Rada Nieustająca przy Lwie Wolnogradu ds. Heraldyki
[Obrazek: 51Zye8ZdIIL._SX355_.jpg]

Rada Nieustająca przy Lwie Wolnogradu ds. Heraldyki

Dziękując Kuledze Królowi Skarlandu (tym razem masz pan tę swoją 21:37) za ponaglenie rozpoczynam obrady zdrady... to znaczy Rady Nieustającej, której zadaniem będzie dbanie o kwestie heraldyczne w naszym Kolosalnym Związku Obszarników i Wolnych Miast ze Starobialenii, Pomorza, Dżamahiriji Bengazijskiej, Jahołdajewszczyzny oraz Anatolii, za wyjątkiem Anatolii Brodryjskiej. Zanim wznowimy debatę poświęconą symbolom Rzeszy chciałbym prosić o ewentualne wnioski formalne dotyczące jakichś statutów na jakimś kiju i innych takich. Jeżeli takowe nie zostaną zgłoszone w przeciągu 24 godzin uznam, że działamy jako spontaniczna inicjatywa pod opieką mojej osoby jako Lwa Wolnogradu, a do naszego grona przystąpić może każdy zainteresowany.

Ciastka i napoje funduje Rzesza.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Mam wniosek formalny o sprecyzowanie pojęcia napoju. Obawiam się, że w menu brakuje kawy, która to z ciasteczkami tworzy zestaw każdego kibola pana feudalnego w trakcie tych obrad. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
Podłączam się do wniosku Śmieszka. Kawa to wszak tutaj tradycja.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Mam wniosek formalny o sprecyzowanie pojęcia jakiegoś statutu na jakimś kiju. Kijów ci u nas dostatek, a jak się w spiżarce poszuka to i statut się znajdzie.
Poza tym skoro przy heraldyce jesteśmy spytałbym o jakieś herby Anatolii. Istnieją takie, czy to ino Valhallańska legenda? Jeśli takowych nie ma wypadałoby je utworzyć zanim przejdziemy do herbu Rzeszy, gdyż ja sobie nieuwzględnienia w tymże Anatolii nie wyobrażam.
Zarządca wsi Weinhof, Wiceminister Spraw Zagranicznych
Odpowiedz
(16.08.2016, 21:42:28)Karol Medycejski link napisał(a):Mam wniosek formalny o sprecyzowanie pojęcia napoju. Obawiam się, że w menu brakuje kawy, która to z ciasteczkami tworzy zestaw każdego kibola pana feudalnego w trakcie tych obrad. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Można się zgłaszać do mnie po żetony do automatu z kawą.

(16.08.2016, 21:50:48)Albert von Metzer link napisał(a):Mam wniosek formalny o sprecyzowanie pojęcia jakiegoś statutu na jakimś kiju. Kijów ci u nas dostatek, a jak się w spiżarce poszuka to i statut się znajdzie.

Pod tym pojęciem rozumiem wszelkiego rodzaju spisane regulacje trybu działalności tego organu.

(16.08.2016, 21:50:48)Albert von Metzer link napisał(a):Poza tym skoro przy heraldyce jesteśmy spytałbym o jakieś herby Anatolii. Istnieją takie, czy to ino Valhallańska legenda? Jeśli takowych nie ma wypadałoby je utworzyć zanim przejdziemy do herbu Rzeszy, gdyż ja sobie nieuwzględnienia w tymże Anatolii nie wyobrażam.

Nie wiem nic o takim herbie, ale może ktoś jest w tej materii mądrzejszy ode mnie.
Odpowiedz
Może taki:

[Obrazek: 200px-Wadowice_herb.svg.png]
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Wielki Polak powiedział: "Bądźmy łagodni.", ale jak widzę taką szkaradę, to przykro mi, ale nie mogę. Co to ma być jakiś pół-orzeł pół-wieża na jakimś kiju albo dwóch? To w ogóle obraża Papieża takie coś, jakby Jan Paweł 2 zobaczył, że jego kremówkowe miasto ma taki ni to blazon ni to wazon, to by na pewno nie był łagodny. Kto by to oglądał, takie brzydkie to jest. I najważniejsze teraz: co to ma do Anatolii w ogóle?
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Nie jestem pewien, ale autorem tego cuda jest chyba jeden z moich wykładowców. Big Grin W każdym razie projektował on większość herbów w Małopolsce. Poza tym nie jest to ideał szkaradnego herbu, bo nie ma na nim żadnych napisów. Na herbie Rzeszy musi być napis HERB RZESZY BIALEŃSKIEJ.

Odpowiedz
(17.08.2016, 00:32:32)Karol Medycejski link napisał(a):Wielki Polak powiedział: "Bądźmy łagodni.", ale jak widzę taką szkaradę, to przykro mi, ale nie mogę. Co to ma być jakiś pół-orzeł pół-wieża na jakimś kiju albo dwóch? To w ogóle obraża Papieża takie coś, jakby Jan Paweł 2 zobaczył, że jego kremówkowe miasto ma taki ni to blazon ni to wazon, to by na pewno nie był łagodny. Kto by to oglądał, takie brzydkie to jest. I najważniejsze teraz: co to ma do Anatolii w ogóle?

Nie wiem Karolu, tak mi wpadło do głowy po prostu. Smile
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Proponowałbym coś takiego, z herbami lenn zamiast Rzeszy Niemieckiej, a w sercu Herb Lwa Wolnogradu.

[Obrazek: centralized_holy_roman_empire_by_tiltsch...9nqbgd.png]
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep 
Prymas Bialeński, Cysorz Kościelny,
Pan na włościach rotryjskich w Bialenii
[Obrazek: 2w3GR.png]

Odpowiedz
(17.08.2016, 10:16:48)Karol Wawrzyniec link napisał(a):z herbami lenn zamiast Rzeszy Niemieckiej, a w sercu Herb Lwa Wolnogradu.
Problem tylko w zmiennej ilości lenn i tych herbów... ale jeżeli już to i orzeł chyba lepiej jednak bialeński, a nie jakiś dwugłowy.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
(17.08.2016, 00:32:32)Karol Medycejski link napisał(a):Wielki Polak powiedział: "Bądźmy łagodni.", ale jak widzę taką szkaradę, to przykro mi, ale nie mogę. Co to ma być jakiś pół-orzeł pół-wieża na jakimś kiju albo dwóch? To w ogóle obraża Papieża takie coś, jakby Jan Paweł 2 zobaczył, że jego kremówkowe miasto ma taki ni to blazon ni to wazon, to by na pewno nie był łagodny. Kto by to oglądał, takie brzydkie to jest. I najważniejsze teraz: co to ma do Anatolii w ogóle?
Ale hej, spójrzmy na plusy, przynajmniej ma klucze, symbol inby.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Błagam, nie róbmy zrzynki z reala, jakiś dwugłowych orłów czy innych kurczaków. Mamy po to własne głowy i pewne umiejętności graficzne, żeby stworzyć coś własnego, od początku.
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Synek, nie musi być dwugłowy orzeł, może być Bialeński, no problem. Chodzi mi pewien schemat wykorzystywany w naszym dziele.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep 
Prymas Bialeński, Cysorz Kościelny,
Pan na włościach rotryjskich w Bialenii
[Obrazek: 2w3GR.png]

Odpowiedz
Popieram brata w v-kapłaństwie. Ten projekt wykorzystujący herby wszystkich lenników zmotywuje tych, którzy do tej pory herbu swego nie mieli.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
No OK... niech będą herby o sam motyw orła, ale ja bym to wpisał w naszego orła, a zamiast tarczy zielonej w środku herb Wolnogradu.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
(17.08.2016, 14:26:12)Ronon Dex link napisał(a):No OK... niech będą herby o sam motyw orła, ale ja bym to wpisał w naszego orła, a zamiast tarczy zielonej w środku herb Wolnogradu.

Można. Jak najbardziej. Jeszcze jak.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(17.08.2016, 13:57:21)Karol Wawrzyniec link napisał(a):Synek, nie musi być dwugłowy orzeł, może być Bialeński, no problem. Chodzi mi pewien schemat wykorzystywany w naszym dziele.

Ojciec, kiedy ja nie tylko o samym orle, a także o tym koncepcie - te wszystkie herby to jest taki miszmasz heraldyczny, że nie wyobrażam sobie ich umieszczenia razem na jednej płaszczyźnie. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że trzeba by namówić lub zmusić tych, co do tej pory blazonu nie mają, do zdobycia go. I najważniejsza rzecz - taki koncept ma ograniczoną powierzchnię - co będzie jak w końcu szlachciców będzie 50? Gdzie pomieścić te herby? Poza tym każdorazowa przebudowa całego układu, by umieścić jeden nowy herb (a jest to nieodzowne)... No nie wiem, ja jestem sceptyczny.
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Tak w sumie, to już ich gdzieś około tylu jest, tylko nie każdy ma herb.
Odpowiedz
Sama przebudowa to technicznie w sumie proste i szybkie - po prostu oryginał zostawia się w PSD w warstwach i przesunąć przy dodawaniu nowego herbu to nie jest problem. Dodanie o ustawienie godeł na nowo to jakieś 10 min.

Osobiście jestem od poczatku trochę sceptyczny do tych wielu godeł... no ale jak innym podoba to nie będę oponował. Będą potrzebne tylko oryginały godeł, nieco większe niż te 64x64 pxs w działach lenn. Samo wykonanie tego na tle naszego orła to też w sumie niezbyt złożona robota.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości