Nowa Lista Przebojów Bialenii
Wracamy z listą i zmianami! Nowy prowadzący, nowe zasady. Lista składać się będzie od dziś z 5 pisoenek na liście głównej oraz 3 w tzw. poczekalni. Na liście głownej każdy głosuje na 2 piosenki które jego zdaniem powinny WYPAŚĆ z niej, im utwór będzie miał MNIEJ głosów tym WYŻEJ uplasuje się na liście. W przypadku równej ilości głosów prowadzący zastrzega sobie prawa do samodzielnego zdecydowania który z utworów powinien znaleźć się wyżej a który niżej. Każdy głosuje również na jedną piosenkę z poczekalni, a te które zdobędą największe wasze uznanie tam zobaczymy w przyszłym tygodniu na liście głównej. Możecie również zgłaszać swoje propozycje do listy przy zaznaczeniu że zgłaszany utwór musi być młodszy niż rok. Głosujemy od czwartku (w tym tygodniu wyjątkowo środy) do następnego czwartku godziny 20.
A teraz przyjrzyjmy się utworom na które możecie oddać głos w tym tygodniu:
Lista główna:

1.Aloe Blacc - The Man
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=HGy9i8vvCxk[/youtube:2k6csp50]

2. American Authors - Best Day Of My Life
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=Y66j_BUCBMY&feature=kp[/youtube:2k6csp50]

3.Artur Rojek - Beksa
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=AYOis02tujI[/youtube:2k6csp50]

4.Kult - Prosto
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=ALP2ZFypnHY[/youtube:2k6csp50]

5.U2 - Ordinary Love
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=XC3ahd6Di3M&feature=kp[/youtube:2k6csp50]

Poczekalnia:

1. Avicii - Addicted To You
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=Qc9c12q3mrc&feature=kp[/youtube:2k6csp50]

2. Luxtorpeda - Mambałaga
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=f29-sXZwl7I[/youtube:2k6csp50]

3. Milky Chance - Stolen Dance
[youtube:2k6csp50]https://www.youtube.com/watch?v=iX-QaNzd-0Y[/youtube:2k6csp50]

A głosować możecie tu: https://docs.google.com/forms/d/1jnjHaP ... I/viewform
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Zagłosowałem - ale ta nowa formuła mi się nie podoba. O ile cudowanie przy głosowaniu mogę jeszcze zrozumieć (pęd do zmian to jednak zwykle plus), o tyle formułę kwalifikowania piosenek nie bardzo. Jeśli to ma być do tego stopnia program autorski, że moja propozycja piosenki przepada w tłumie wedle widzimisię, to ja w nim udziału brać nie będę.
I zero komentarzy o braku poszanowania przeze mnie cudzej pracy, głupiokonserwatyźmie, obrażaniu się na rzeczywistość itp., jeśli mogę o to grzecznie poprosić. Po prostu ta forma mi się nie podoba w porównaniu z poprzednią - i tylko tyle, że sprafafrazuję Abdullaha, ja tylko wyrażam swoje zdanie, co gwarantuje mi Konstytucja.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Mi nie podoba się jedynie ten limit roku istnienia piosenki. Bo jak wiemy obecna muzyka to w większości shit, a przed reformą nasza Lista Przebojów prezentowała wysoki poziom muzyczny.
N.N
Odpowiedz
Na początek chciałem podziękować za uwagi do mojego projektu, a teraz przejdźmy do meritum. Po pierwsze zmiana formuły głosowania była koniecznością, ponieważ już wcześniej wystarczało poparcie jednej czy dwóch osób, aby piosenka tygodniami okupowała listę. Zabieg ten wprowadzi trochę dynamizmu i podkręci emocje. Wink

"Jeśli to ma być do tego stopnia program autorski, że moja propozycja piosenki przepada w tłumie wedle widzimisię, to ja w nim udziału brać nie będę."

Według nowej reguły KAŻDA zaproponowana przez Was piosenka wchodzi do "poczekalni", z której (o ile uzyska poparcie innych osób) wejdzie na listę główną. Jako, że miejsca są tylko 3 (nie może być ich więcej w stosunku do pięcio-miejscowej listy, a ta z kolei nie zostanie rozszerzona dopóki nie wzrośnie liczba mieszkańców Bielanii), może nie zdarzy się to od razu w tygodniu zgłoszenia jej do propozycji, ale NA 100% wszystkie zgłoszone przez Was utwory dostaną swoją szansę. Moje autorstwo w całej w tym wszystkim ogranicza się do jednorazowego wybrania powyższych piosenek i ewentualnej decyzji w sprawie kolejności miejsc, gdyby z Waszych głosów wyszedł remis(co i tak odbywało się już wcześniej).

Ideę limitu do roku wstecz argumentuję tym, że nierealne jest wyselekcjonowanie tych 5/8/10 piosenek z ponad 60 lat istnienia muzyki rozrywkowej. Uważam to za nierealne i w każdym stopniu krzywdzące dla wielu utalentowanych artystów. Dlatego wprowadzam pewną granicę, swojego rodzaju ułatwienie dla nas wszystkich w wyborze. Tak zresztą działają wszystkie listy przebojów na świecie od LP3, przez Gorącą 20 ESKI, aż po amerykański Bilboard. Dodam także, iż jednym z założeń tej listy, jest udowodnienie, że współczesna muzyka to nie tylko ten „shit”, ale da się znaleźć sporo ambitnych i dobrych kawałków, nawet jeśli nie powszechnie granych w radiu, to jestem przekonany, że nie jeden z nas zna takich co najmniej kilka.
[i]Maria von Primisz
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Dalej nie przekonują mnie argumenty co do tego roku od powstania. Takiego założenia listy, jak "udowodnienie, że współczesna muzyka to nie tylko ten „shit”, ale da się znaleźć sporo ambitnych i dobrych kawałków" nie znałem wcześniej i muszę powiedzieć, że nie widzę w tym zbytnio sensu.
Ale dostosuję się, dam Ci się wykazać. Wink
N.N
Odpowiedz
[Obrazek: 10264954_318002371681448_4820268230622327180_n.jpg]

Głosujcie: https://docs.google.com/forms/d/1jnjHaP ... I/viewform
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Bialeńska, a nie bielańska!
N.N
Odpowiedz
Ten obrazek jest dla mnie kompletnie nieczytelny.

Cytat:Bialeńska, a nie bielańska!
Maciej Kamiński lubi to.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Obrazek można powiększyć poprzez naciśnięcie na niego, i co w nim nieczytelnego? A za literówkę przepraszam Sad SadSad (
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Cytat:Obrazek można powiększyć poprzez naciśnięcie na niego, i co w nim nieczytelnego?
Trzeba kilka minut patrzeć, żeby zorientować się, co jest tam czym.
Odpowiedz
Ja widzę od razu. ;-)
Poza tą literówką to fajny plakat. ;-)
N.N
Odpowiedz
Przepraszam za opóźnienie uzasadniałem już w Placu Zielonym
[Obrazek: Wdc2BYFvbpqYKcMu92lUXbRAzi2EI4iZGCfcjy2a...w1808-h842]
Link do głosowania - https://docs.google.com/forms/d/1jnjHaP ... =send_form
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Mam ja pytanie czy to musi być win media player ??.
Mam Win 8.1 ale ono niema win media player zainstalowany domyślnie .
(-) Baltazar Aleksander Dostojewski - Swarzewski
Odpowiedz
Co musi być win media player?
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Cytat:Co musi być win media player?
Ja mam win 8.1 i niestety Psia mac ono niema instalki win media player. a tu mi pisze ze mam zainstalować win media player.

COFAM swoje słowa.
(-) Baltazar Aleksander Dostojewski - Swarzewski
Odpowiedz
Chodzi ci o te filmiki na początku? Ona był wrzucane jako YT, wraz z czyjaś zabawa z forum zmienily się w WMP i nijak ich się nie da odtworzyć. Ale to ma i tak małe znaczenie bo to są stare piosenki, obecnie listo do głosowania jest troche inna, ale przestałem wrzucać linki bo stwierdziłem że to pare sekund szukania i jak już ktoś chce sb te piosenki przybliżyć to to zrobi i tak, a forum przynajmniej nie będzie zaśmiecone kilometrami linków do yt. Smile SmileSmile
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Ja się pokuszę o Śnięty Leszcz - Wando chroń Księcia. Smile SmileSmile
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
[Obrazek: 1609781_321387894676229_412292656795429870_n.jpg]
Wrzucam jeszcze raz obrazek bo stary link chyba wygasł.

EDYTA: A na liscie póki co ciekawie sie dzieje, dotychczasowi liderzy na końcu, sztorm szturmem po pierwsze miejsce.
[i]Maria von Primisz
Odpowiedz
Cytat:Chodzi ci o te filmiki na początku? Ona był wrzucane jako YT, wraz z czyjaś zabawa z forum zmienily się w WMP i nijak ich się nie da odtworzyć. Ale to ma i tak małe znaczenie bo to są stare piosenki, obecnie listo do głosowania jest troche inna, ale przestałem wrzucać linki bo stwierdziłem że to pare sekund szukania i jak już ktoś chce sb te piosenki przybliżyć to to zrobi i tak, a forum przynajmniej nie będzie zaśmiecone kilometrami linków do yt. Smile SmileSmile

Mówiłem, zamiast [video] musi być [youtube].
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Cytat:Mam ja pytanie czy to musi być win media player ??.
Mam Win 8.1 ale ono niema win media player zainstalowany domyślnie .

WMP nie działa na forach, po prostu ktoś kto tworzył dodatek nie przemyślał tego.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości