Kogo typujecie... ?
#1
Tak tylko się zastanawiam, kogo byście typowali na Prezydenta na następną kadencję?

Osobiście bym widział Andrzeja Swarzewskiego, ale ten nie jest pewny, czy zgłosi swoją kandydaturę.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#2
Ja nie będę mógł, więc typuję Swarza.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
#3
Osobiście chciałbym zobaczyć kogoś innego, nowego. Andrzej oczywiście byłby dobrym Prezydentem, ale uważam, iż mógłby zająć się czymś innym, chociażby rozwojem swych posiadłości w Najjaśniejszym Carstwie Brodryjskim.

Dlatego uważam, iż powinniśmy zachęcić Severinego do startowania, do rzeczywistego zaangażowania się w wybory.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#4
Cytat:uważam, iż mógłby zająć się czymś innym, chociażby rozwojem swych posiadłości w Najjaśniejszym Carstwie Brodryjskim.
Wiesz, ja może i bym chciał zająć się samorządami, od dawna jakieś tam plany mam, nawet próby, ale zawsze są z tym jakieś problemy. Raz, że tworzone są problemy i jakoś nie mam w związku z tym motywacji do produkowania się i pisania czegoś, czego nikt nie przeczyta. A dwa, że jakoś ciężko mi się zmobilizować do takiej działalności, która nie jest aż tak potrzebna (przynajmniej w moim odczuciu). Właściwie od początku mojej działalności mikronacyjnej, tj. od prawie już 6 lat (18 września będzie kolejna rocznica) zawsze ciągnęło mnie do władz centralnych, daje mi to zdecydowanie większą motywację.

Cytat:Osobiście bym widział Andrzeja Swarzewskiego, ale ten nie jest pewny, czy zgłosi swoją kandydaturę.
Miałem taki zamiar, serio, bardzo chciałem. Ale:
1) Widzę, że jednak nie mam poparcia, patrząc po fatalnym wyniku w wyborach parlamentarnych.
2) Jakoś nie mam czasu i nie ciągnie mnie już aż tak do mikronacji. Lubię Bialenię, jestem dumny z tego, że udało nam się wspólnie stworzyć taki piękny i duży kraj. No nie wiem, może na jesień będę miał paradoksalnie więcej czasu. Wink
3) Słyszałem, że ma startować Ronon, a on byłby lepszy ode mnie.
N.N
Odpowiedz
#5
Wink
Odpowiedz
#6
(28.08.2016, 22:01:25)AndrzejSwarzewski link napisał(a):1) Widzę, że jednak nie mam poparcia, patrząc po fatalnym wyniku w wyborach parlamentarnych.
Bzdura Andrzeju... Już Tobie to w innym temacie (choć pokrótce bo z telefonu, "w biegu") wyjaśniałem.

Startowałeś bez partyjnego zaplecza, a więc na starcie nie miałeś tych kilku głosów jakie z zasady głosujący członek partii politycznej udziela swoim partyjnym kolegom. Ponadto mogłeś też nie otrzymać głosu nie dlatego, że nie masz poparcia, a choćby dlatego, że część członków partii nie głosowała zapewne na kandydatów spoza swojej partii - bynajmniej nie dlatego, że ich nie lubi, nie popiera, źle ocenia - a po prostu dlatego, żeby nie zmniejszać szans swojej partii i swoich partyjnych kolegów.

Wybory parlamentarne nie bardzo się mają do prezydenckich... gdzie głosuje się raczej na "indywidualne osobowości", a i często taki kandydat uzyskuje poparcie od partii, które swoich kandydatów nie wystawiają, a popierają wybranego przez siebie kandydata.

A ja cały czas uważam, że jesteś najlepszym kandydatem...

(28.08.2016, 22:01:25)AndrzejSwarzewski link napisał(a):3) Słyszałem, że ma startować Ronon, a on byłby lepszy ode mnie.
A gdzie to słyszałeś? Pomijając, że nie bardzo ciągnie mnie do polityki na wysokich szczeblach i do koniecznych w niej kontaktów zagranicznych to nie wiem czy znalazłbym na to po prostu czas. Inne moje działalności w RB wymagają sporo czasu i pracy poza forum (wiele powstaje dość czasochłonnie na moim kompie, zanim się to przez chwile potem wrzuca na Forum)... nie wiem czy byłbym w stanie jeszcze pociągnąć coś kolejnego i to tak poważnego.

Owszem namawiany byłem wielokrotnie i przez parę osób (i nie wiem czy Twoja uwaga nie jest ty samym?), ale nijakich decyzji nie podjąłem - głównie właśnie na obawy czy starczyłoby mi czasu i czy negatywnie by to się nie odbiło na innych prowadzonych przeze mnie kwestiach.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#7
Sierpień 2016 r. najaktywniejszym miesiącem w historii Republiki Bialeńskiej.

Czy to sukces mojej prezydentury?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#8
(31.08.2016, 23:55:00)Hewret Faradobus link napisał(a):Sierpień 2016 r. najaktywniejszym miesiącem w historii Republiki Bialeńskiej.

Czy to sukces mojej prezydentury?
A może sukces wszystkich Bialeńczyków Panie Prezydencie?  ;D Jednakże to wielkie osiągnięcie, że udało nam się pobić ten szalony marzec. Tam zaważyło kilka hiperaktywnych dni. Teraz stabilna, wysoka aktywność. Do przodu Bialenio!
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#9
Sukces wyraża się na forum Dreamlandu w tym wypadku miarą wielkości narodu. W marcu na osobę przypadało średnio 5,16 posta dziennie, a teraz 4,84 posta dziennie. Prawdą jest, że siła tkwi w ludziach.

Przypominam mantrę, iż nikt nie patrzy na licznik podczas codziennej aktywności.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#10
(31.08.2016, 23:55:00)Hewret Faradobus link napisał(a):Czy to sukces mojej prezydentury?
Na pewno w pewnym sensie tak. Spokojna, rzeczowa prezydentura wpływa na "pracę twórczą" na Forum i z korzyścią dla naszych v-krajów. Nie każdy lubi "przepychanki" - choć "nabijają" one "licznik" to chyba nie o to chodzi.

Zauważyłbym, że ten "rekord" pobiliśmy w dużej mierze rzeczowymi postami, pracą w Parlamencie, różnymi przedsięwzięciami itd.

(31.08.2016, 23:56:43)Eddard Noqtern link napisał(a):A może sukces wszystkich Bialeńczyków Panie Prezydencie?
Oczywistym jest, że to jest wspólny sukces nasz wszystkich (no może... prawie wszystkich), ale dobre rządy na pewno się do tego przyczyniają, tworząc dogodną atmosferę do pracy. Po prostu się nam wtedy chce działać...
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#11
To efekt pracy bardzo wielu osób, ale zasługa Prezydenta, który zapewnił Bialeńczykom dogodne warunki do aktywności. W zasadzie pierwszy raz od dłuższego czasu zdarzył się nam aktywny i rozsądny prezydent, który stara się o dobro całego kraju, a nie tylko jednej z części państwa, jednej partii lub jednej grupy towarzyskiej. Gratulacje! Smile
N.N
Odpowiedz
#12
Jest to pierwszy Prezydent od jakiegoś czasu, który wygrał przy poparciu większości aktywnych obywateli (niezależnie od preferencji partyjnych). Prezydent Faradobus nie wprowadza niczym nieuzasadnionych stanów wyjątkowych, nie tworzy chaosu wokół swojego urzędu, regularnie wchodzi na forum (nawet u jednego z Prezydentów był z tym poważny problem) i nie robi nic, co byłoby niewłaściwe. Oby tak dalej!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz
#13
Nie będę wypowiadał się odnośnie kandydatów, zastanawia mnie za to inna kwestia: czy prezydent Hewret, gdyby zdecydował się jednak ubiegać o reelekcję, otrzymałby po raz drugi klucze do Pałacu Prezydenckiego? Wink

Bo, szczerze mówiąc, wydaje mi się, że byłby typem numer jeden wielu obywateli.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości