Wybory Lwa Wolnogradu
Sugeruję, by wątek ten był miejscem wszystkich następnych elekcji Lwa Wolnogradu.

Zacni Panowie i Plenipotenci,

nie przerywając toczących powoli, ale jednak ciągle trwających obrad Sejmu Rzeszy chciałbym zauważyć, że 19-go września mija moja kadencja jako I Lwa Wolnogradu. W związku z tym przychodzi czas, aby dokonać wyboru mojego następcy. Termin zgłaszania kandydatur mija o świcie dnia 17-go września.

Przyznaję otwarcie, że minionego okresu nie uważam za udany. Rozpoczęto wprawdzie drugi zjazd Sejmu, ale projekty, nad którymi rozpoczęto prace nie zostały sfinalizowane. Sporo jest jeszcze do zrobienia jeżeli chodzi o sferę organizacyjną, a nawet klimatyczną oprawę naszego Związku. Z uwagi na realne obowiązki nie byłem w stanie należycie koordynować działalności lenników. Nie rozpoczął działalności samorząd naszej stolicy. Błędów i niedociągnięć ukrywać nie zamierzam.
Jednocześnie zauważam, i nie jest to żadne usprawiedliwienie, że stolec Lwa objąłem nie z własnej inicjatywy i przyciśnięty koniecznością. Przy braku innych kandydatów wielu wpływowych i cenionych obywateli nakłaniało mnie, abym przyjął to brzemię. Zgodziłem się wiedząc, mówiłem o tym wówczas otwarcie, że mój czas w ciągu całej kadencji będzie mocno ograniczony. Inaczej przedstawia się sytuacja w październiku, który w przeciwieństwie do wielu z Was, będę mógł najprawdopodobniej uznać za swego rodzaju rezerwę czasową. W związku z tym postanowiłem starać się o reelekcję.

Moje plany znacie: zamierzam dokończyć sprawę heraldyki, zadbać o godną oprawę Sejmów poprzez urządzenie luksusowej siedziby, a także zgodnie z wytycznymi trwającego nadal zjazdu rozpocząć czynienie Wolnogradu na nowo wielkim.

Jednocześnie, jako głowa Rzeszy i jako ziemianin gorąco zachęcam innych gorliwych, aby stanęli wraz ze mną w szranki. Taka kampania może tylko przysłużyć się Rzeszy, a ewentualna przegrana będzie dla mnie nie ujmą, a zaszczytem. Podążajcie z entuzjazmem!

DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Hańba!
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
Nominuje Karola Wawrzyńca, wicehrabiego Genui na to zaszczytne stanowisko. Karolu, przyjmujesz chęć wystartowania w wyborach przeciwko mojemu szlachetnemu i łagodnemu Ojcu?
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Mimo braku odpowiedzi uczciwość i osobista skromność nakazują mi uwzględnić dwie kandydatury: JAiNW Wicehrabiego Genui oraz mojej skromnej osoby. Po ogłoszeniu wyników i tak zwycięski kandydat zostanie poproszony o przyjęcie brzemienia.

Głosowanie potrwa do nocy z dnia 23 na 24 września bieżącego roku.

Niniejszym rozpoczynam głosowanie. Zgodnie z dobrą tradycją będę wdzięczny za podawanie liczby folwarków, których mocą oddajecie głosy.
Odpowiedz
Pańszczyzna Wielkiego Księstwa Sambii i Oberlandu w wielkości 100 wsi jednogłośnie poparła Faradobusa.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Popieram Ametysta, ale sam musisz Ojcze sprawdzić ile mam folwarków, bo zapomniałem. Smile
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Ja i moi niewolnicy chłopi z 70 folwarków, zdecydowanie popieramy kandydaturę pana Ametysta.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Siłą 90 folwarków Ronona Dex oraz 240 głosów SZ RB (8 żołnierzy służby czynnej) popieram Ametysta Faradobusa.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
(17.09.2016, 23:27:35)Severino Castiglioni-Faradobus link napisał(a):ale sam musisz Ojcze sprawdzić ile mam folwarków, bo zapomniałem.

Strasznie trudno było to sprawdzić, żeby to zrobić musiałem odprawić pogańskie rytuały: okrążyć 666 razy o godz. 21:37 Bazylikę św. Pawła (http://www.rotria.boo.pl/index.php?topic=611.0), rzucać okrągłe płyty chodnikowe do Auttery, tak żeby wyszły na wodzie kwadraty, odwiedzić ałustryjskie burdele święte przybytki w Państwie Parafialnym Rotria (http://www.alustria.oxn.pl/viewforum.php?id=14), ugniatać macę z krwi małych Maciusiów tomaszewskich niewiniątek i wiele innych zbereźnych rzeczy, których nie zniesie umysł względnie nietrzepniętego zdrowo humanoida. W każdym razie, jak to mówią w Puszczy: to cut a long fingers of a lazy bugger story short, na końcu rytuału dotarłem do dziewuszki wróżki prezerwatywuszki, która powiedziała, że miałeś [...][sup]1[/sup] folwarków, ale w sumie to wszystkie mi się należą za starania.

Zaś w przedmiocie głosowania wstrzymuję się od głosu (mocą 38 20 folwarków xD).

[sup]1[/sup] Sam sobie sprawdź, albo odejmij. Ale palec by Ci chyba nie odpadł od dwóch kliknięć, hmm?
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
No, ale to noc była i nie chciało mi się smyrać długo telefonu.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
ZA Ametystem, siła 153.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
ZA Ametystem, 35.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
[Obrazek: 1&srcw=307&srch=2000&dstw=307&dsth=2000&quality=80]

Rzeszo Bialeńska,

na wstępie przepraszam, że głos zabieram dopiero dziś, ale realne obowiązki uniemożliwiły mi aktywny udział w życiu mikronacyjnym. Dziękuję za opowiedzenie się za moją propozycją i za ponowny wybór na stanowisko Głowy Rzeszy mocą 731 folwarków. Niestety jestem zmuszony tego wyboru nie przyjąć, co napawa moją duszę bólem.

[real]Przyznaję otwarcie, że wynika to z chwilowo trudnej sytuacji realowej - remont w moim krakowskim mieszkaniu niespodziewanie przedłuży się o 3 tygodnie i chwilowo musiałem znaleźć coś zastępczego. W moim obecnym lokum nie mam możliwości częstego korzystania z internetu na laptopie/tablecie.[/real] Głównie w związku z tym ogłaszam, że mniej więcej do trzeciego tygodnia listopada zawieszam swoją działalność w mikroświecie. Nie ma w tym mojej złej woli, ale proszę o wybaczenie, że muszę Was zawieść.

Proszę Prezydenta, jako zwyczajowego Wikariusza Rzeszy, o zarządzanie ponownego głosowania.
Odpowiedz
Tak to jest, jak wyznaczy się Wikariusza tylko do czasu wyboru pierwszego Lwa, a nie przewidzi kryzysowych sytuacji. Chyba należy zwrócić się do sądu z wnioskiem o wykładnię, co mam robić.
Odpowiedz
Pragnę zauważyć, że niedawno wydrukowano w Sądzie coś takiego: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-6820.html

Myślę zatem, że w trosce o stan Rzeszy nasz Rząd powinien coś tu przedsięwziąć.
Odpowiedz
Dziękujemy za przypomnienie. Jeszcze dziś poruszę tę sprawę w Kancelarii Rządu.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
Zacni Panowie i Posiadacze! 

Zgodnie z wyrokiem Sądu Ludowego z dnia 7 listopada 2016 r. "obowiązek rozpisania nowych wyborów głowy Rzeszy Bialeńskiej, zgodnie z art. 3 ust. 4 Konstytucji, należy do Rządu Republiki Bialeńskiej". Wobec tego, ogłaszam wybory Lwa Wolnogradu! 

Zachęcam wszystkim ziemian do wzięcia udziału w elekcji, której termin zgłaszania upłynie 26 listopada późnym wieczorem. Podążajcie z entuzjazmem! Smile 
Wyrok Sądu Ludowego z dnia 7 listopada 2016 r
Odpowiedz
Czy Lew musi spełnić jakieś wymagania?

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Ustawa o Rzeszy Bialeńskiej mówi tylko, że "Obradom Sejmu Rzeszy Bialeńskiej przewodniczy Lew Wolnogradu, będący jednocześnie plenipotentem Wolnego Miasta Wolnograd". Myślę więc, że może to być dowolna osoba wchodząca w skład Sejmu Rzeszy Bialeńskiej. "W skład Sejmu Rzeszy Bialeńskiej wchodzą wszyscy posiadacze folwarków, nadanych przez Prezydenta Republiki Bialeńskiej oraz plenipotenci Wolnych Miast i Dowódca Sił Zbrojnych RB jako reprezentant terenów wojskowych".
Odpowiedz
Zgłaszam swoją kandydaturę. Będę mieć parę pomysłów.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości