Zjazd Walny Klubu Konserwatywnego
[Obrazek: Beztytulu_ahxqqnx.png]

Szanowni a zacni,

nadszedł już czas, by zmierzyć się z pierwszym przeciwnikiem, który stawia nam wyzwanie - bizantyjską biurokracją. Czas na zwołanie Walnego Zjazdu, w którym uczestniczyć będą wszyscy członkowie Klubu Konserwatywnego. Liczba członków klubu, ostatnimi czasy, znacznie się powiększyła. Jeśli się nie mylę, to, w przeciągu ostatniego tygodnia, nastąpił 100% wzrost w tej materii. Wydawałoby się, że jest to powód do radości, jednakże wrodzony pesymizm będący immanentną cząstką konserwatyzmu, pozwala na zdystansowanie się od tak przyziemnych spraw. Jak już wspomniałem, pierwszym wrogiem, z którym zmierzy się reakcyjna ariergarda będzie ustawa o zrzeszeniach, która wymaga, by każda tego typu instytucja posiadała swój własny statut. Osobiście nie widzę sensu wprowadzania tak bizantyjskich wymogów, ale miecz Damoklesa w postaci niebezpieczeństwa likwidacji klubu, niejako determinuje nas do podjęcia właściwych działań. Stworzenie takiego statutu będzie raczej szansą na zaspokojenie swoich ambicji intelektualnych podczas pisania podniosłych elaboratów, aniżeli kalkowanie dotychczasowych schematycznych rozwiązań w tym zakresie. Kolejna kwestia, którą zajmie się Zjazd, będzie wybór patrona, który najlepiej wpisuje się w ideowy charakter klubu. Nim przejdę do trzeciego zagadnienia, chciałbym przedstawić aforyzm, który złotymi zgłoskami zostanie wymalowany w sali posiedzeń Walnego Zjazdu. Jest to losowy cytat z Klonovskyego, luźno nawiązujący do tematyki Zjazdu. "Nie znam już żadnych partii, znam tylko winogrodników". Ale to tak na marginesie... Wreszcie, chciałbym, by na koniec Zjazdu odbyła się dyskusja pt. "W poszukiwaniu idei - Klub Konserwatywny wobec pustki ideowej i technokratycznego rządu dusz". Ale ta intelektualna uczta nastąpi dopiero wtedy, gdy zajmiemy się wszystkimi sprawami formalnymi. Najsampierw, chciałbym, by każdy członek klubu zechciał potwierdzić swą obecność na zjeździe w przeciągu najbliższych 24 godzin.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Fili mi, vocatus eram veni.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
(03.09.2016, 23:54:13)Alberto de Medici link napisał(a):bizantyjską biurokracją
Nareszcie coś godnego podziwu. Tylko gratulować, przyszły Królu Skarlandu.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
Odpowiedz
(04.09.2016, 01:02:38)Karol Medycejski link napisał(a):Fili mi, vocatus eram veni.

Ecce homo. Ecce rex.

(04.09.2016, 12:50:25)Fiodor Swirydiuk link napisał(a):Nareszcie coś godnego podziwu. Tylko gratulować, przyszły Królu Skarlandu.

Jestem ciekaw czego? Deprecjonowania biurokracji? Czy czytania wypocin Konecznego?
Odpowiedz
Le silence vaut une reponse, mon petit-fils.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep 
Prymas Bialeński, Cysorz Kościelny,
Pan na włościach rotryjskich w Bialenii
[Obrazek: 2w3GR.png]

Odpowiedz
(05.09.2016, 20:21:40)Karol Wawrzyniec link napisał(a):Le silence vaut une reponse, mon petit-fils.

Qui tacet, consentire videtur. Délicieusement, mon grand-père.

Czekamy jeszcze, powiedzmy, że 12 godzin, na tow. Akrypę. Jeśli się nie pojawi, to przejdziemy do spisywania statutu.
Odpowiedz
Wnoszę o dalsze postepowanie Klubu Konserwatywnego i wnoszę o zmianę nazwy Klubu na Klub Medyceuszów.

Odpowiedz
Książę otworzył kolejną, ostatnią już, buteleczkę Burbona i westchnął. Westchnął, jak prawdziwy dekadent.

Ech, demoliberalna hołota znowu spiera się o przyziemne sprawy. Cóż znaczy układ stowarzyszeniowy na jakimś patyku wobec nieustannie zbliżającego się Eschatonu? I tak, prędzej czy później, zginiemy w zupie. Dziadzio walczy z heretykami, wrogami Kościoła Świętego Matki Naszej w Rotrii, papa pewnie znowu zmęczony po uczcie grzybowej, czas napisać ten statut samemu, bo zaraz ta demoliberalna hołota, ci onaniści intelektualni, służący monstrualnej wręcz biurokracji, wejdą z bagietami do ostatniej reduty bialeńskiej reakcji.
Odpowiedz
Można pisać jak najbardziej, bo proletaryat u bram. Już słyszę okrzyki "Łeło, łeło, bagiety jado!", choć to może być wina grzybków. Ale o czym to ja... Hmm, to może grzybka Synku?
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Bagieta ante portas. Papo, po wypiciu całej butelki Burbona jestem tak zmęczony, że nawet na słynne, psychodeliczne grzybki się nie skuszę. Sam widzę jakieś białe myszki, które podgryzają zieloną flagę. A może one są czarno-żółto-czerwone? Sam już nie wiem. Chyba idę spać. Baczność! Do hymnu!

The hills are bare now
And autumn leaves lie thick and still
O'er land that is lost now
Odpowiedz
Cytat:
Statut Klubu Konserwatywnego

z xx dnia xx Anno Domini 2016

[Obrazek: 150px-Krzy%C5%BC_lotary%C5%84ski.png]

Articulus Primus
Klub Konserwatywny, klubem dalej zwany, jest hermetycznym stowarzyszeniem bialeńskich reakcjonistów, żaden obskurant członkiem jego zostać nie może.

Articulus Secudnus
Ażeby chamskimi swymi obyczajami, obskuranci nie wadzili dystyngowanemu towarzystwu klubowemu, ustanawia się zasadę, ażeby do klubu naszego mogli dostać się ino ci, którzy poręczenie od członka tegoż klubu otrzymają.

Articulus Tertius
Aspirujący do zacnego miana członka klubu kryteria jednakowoż spełniać musi. Po pierwsze, niechaj członkiem starożytnego rodu on będzie, a więc takiego, który choć jedną koroną w historii swej poszczycić się może. Po wtóre, niechaj całkowita czystość ideowa go charakteryzuje, by w żadnym demokratycznym plugastwie się nie babrał. Po trzecie, wreszcie, niechaj dobrym obyczajom on hołduje, zgorszenia nie sieje i godziwie postępuje.

Articulus Quatrus
O członkostwie w tymże klubie Prezes decyduje, który po uwzględnieniu powyższych kryteriów decyzję swą podejmuje. Jeśliby ktoś wyrokiem Sądu Honorowego skazany został, w myśl Kodeksu Honorowego przepisów, wnet ipso iure członkostwo w klubie traci.

Articulus Quintus
Prezesa klubu Zjazd Walny powołuje, w którym wszyscy członkowie uczestniczą. Prezes absolutum dominium posiada, z tym zastrzeżeniem, że raz na trzy miesiące winien Zjazd Walny zwołać, który jego legitymizację do sprawowania rządów potwierdzi alibo mu ją odbierze.

Articulus Sextus

Na Zjeździe Walnym przyjmuje się zasadę, że liczba posiadanych dóbr lennych wadze głosu odpowiada. Z tym jeno wyjątkiem, że członkowie, którzy przez zagranicznych monarchów przynajmniej dziesięcioma odznaczeniami obdarowani zostali, dwa razy silniejszą moc głosu posiadają.

Articulus Septiumus
Stautu niniejszy w życie wchodzi z niem ogłoszenia, a zmienić go może ino Prezes za Zjazdu Walnego zgodą, co takoż ogranicza jego absolutum dominium.

Taki Statut przyjmiem i ogłosim, jeśli po 24 godzinach sprzeciwu nie będzie. Każdy głos sprzeciwu może się równać wydaleniu z Klubu Konserwatywnego.
Odpowiedz
Euge! Optime! Jeno bym nazewnictwo sekcji redakcyjnych zmienił hołdując zasadzie: pierwsze primo, drugie primo etc. No i stanowczo za mało odwołań do papieża.
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Chcecie, papo, karać za papieżowanie? Bądźmy łagodni.
Odpowiedz
Karać? Nie. Powołać się w jakieś preambułce może, napisać, że tak jak Pan Jezus powiedział, by spowodować jeszcze większą moc odstraszającą statutu wobec proletaryatu i innej demoliberalnej hołoty.
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
[justify]Nie, nie będzie żadnych formułek, czy innych preambułek na jakimś patyku. Wobec braku sprzeciwu, ogłaszam, że statut przyjęty został. Vivat! Teraz przejdziem do drugiego puntu naszych obrad, spróbujem wybrać patrona. Czy ktoś z Szanownych ma jakieś propozycje?[/justify]
Odpowiedz
Dobrze, to wybierzemy spośród tych dwóch:

1) Jan Paweł II
2) Pan Borysiak
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
To ja jeszcze dopiszę:

3) prezydent-generał Wojciech Jaruzelski
4) Tomasz Giaro
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
Bardzo zacne kandydatury. <3

[member=238]Karol Wawrzyniec[/member], dziadziu masz jakiś pomysł? Czy wybieramy spośród tych?
Odpowiedz
Dodam jakże zacnych:
- św. Pius X,
- Joseph de Maistre,
- Gilbert Keith Chesterton

Odpowiedz
(05.11.2016, 19:14:39)Karol Medycejski link napisał(a): 4) Tomasz Giaro

Myślę, że Divus Giaurus byłby świetnym patronem dla biblioteczki klubowej - Biblioteki im. prof. Tomasza Giaro.

(05.11.2016, 21:52:23)Karol Wawrzyniec link napisał(a): - Joseph de Maistre,

Mnie osobiście najbardziej podoba się kandydatura autora słynnej "pochwały kata".
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości