Zmiany Nowego Ab'Dorstu przez wieki [WYDZIELONO Z POMORZA]
#1
Znany Bialeński malarz Jan Fryderyk de la Czarnołyski-Fiedorow Dreamlandzki, który umarł w 1995 roku, namalował kilka obrazów - wizualizacji z cyklu "Nowy Ab'Dorst przez wieki". Jedynie trzy z nich odnaleziono i to niedawno, bo kilka dni temu, w domu jego córki. Jak dotąd nikt poza malarzem go nie widział, tak więc prezentujemy cykl obrazów Czarnołyskiego-Fiedorowa.

Odbudowa po najeździe Khmerskim

[Obrazek: UIZiYr6.jpg?1]

Autor obrazu przedstawił zamek, który popadł już w ruinę, znajduje się on około 30 km od morza, gdyż poprzez budowę grobli, tam i naturalne pływy wodne ocean "odsunął" się od zamku o ok. 31 km. Prawdopodobnie, jest to rok 1144, gdyż w tym roku zamek Starego Ab'Dorstu przejął Jan IX Popielecki, a ich herb widnieje na zamku, rządzili oni Starym Ab'Dorstem ledwie 3 miesiące aż do śmierci Jana IX.

Odrodzenie Bialeńskie

[Obrazek: BdT60UQ.jpg?1]

Za rządów księcia Władysława XVI z dynastii Dzbanów zaczęto budowę Nowego Ab'Dorstu, tym razem autor zrobił obraz od strony morza, więc go nie widać, ale po dziś dzień stoi większość z tych budynków, ale daleko od morza, bo aż pięć kilometrów, a kiedyś było to tylko 100 metrów. Rzeźbiarz tego posągu w stylu starobialeńskim to nikt inny, jak Michał Michałowicz Anielewicz, pochodzący z okolic Numbres.

Szalone lata

[Obrazek: ILVSAvU.jpg?1]

Jak wiemy Nowy Ab'Dorst przechodził wielki rozwój od lat '70 po dziś dzień. Budownictwo ruszyło i zostało zbudowane Centrum Handlu Bialeńskiego, filia dzisiejszej Izby Wymiany w Ab'Dorście, tam też znajduje się konto samorządu. Jest to pierwszy budynek, za estakadą na samym środku obrazu. Obraz pokazuje Nowy Ab'Dorst z roku 1983.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
#2
Wspaniałe! Smile SmileSmile
Jan Fryderyk de la Czarnołyski-Fiedorow był wybitnym malarzem. Rodzina Czarnołyskich często gościła w posiadłościach Swarzewskich. Smile SmileSmile
N.N
Odpowiedz
#3
Hej, zaraz zaraz... Przypowieść o złotym dzbanie z epopei nabrała właśnie nowego znaczenia. :o :o:o
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości