Sala Posiedzeń Rady Państwa
#21
Moim zdaniem Broskwa jako nazwa powinna pozostać.  Mimo iż jest to nazwa grutinowska ale to zawsze jakaś cześć historii Brodrii.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
#22
(26.08.2016, 15:04:51)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):Moim zdaniem Broskwa jako nazwa powinna pozostać.  Mimo iż jest to nazwa grutinowska ale to zawsze jakaś cześć historii Brodrii.

Aczkolwiek w starożytnym Rzymie panował zwyczaj damnatio memoriae, który wprowadzony w naszym Kraju dodałby nam jeszcze większego blasku.

(26.08.2016, 13:29:19)Iwan Pietrow-Dostojewski link napisał(a):
Cytat:Po pierwsze, widzę, że nadal Iżniewsk jest uznawany za stolicę Kraju. Muszę to sprostować. Faktycznie ogłosiłam to miasto stolicą, w momencie gdy wynegocjowałam ze Związkiem Brodryjskim zwrot Czuwacji i Noklezji dla Władz Emigracyjnych. Jednakże w kilka dni później, sytuacja uległa zmianie, gdyż anektowałam resztę Brodrii, uzyskując w ten sposób jej historyczną stolicę - Sankt Aleksandrov. I wówczas to miasto na powrót ogłosiłam stolicą Carstwa. Warto rozważyć tę kwestię między innymi z racji na Greml, który tam się znajduje.

Jestem jak najbardziej skłonny przychylić się do powyższej propozycji. Od dawna myślałem nad zmianą stolicy Carstwa, albowiem Izniewsk jest, moim zdaniem, miastem mało atrakcyjnym.

Cytat:Dodatkowo optowałabym za delikatną polityką propagandową carskiej rodziny wobec nazewnictwa geograficznego.
Sztuczną i grutinowsko - gałkinowską nazwę Broskwy proponuję zamienić na Iwanogród.
Zaś nazwę Anatolii Brodryjskiej proponuję zamienić na cześć tego, który tam pierwszy urzędował, cara Adama Aleksandra, na Anatolię Aleksandryjską.

To również jest iście interesująca propozycja. Jestem za, jednakże nie wiem, co sądzą o tym pozostali obywatele. Proszę zatem wszystkich o wyrażenie swego zdania.

Wasza Wysokość! Sądzę, że w tej kwestii można podjąć jednoosobową decyzję. W tych sprawach Car może pokazać swoją władzę niemal absolutną bez konieczności odwoływania się do instytucji demokratycznych.
Jeżeli jednak Car życzy sobie konsultacji społecznych, to mogę się podjąć przygotowania kompleksowej uchwały dotyczącej nazw geograficznych i administracyjnych w Carstwie, która zostanie poddana badaniu opinii publicznej.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości