Delegacja do Anatoli
Postanowiłem stanąć na czele misji złożonej ze specjalistów różnych dziedzin oraz badaczy aby sprawdzić poziom kultury i obyczajów mieszkańców wyspy zwanej Anatolią. Wczoraj bowiem uzyskaliśmy pewną informacje, że transfer całej naszej 30 osobowej delegacji będzie w pełni zabezpieczony przez wojsko i nic nie stoi na przeszkodzie aby jutro oficjalnie rozpocząć ekspedycje. Większa część ekipy pozostanie na terytorium Protektoratu, ja natomiast wracam po 2 dniach aby złożyć odpowiedni raport. Plan pobytu przewiduje przeprowadzenie szczegółowej wizji działalności edukacyjnej, spotkania z władzami lokalnymi, konferencje nt. szkolnictwa oraz bankiet pożegnalny. Kolejny raport wkrótce ...
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Cytat:Wczoraj bowiem uzyskaliśmy pewną informacje, że transfer całej naszej 30 osobowej delegacji będzie w pełni zabezpieczony przez wojsko i nic nie stoi na przeszkodzie aby jutro oficjalnie rozpocząć ekspedycje.

Dla zabezpieczenia delegacji Siły Powietrzne przydzielają:

1/ Na cały czas trwania misji - 3 śmigłowce HU-4V z 101 Eskadry Specjalnej (maszyna w wersji przewozu VIP).

[attachment=2:398n73zk]<!-- ia2 HU-4V.jpg<!-- ia2 [/attachment:398n73zk]

2/ W celu przetransportowania na Anatalię pojazdów (samochody osobowe lub terenowo-osobowe) i potrzebnego sprzętu - 2 śmigłowce HC-5 z 54 Eskadry Transportowej.

[attachment=1:398n73zk]<!-- ia1 HC-5.jpg<!-- ia1 [/attachment:398n73zk]

3/ W celu przetransportowania na Anatolię kontenerowej bazy mieszkalnej i logistycznej - 2 śmigłowce HC-6 z 54 Eskadry Transportowej.

[attachment=0:398n73zk]<!-- ia0 HC-6.jpg<!-- ia0 [/attachment:398n73zk]

Śmigłowce HC-5 i HC-6 mogą w określonym czasie wykonać loty wielokrotnie w celu dostarczenia odpowiedniej ilości sprzętu do wskazanego miejsca, a po zakończeniu delegacji przetransportują sprzęt do baz. Śmigłowce HU-4V są w dyspozycji delegacji cały czas (będą bazować na Anatolii w bazie delegacji) do jej zakończenia.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Potwierdzam odbiór:

- trzech HU-4V
- dwóch HC-5
- dwóch HC-6

Spodziewajcie się naszego przybycia jutro o 9.00 .
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Cytat:Raport o Stanie Edukacji
Głónym celem jaki założyłem sobie podczas mojej wizyty w Anatoli było określenie oraz wyeliminowanie różnic w obu systemach edukacyjnych. Obowiązuje tam bowiem przestarzały system 6 klasowych szkół podstawowych, 4 klasowych collage'ów lub 5 letnich szkół techniczno zawodowych. Zdobycie wykształcenia wyższego jest praktycznie nieosiągalne dla szerszej grupy społecznej, ponieważ na całej Wyspie istnieje tylko jedna uczelnia wyższa. Wielu specjalistów którzy przybyli ze mną pozostała aby organizować nowe kierunki nauczania oraz aktywnie brać udział przy planowanej reformie szkolnictwa. Podczas odbywającej się konferencji nakreśliłem plan dotyczący zmiany systemu nauczania na obecnie istniejący w Republice. Brane po uwagę są 8 klasowe szkoły podstawowej, 4 klasy liceum lub 5 szkoły zawodowej. Wszystkie podręczniki oraz pomoce naukowe które zatwierdziło Ministerstwo Edukacji i Kultury powinny zanlezć się w wykazie tutejszych oficjalnych podręczników szkolnych a co za tym idzie wprowadzać całkowicie nowy program nauczania. Ułatwi to proces rekrutacji do Bialeńskich uczelni dla wszystkich chcących zdobyć wyższe wykształcenie. Na zakończenie podjęto zarządzenie o wprowadzeniu nowego systemu dla wszystkich szczebli nauczania od nowego roku szkolnego.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Myślę, że tam szkolnictwo w ogóle nie jest zbyt powszechne. Trwające od lat sześćdziesiątych wojny domowe nie sprzyjają edukacji.
(Abstrahuję od tego, że nasz Uniwersytet też niezbyt działa.)
N.N
Odpowiedz
Zauważyłem że najgorszą przeszkodą jest brak nauczania zintegrowanego w jakiś jeden system. Tam obowiązuje "wolna amerykanka", każdy wybiera podręcznik jaki mu pasuje, uczy na podstawie własnej pomysłowości. Szkoły istnieją ale ich sposoby kształcenia często przeczą sobie na wzajem. Ten fakt że brakuje programu dla nauczycieli dał nam "zielone światło" na wprowadzenie reformy przy ogólnej aprobacie.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości