Gabinet kanclerski
[Obrazek: 69fac98fca04f31d603ed8ee9c5e4bf8.jpg]

[justify]Wnętrze gabinetu kanclerskiego prezentuje się nad wyraz dostojnie. Nowy kanclerz zrezygnował z siermiężnych i pozbawionych dobrego smaku, modernistycznych rupieci oraz plastikowego wystroju gabinetu. Ich miejsce zajęły późnobarokowe meble, sprowadzone z Okopów Świętej Trójcy, podkreślające godność i majestat urzędu kanclerskiego. Nad wystrojem wnętrza, z pietyzmem godnym renesansowych mistrzów, czuwał architekt, sprowadzony z samej Rotrii, ojczyzny Medyceuszy i ich polityki imperialnej. Dopełnieniem całości, niejako klamrą, łączącą gabinet z resztą Najjaśenijszego Carstwa, jest tabliczka ze złotym napisem, który kazał wyryć sam kanclerz. "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego". [/justify]

[Obrazek: 14095807-938482236278288-13125.jpg]

[justify]Dbaniem o petentów oraz nadzorowaniem pracy urzędu, zajmuje się osobista sekretarka kanclerza - pani Natalia, bardzo silnie związana z rodem carskim, lojalna przyjaciółka księcia Medycejskiego. To ona obsługuje gości, członków rządu oraz wszystkie prominentne persony, które przybywają na spotkanie do gabinetu kanclerskiego.[/justify]

Szanowni,

[justify]zachęcam wszystkich do zadawania pytań, formułowania wszelkiej maści rad, wskazówek, opiniowania pracy Senatu Rządzącego, kierowania próśb i wniosków. Razem z piękną panią Natalią postaramy się sprostać wszelkim oczekiwaniom, rozwiać wszelkie wątpliwości i zaspokoić ciekawość zwykłego, szarego poddanego Jego Carskiego Majestatu, którego dobrostan jest dla nas sprawą absolutnie priorytetową.[/justify]

(-) Alberto Carlos de Médici y Zep
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Kiedy Dostojny powoła Rząd? Już tydzień minął odkąd jest Pan Kanclerzem.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Mon Chéri!

[justify]Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to powołam. Póki co, na ile zdążyłem się zapoznać z brodryjskim prawodawstwem, choć przyznaję zrobiłem to dosyć pobieżnie, nie ma musu, by istniało multum kolegiów. Wie, Wasza Wielkoksiążęca Wysokość, czego najbardziej nie cierpię? Otóż mnożenia bytów, to chyba jakieś poockhamowskie zboczenie, ponad miarę. W tym także ministerstw bądź ich substytutów. Jak już uporządkuję cały Monitor, to zastanowię się czy i jakie kolegia będą niezbędne, by państwo mogło funkcjonować. Póki co, do głowy przychodzi mi tylko jeden resort - gospodarczy, którym dotychczas zajmował się nieoceniony Bajtuś, niezłomnie wypłacając płace. Niemniej jednak, jeśli Wasza Miłość, bądź co bądź, bardziej ode mnie doświadczony w kanclerzowaniu człek miałby jakieś propozycje czy rady, to z chęcią ich wysłucham.[/justify]
A co z gospodarką ... zawieszamy wypłaty wynagrodzeń za m-c sierpień?
Przecież należałoby powołać Kolegium Spraw Zagranicznych i Wewnętrznych .
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
(25.08.2016, 10:02:38)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):Przecież należałoby powołać Kolegium Spraw Zagranicznych i Wewnętrznych .

Po co powoływać Kolegium Spraw Zagranicznych skoro Najjaśniejsze Carstwo, co do zasady, polityki zagranicznej nie prowadzi?

(25.08.2016, 08:24:04)Bajtuś link napisał(a):A co z gospodarką ... zawieszamy wypłaty wynagrodzeń za m-c sierpień?

[justify]Rozumiem, że to pytanie odnośnie spisu stanowisk państwowych. Na magnesie przepraszam, że przeniosłem post tutaj, ale chciałbym zachować maksymalny porządek w działach państwowych, unikając dyskusji pod oficjalnymi dokumentami. Ad rem, nie umieściłem Wielmożnego na wzmiankowanej liście, gdyż nie mogłem się doszukać oficjalnych aktów prawnych, powołujących waszą osobę na stanowisko decyzyjne w banku brodryjskim. Zdaję sobie sprawę z faktu, że znajdowało się ono na poprzedniej liście... Mimo to wolałem, by wszystko miało umocowanie prawne. Niemniej jednak, jeśli taki akt prawny gdzieś by się znajdował, to z wielką chęcią umieściłbym Wielmożnego na liście z powrotem (stąd moja prośba, by takie kwestie wyjaśniać via PW). Inna sprawa, że ostatni spis odnosił się do instytucji "Banku Narodowego", którego to istnienia w brodryjskim prawodawstwie takoż nie mogłem się doszukać. Tę funkcję pełni, powołany 28 kwietnia ubiegłego roku, Bank Brodryjski. Inna sprawa, że przydałoby się uaktualnienie jego kompetencji, które nie przystają w całości do aktualnego prawodawstwa. Funkcję jego prezesa pełni z urzędu Car bądź minister właściwy do spraw gospodarczych. Tutaj oczywiście rodzi się pokusa, by powołać Wielmożnego, jeśli wyrazi taką chęć, na stanowisko Prezesa Banku Brodryjskiego w randze ministra, jeśli już dokonamy odpowiednich zmian w prawie, o których wspominałem. Skoro zaś zaczęliśmy już temat gospodarki, to przejdę do meritum. Obecnie gospodarkę Najjasneijszego Carstwa Brodryjskiego regulują trzy akty prawne, ADB 04/2015 ws. gospodarki Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego oraz ADB 02/2016 ws. wynagrodzeń i podatków tudzież DC 10/2015 ws. powołania Banku Brodryjskiego. Te akty prawne wymagają, by nad całym systemem gospodarczym pieczę sprawowała jedna osoba w randze ministra (czy to spraw wewnętrznych czy to gospodarki, jak w dekrecie carskim), do obowiązków, po zebraniu wszystkich obowiązków z trzech aktów prawnych, której należałoby: prowadzenie spisu majątków ziemskich, budowli oraz zamieszkujących wsie dusz, wypłacanie czynszów właścicielom majątków ziemskich, pobieranie opłat, wypłacanie wynagrodzeń, udzielanie pożyczek, pobieranie podatków, wykonywanie zeznań podatkowych za opieszałych obywateli, utrzymywanie ogólnej pieczy nad skarbem. Jak widać obowiązków jest raczej sporo, a wyrobić musimy się do końca sierpnia. Jeśli Wielmożny zgodziłby się podjąć tej pracy, to byłbym gotów zaoferować swoją pomoc, zwłaszcza, jeśli chodzi o zbieranie danych odnośnie posiadanej ziemi oraz odnośnie posiadanych dusz chłopskich, bo to może być najbardziej uciążliwe.[/justify]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości