Obwieszczenie Marszałka Parlamentu ws. wyników referendum
#1
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA PARLAMENTU W SPRAWIE WYNIKÓW REFERENDÓW

z dnia 5 września 2016 r.

Artykuł 1.

Niniejsze obwieszczenie ogłasza i potwierdza wyniki referendum przeprowadzonego w dniach 1 września 2016 r. - 4 września 2016 r.

Artykuł 2.

1. Frekwencja po zakończeniu referendum wyniosła 66,67%, co znaczy, że głosowało 22 spośród 33 uprawnionych obywateli.

2. Zgodnie z par. 4 art. 15 Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 roku, wynik referendum uznaje się za wiążący.

Artykuł 3.

Przedmiotem referendum było: "Czy jesteś za usunięciem Królestwa Hasselandu z grona państw stowarzyszonych i usunięciem struktur Królestwa Hasselandu z forum Republiki Bialeńskiej?"

a) Odpowiedzi pozytywnej "TAK" na poparcie przedmiotu referendum oddało 3 uprawnionych do głosowania, czyli 13,6% wszystkich głosujących.

b) Odpowiedzi negatywnej "NIE" na brak poparcia przedmiotu referendum oddało 19 uprawnionych do głosowania, czyli 86,4% wszystkich głosujących.

Artykuł 4.

Na podstawie wyników referendum ogłaszam, że społeczeństwo Republiki Bialeńskiej zagłosowało przeciw usunięciu Królestwa Hasselandu z grona państw stowarzyszonych i przeciw usunięciu struktur Królestwa Hasselandu z forum Republiki Bialeńskiej, a tym samym odrzuciło wniosek obywatelski złożony na ręce Marszałka Parlamentu w dniu 30 sierpnia 2016.

Artykuł 5.

Obwieszczenie wyników referendum jest skuteczne z chwilą ogłoszenia.

/-/ Eddard Noqtern
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości