Odp: Wniosek o przeprowadzenie referendum
#1
Tudzież proponuję zastrzec, ażeby obywatele Hasselandu głosu nie mieli.
Odpowiedz
#2
Czemu? Przecież ich to dotyczy.
Odpowiedz
#3
(31.08.2016, 00:02:10)Jan Lubomirski-Dostojewski link napisał(a):Czemu? Przecież ich to dotyczy.

Jestem neutralna. Aczkolwiek inicjatywy wychodzi nie od mieszkańca Hasselandu, a raczej od przeciwników stowarzyszenia z tym Krajem.
A dobrym zwyczajem jest nie zostawanie sędzią w swoim wyroku, prawda? Wink
Odpowiedz
#4
Po pierwsze - na podstawie czyjej zgody osoby niebędące posłami wypowiadają się w Parlamencie?

Po drugie - jeśli wypowiadają się za zgodą Marszałka Parlamentu to proszę o wyjaśnienie na podstawie jakiego zapisu prawa Obywatele Republiki Bialeńskiej mieliby być pozbawieni prawa głosu w referendum dotyczącym Republiki Bialeńskiej?
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#5
Dodam jeszcze, że polecam co niektórym lekturę Konstytucji Republiki Bialeńskiej, która w art. 15 dotyczącym referendum stanowi:

Cytat:Artykuł 15.
[Referendum]
[...]
5. Do udziału w referendum uprawnieni są wszyscy obywatele.

Nikt (bez względu na to co mu tam się roi "pod czupryną") nie ma prawa pozbawiać mnie konstytucyjnego prawa do oddania głosu w referendum, ze względu na to że oprócz posiadania (z przerwą - od bardzo dawna) obywatelstwa Republiki Bialeńskiej, posiadam również obywatelstwo Królestwa Hasselandu, otrzymane ze względu na działania będące wynikiem właśnie Układu Stowarzyszeniowego. No chyba, że zmienicie najpierw Konstytucję, ograniczając prawa obywatelom RB posiadającym dodatkowo obywatelstwa państw stowarzyszonych.

(31.08.2016, 00:10:20)Aleksandra Dostojewska link napisał(a):A dobrym zwyczajem jest nie zostawanie sędzią w swoim wyroku, prawda?
Nie odbywa się tutaj żaden "sąd" - nad nikim czy nad niczym.

Ma się odbyć referendum, którego domaga się jakaś grupa przeciwników stowarzyszenia z Królestwem Hasselandu i które ma pokazać jaka część społeczeństwa Republiki Bialeńskiej taki pogląd popiera, a jaka jest takiemu poglądowi przeciwna. Co ma być wskazówką dla władz RB co do dalszego działania w kwestii przyszłości Układu Stowarzyszeniowego.

Obywatele państw stowarzyszonych są pełnoprawnymi obywatelami Republiki Bialeńskiej (no chyba, że zrzekli się obywatelstwa RB - czyli obywatelami nie są...) bez względu na to czy otrzymali obywatelstwo "z automatu" na mocy układu stowarzyszeniowego, czy uzyskali obywatelstwo któregoś państwa stowarzyszonego na mocy zapisu tego układu lub na mocy indywidualnego wniosku do władz tego państwa.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#6
Upominam osoby niebędące członkami parlamentu, ani rządu, że nie mają możliwości wypowiadania się w Parlamencie. W związku z tym ich wypowiedzi zostały przeniesione na Plac Zielony.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#7
(31.08.2016, 12:05:12)Eddard Noqtern link napisał(a):Upominam osoby niebędące członkami parlamentu, ani rządu, że nie mają możliwości wypowiadania się w Parlamencie. W związku z tym ich wypowiedzi zostały przeniesione na Plac Zielony.

Dziękuję za fatygę. Big Grin
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości