkiem można by nieco więcej w tych tonach pisać. :X
Ciągłe wysłuchiwanie obelg i oczernień pod swoim adresem może być naprawdę irytujące. Ciężko jest milczeć i ignorować w nieskończoność.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#6
Dlatego też sugeruję coś dokładnie odwrotnego do ignorowania.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#7
(01.08.2016, 21:32:57)Maciej Kamiński link napisał(a):Dlatego też sugeruję coś dokładnie odwrotnego do ignorowania.
Czyli agresywny atak?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#8
(01.08.2016, 21:49:50)Eddard Noqtern link napisał(a):[quote author=Maciej Kamiński link=topic=6019.msg53729#msg53729 date=1470079977]
Dlatego też sugeruję coś dokładnie odwrotnego do ignorowania.
Czyli agresywny atak?
[/quote]
Nie bardziej niż do tej pory. Po prostu ten ton do perfekcji wymaga więcej słów. ,Wink
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#9
Cytat:
poziom krytyki piotrowej krytyki mi się mocno nie podoba

Ależ ten poziom jest fatalny. Tym niemniej, jak napisał zacny książę Eddard: mam już dosyć czytania bzdur, jak to Hasseland - a zwłaszcza ja - czyli wilk w owczej skórze, niszczy Bialenię i w ogóle cały mikronacyjny świat. Można polemizować raz, drugi, trzeci, pisać prześmiewcze teksty - ale ile można?
To znaczy z chęcią dyskutuję z osobami w rodzaju p. von Witta, czyli na jakimś poziomie. Ale gdy poziom spada poniżej zera absolutnego, to już się nie chce.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
#10
Na łamach "Obserwatora Sarmackiego" odpowiadam KJMichalskiemu na jego felieton. Zapraszam serdecznie tu.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Hasselandu i Sclavinii, etc. etc.
Odpowiedz
#11
Bardzo dziękuję za nadesłanie linka.
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#12
Ciekaw jestem niezmiernie, czy ludzkość doczeka daty zakończenia tej ankiety.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#13
A Swirydiuk zdążył już do kraju wrócić, a nawet go opuścić. Wink
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości