Bankiet Rocznicowy
#1
Szanowni Bialeńczycy!
Wszystkim Wam życzę wszystkiego najlepszego z okazji III Rocznicy Powstania Republiki Bialeńskiej. Smile  Życzę Wam, abyście osiągali sukcesy i poddawali się tak samo, jak Bialenia przez ostatnie trzy lata. Jako przywódca tego pięknego kraju dziękuję za to, że tu jesteście, pracujecie i rozwijacie Republikę. 
Republika Bialeńska jest dzięki Wam krajem naprawdę pięknym. Pamiętając trudne początki, zarówno pierwsze miesiące Republiki, jak i czasy jeszcze przedrepublikańskie, jestem wzruszony tym, jak obecnie wygląda nasz kraj. Jesteśmy krajem silnym, stabilnym i bardzo aktywnym. Pod względem aktywności dorównujemy Sarmacji, a w niektórych miesiącach wysuwamy się na prowadzenie. Również pod względem informatycznym nie musimy nikomu niczego zazdrościć. Który z Powstańców Marcowych lub Ojców-Założycieli RB mógł spodziewać się, że będziemy tym, kim jesteśmy teraz? Wszyscy możemy być z siebie dumni! :Smile
W niedzielę spotykamy się na hucznych obchodach, jednakże już teraz bawmy się i świętujmy, bo mamy co świętować! Przypominam o konkursie na stroje. Smile

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Od lewej: Tadeusz Krasnodębski, Andrzej Swarzewski, Maciej Kamiński, Hewret Faradobus. 
#2
To ja życzę szczęścia, powodzenia na maturach u niektórych, u niektórych na testach gimnazjalnych, u innych na sesjach i może jeszcze znalezienia pracy. Big Grin Proponuję zacząć inbę jak najlepiej. I jeszcze niech wam gumy turbo nie zbraknie.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;
[Obrazek: rw3vMjB]
#3
Chciałbym z okazji 3-lecia Bialenii już teraz życzyć wszystkiego najlepszego. Przez ostatni rok bardzo zżyłem się z Republiką, uważam ją za pewien wzór aktywnej i obywatelskiej mikronacji. I chociaż te trzy lata to niewiele, to dzięki zaangażowaniu wielu osób kraj osiągnął już naprawdę wiele i nie ma się czego wstydzić. Wierzę, że kolejne lata będą jeszcze lepsze i wspanialsze.

Wiwat!
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
#4
Cytat:Przypominam o konkursie na stroje.

Na jakie stroje? Tongue
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
#5
"Ogłaszam konkurs na najbardziej kreatywny strój. Osoba, która swoim ubiorem w największym stopniu zachwyci pozostałych uczestników bankietu otrzyma od Prezydenta jeden folwark lenny. Mile widziany dodatkowy opis zaprezentowanego stroju." Wink
#6
[Obrazek: 295435big_axapspp.jpg]

Lekko zmęczony książę Medycejski wszedł na prezydencki bankiet, w prawej dłoni trzymał kieliszek z burbonem pod nosem nucąc piosnkę.

Those days are passed now
And in the past they must remain
But we can still rise now
And be the nation again


Boże chroń Bialenię!
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
#7
[Obrazek: ned.jpg]

Eddard przyszedł na bankiet w tradycyjnym stroju hasselandzkiego arystokraty. Jako, że w Wolnogradzie obecnie panują raczej zimowe temperatury, jest to opcja zimowa tego ubioru. Składa się nie niego: skórzana tunika, rękawice i nade wszystko ciemny płaszcz z wilczej skóry. Dodatkowo Eddard dzierżył w ręce legendarny miecz rodu Noqternów, znany ze swojej wielkiej mocy - ponoć walczący tym orężem, nigdy nie przegrał pojedynku. Co ważne całość materiałów, aby była zgodna z tradycjami musi pochodzić z Hasselandzkich wysp. 

Dla Eddarda strój pełni jeszcze jedną ważną rolę - tak ubrany, pojawił się w maju 2014 po raz pierwszy w mikroświecie na forum swej ojczyzny i rozpoczął aktywną działalność. W związku z tym strój idealnie oddaje charakter rocznicowy i pamiątkowy, bo dla Księcia hasselandzkiego kojarzy się również z początkami. Po wejściu do sali bankietowej, namówiony przez kilku gości Eddard wraz z kilkoma strażnikami dla uciechy tłumu odbył krótki pokazowy pojednyek, który oczywiście miał pokazać tylko kunszt i pełnie tego  stroju.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
#8
https://www.youtube.com/watch?v=mv-PMXRAvpM
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
#9
Niech żyje Republika Bialeńska! Wszystkiego najlepszego!

[ATTACHMENT NOT FOUND]
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
#10
Slava Bialenii.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
#11
O Tomaszu, czyżbyś i ty powrócił do swojego pierwszego wyglądu? Zdradzisz nam co to za maska? Smile
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
#12
Dziękuję wszystkim za udział. Smile Postanowiłem przyznać egzekwo pierwsze miejsce i folwark Albertowi, Eddardowo i Tomaszowi. Smile
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości