Jurij Bołodin - Prezydent Wszystkich Brodryjczyków. Wieczór wyborczy
#1
Szanowni Państwo! Rodacy, przyjaciele!


Nieprzerwanie od momentu zakończenia referendum, od decyzji o przemianach ustrojowych brodryjska gwiazda świeci mocnym blaskiem. Tak samo dziś, w dniu tych wyborów ta gwiazda błyszczy ponad inne.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się zaufać drużynie "Sprawiedliwej Brodrii" i to właśnie jej powierzyć misję rządzenia państwem oraz odpowiedzialność za to państwo i jego obywateli.

Wybór prezydenta Brodryjskiej Federacyjnej Republiki Demokratycznej oraz wybór przedstawicieli w Zgromadzeniu Federalnym to niewątpliwie święto brodryjskiej demokracji. Potwierdza się wolę narodu, wyrażoną w powszechnych wyborach.
Ostatnie wybory prezydenckie w historii Brodrii miały miejsce w momencie, kiedy na urząd prezydenta Związku Brodryjskiego wybrano również demokratycznie Kazimierza Sabatowskiego, a „drugą Brodrią” rządziła wówczas dynastia Dostojewskich.
Dziś cała Brodria ma jedną głowę państwa, jednego prezydenta, wybranego dla jednego kraju!
Obejmując ten urząd poczuwam się przed zaszczytem, ale nade wszystko przed odpowiedzialnością za Brodrię i Brodryjczyków.

Jako prezydent Brodrii w oczywistej współpracy z przyszłym rządem za najważniejsze cele pierwszych dni rządów bierzemy sobie sfinalizowanie rozmów i ratyfikacja Układu Stowarzyszeniowego oraz uchwalenie Konstytucji.
W okresie pierwszych 10 dni zaproponuję parlamentowi projekt Konstytucji, który będzie poddany konsultacjom zarówno parlamentarnym jak i społecznym.
W projekcie zostanie przedstawiona wizja Brodrii demokratycznej i federalnej, ujęty zostanie także fakt stowarzyszenia w ramach Związku Bialenii i Brodrii.
Wystąpię do Zgromadzenia Federalnego z wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego odnośnie przyjęcia przez Naród tego aktu prawnego.


Musimy odświeżyć stosunki dyplomatyczne z naszymi sojusznikami. Świat musi wiedzieć, że Brodria żyje i ma się świetnie.

Już dziś chciałbym zapowiedzieć, że w dniu jutrzejszym powierzona zostanie panu Iwanowi Pietrowowi misja sformowania rządu. Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Federalnego na którym m.in. zostanie podjęta decyzja o udzieleniu rządowi wotum zaufania zwołane zostanie jeszcze w tym tygodniu.

Na koniec chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim wyników wyborczych, a przyszłym członkom Zgromadzenia Federalnego życzyć owocnej pracy. Chciałbym, aby ta praca była wspólna i wytężona dla dobra Brodrii.

Byśmy nigdy więcej nie musieli się o naszą Ojczyznę martwić! Tak nam dopomóż Bóg!
Dziękuję.

(-) Ӣваң Фӗдоров
Вєлӣќӣҋ Ќңяҙь Мросќовсќӣҋ


#2
Niech żyje Prezydent! Niech żyje Brodria Ludowa! Smile
Również dziękuję za zaufanie. Smile
#3
Gratulacje z Królestwa Hasselandu. Życzę Brodrii, aby wróciła do dawnej świetności, a nawet ją przebiła. Smile
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
#4
Serdecznie gratuluję Panie Prezydencie! Gratuluję także reszcie, która dostała się do Zgromadzenia Federalnego!

Szanowni!

Rozpoczynamy nową wędrówkę Brodrii i to właśnie od dzisiaj wyłącznie od Nas zależeć będzie, w którą stronę podąży Nasza Ojczyzna. Mam nadzieję, że razem, podkreślam - razem, uda Nam się wybrać odpowiedni kierunek (już) w pełni demokratycznego państwa. Ergo postępujmy rozsądnie, bez zbędnych kłótni i sporów, i budujmy Brodrię sukcesu oraz rozwoju!
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości