Nowe artykuły prasowe
Sądzę, że powinniśmy zacząć więcej pisać. Nie możemy ograniczać się tylko do forum, jeśli chcemy rzeczywiście rozwijać nasz kraj. Prasa jest ważnym elementem mikronacji, niestety u nas dziedzina ta jest mocno zaniedbana. Chciałbym, żeby to się zmieniło i postanawiam podjąć działania w tym kierunku. Smile

W tym wątku dzielmy się naszymi nowymi artykułami i komentujmy nawzajem to, co piszemy.

Na początek napisałem krótką analizę sondażu: https://bialenia.org.pl/wpis/1015 
Swoją drogą, czy coś zrobiłem źle, że ten wpis nie znajdujemy się w zakładce "Artykuły prasowe"?
Odpowiedz
Nie ustawiłeś obrazka wyróżniającego i nie zaznaczyłeś kategorii "media".
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
O, dzięki, działa. Smile
Odpowiedz
No i to mi się podoba. Zarysowałeś problem (zanik prasy), ale zamiast stękać, czy kwękać od razu przedstawiłeś rozwiązanie (nowe artykuły) i jeszcze je zrealizowałeś (artykuł o sondażach). Świetna inicjatywa.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
A ja muszę dokończyć "wBialenii Deluxe".
Najgorsze jest to, że nie pisałem na bieżąco, a wiele spraw już przeleciało. Sad

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Trzeba albo szybko publikować, albo pisać o ogółach. Smile
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
https://bialenia.org.pl/wpis/1019
Nowa notka odnośnie wyborów parlamentarnych.
Odpowiedz
Diagramy takie małe. Sad

Odpowiedz
Krasnodębskij <3

Andrzeju, bardzo podobają mi się Twoje notki. Są konkretne i merytoryczne.

Co Wy na to, gdyby zamiast tworzyć kilka gazet, utworzyć jedną, dużą i ogólnobialeńską? Można jej zrobić osobną stronę. Jeśli nasza gazeta byłaby sensowna, miała dobre artykuły i ciekawą szatę graficzną, można też pokusić się o relacje zza granicy i zyskanie czytelników z innych państw. Chętnie zostałbym nawet redaktorem czegoś takiego. Pisałem już kiedyś w pewnym "forumowym magazynie" i naprawdę ze zdolnymi redaktorami można wiele zdziałać.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Platformę już mamy, trzeba tylko ją "odkurzyć" i rozruszać.

Odpowiedz
Bardzo podoba mi się ten pomysł! Taka duża i aktywna gazeta mogłaby być bardzo opiniotwórcza, co wpłynęłoby na jeszcze lepszy wizerunek Bialenii zagranicą. Smile Chętnie pisałbym dla tego ogólnobialeńskiego medium, również w języku bialeńskim. Wink

Brakuje mi komentarzy pod artykułami na naszej stronie głównej.
Odpowiedz
(17.11.2016, 22:52:27)AndrzejSwarzewski napisał(a): Bardzo podoba mi się ten pomysł! Taka duża i aktywna gazeta mogłaby być bardzo opiniotwórcza, co wpłynęłoby na jeszcze lepszy wizerunek Bialenii zagranicą. Smile Chętnie pisałbym dla tego ogólnobialeńskiego medium, również w języku bialeńskim. Wink

Więc zróbmy to! Smile
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
(17.11.2016, 22:52:27)AndrzejSwarzewski napisał(a): Brakuje mi komentarzy pod artykułami na naszej stronie głównej.

Już włączyłem.
Nowe wpisy już powinny mieć automatycznie włączone komentarze.

Odpowiedz
@"AndrzejSwarzewski"
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....215#p34215

Gdybyś chciał, to możesz zacząć monitorować aktywność w mikronacjach.

Odpowiedz
Cytat:To znaczi, szto Koalicija SiN-JB je postigla parlamentarnu weczinu i da ce biti u stanju samostalno woditi obiczne zakony i parlamentne rezolucije. I pabiednaja koalicija, kao i parlamentarcy iz BPD i NKSKWWS Hewreta su powezani s władem Andrieja Swarzewskiego, tako da treba oczekivać blisku saradni parlamentarnej wecziny (toże konstitucijnej) c władem.

Kaka horasza wiest!
Hvala Riespubliki Bialenijskiej!

Odpowiedz
(17.11.2016, 23:45:43)Hewret Faradobus napisał(a): @"AndrzejSwarzewski"
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic....215#p34215

Gdybyś chciał, to możesz zacząć monitorować aktywność w mikronacjach.
Chętnie, ale w wielu mikronacjach nie ma licznika postów, więc chyba musiałbym chyba zacząć od zebrania danych 1 grudnia po północy, by 1 stycznie opublikować pierwszy ranking?
Niemniej, trzeba to od Agurii przejąć. A co myślicie o stworzeniu też własnego Rankingu Demograficznego? "Kurier" od dawna to zaniedbuje.
Odpowiedz
"Kurier" niebawem ma opublikować swój ranking.

A które mikronacje nie mają licznika? Surmenia? Wandystan?

Odpowiedz
A, no to super. Smile

Miałem na myśli, że nie jest podane dzień po dniu, jak wygląda aktywność i trudno jest zrobić miesięczne statystyki. Np. Sarmacja, Dreamland, czy teraz nawet Bialenia (chociaż swoje to byśmy ogarnęli).
Odpowiedz
A do czego Ci potrzebne statystyki dzień po dniu?
Obliczasz jedynie różnicę postów, np: między 20 listopada br., a 20 grudnia br.

Ewentualnie można napisać skrypt, który codziennie by sprawdzał liczniki forów. Big Grin

Odpowiedz
Noo ja rozumieem. Ale żeby obliczyć, ile postów napisano np. w grudniu, to muszę mieć dane z 1 grudnia, prawda?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości