Delegacja Ministerialna
#1
Potwierdzam przybycie 30-osobowej delegacji złożonej z kartografów, geodetów, inżynierów, lekarzy, prawników, lingwistów oraz ekspertów od spraw edukacji w dniach 8-10 kwietnia. Na miejscu pozostaną jako konsultanci będąc jednocześnie na pensji ministerialnej 28 osoby. Z powrotem do Wolnogradu wracam tylko ja i sekretarka. Plan pobytu przewiduje wycieczkę objazdową pierwszego dnia wraz z wizytą w szkole głównej handlowej. Drugiego dnia odbyć się ma konferencja nt. szkolnictwa oraz programu nauczania w nowo otwartym college'u im. Budowniczych Republiki. Tu zamyka się oficjalna część misji. Po bankiecie w godzinach wieczornych nastąpi odlot samolotu czarterowego.
Czy Marszałek Razorblade będzie w stanie zapewnić ochronę naszej misji oraz wyznaczyć trasę bezpiecznego przejazdu oraz wziąć udział w bankiecie na koniec wizytacji ?
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
#2
I jak tam Minister czuje się w Anatolii? Ciekawa kultura? Jest bezpiecznie?
Liczę na raport w wolnej chwili. Smile SmileSmile
N.N
Odpowiedz
#3
Dzisiejszy dzień obfitował w niespodziewane wydarzenia. Po pierwsze z powodu złych warunków atmosferycznych dotarliśmy z godzinnym opóznieniem. Na miejscu przyjęto nas w uroczysty sposób w zgodzie z dawną Anatolijską tradycją a więc chlebem z solą oraz symbolicznym kieliszkiem miejscowego alkoholu. Dalej pojechaliśmy do placówki MSZ gdzie czekał na nas administrator zapraszając wszystkich na obiad. Następnie z pomocą władz lokalnych ustaliliśmy trasę przejazdu. Skrócony plan przewidywał zwiedzanie okolic Carnuntum po czym mieliśmy się udać na wizytacje głównej szkoły handlowej w centrum miasta. Niestety wcześniej przytrafiła nam się bardzo nieprzyjemna przygoda. Podczas postoju nad zatoką zostaliśmy ostrzelani. Nikt nie został ranny, jednak wyraznie słychać było strzały. Ta sytuacja pokazuje jednoznacznie jak niebezpieczna jest nasza misja. Po krótkim czasie została nam przydzielona obstawa złożona ze służb porządkowych. Dalsza podróż przebiegła szczęśliwie. Po wizytacji w szkole handlowej zostaliśmy rozkwaterowani w hotelu. To był pracowity dzień, wszyscy potrzebują odpoczynku. Kolejne raporty niebawem.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
#4
Dziękuję za raport.
Życzę szczęścia w następnych dniach. Oby strzały się nie powtórzyły.
N.N
Odpowiedz
#5
Dalsze raporty dostępne są w temacie Ministerstwa http://forum.bialenia.net.pl/viewtopic.php?f=74&t=679
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości