Nowa gazeta poszukuje ekipy!
Thumbs Up 
[Obrazek: newspaper-background-art-c97d525e62886f4f.jpg]

Kochani!

Prezydent Andrzej Swarzewski polecił mi zająć się naszą gazetą. Z wielką chęcią przyjmuję propozycję kierowania tymi pracami, ponieważ dziennikarstwo uważam za świetną zabawę, a i doświadczenie w "forumowych gazetkach" mam (jakkolwiek komicznie to brzmi).

Choć pierwotnie proponowano utworzenie mediów narodowych, moja wizja jest nieco inna. Chciałbym, aby nasza gazeta była międzynarodowa. Proponuję przyjąć w nasze szeregi obywateli całego mikroświata, a poszczególne działy poświęcać konkretnym państwom. Poza tym nie może u nas zabraknąć wywiadów z najciekawszymi przedstawicielami mikroświatowej społeczności, kącika rozrywkowego, kącika kulturalnego, kącika sportowego...

Sama gazeta na pewno nie powinna być tygodnikiem. Możliwe nawet, że nie miesięcznikiem. Ja osobiście stawiam na jakość. Nigdy nie będziemy porządną prasą, jeśli będziemy się spieszyć. Myślę, że dwumiesięcznik będzie optymalnym rozwiązaniem.

Potrzebujemy także korektora (spoglądam dyskretnie na @"Maciej Kamiński") i grafika (uważam, że powinniśmy postawić na coś takiego, jak te internetowe gazetki sklepów: przewracane strony itd.).

Trzeba też ustalić nazwę i rozesłać ofertę redaktorowania do innych krajów (może MSZ mógłby to zrobić?).

Ja natomiast serdecznie chciałbym zaprosić do ekipy (pomijam osoby, które już wcześniej deklarowały chęć pomocy):
  • @"Tomasz Cyryl Dostojewski" - może zajmiesz się działem sportowym?
  • @"Eddard Noqtern" @"Piotr Pawel I" - Panowie, czy chcielibyście połączyć siły? Gazeta Hasselandzka wydaje się być bardzo ciekawa. Smile
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Jak rozumiem, mam Was pałką teleskopową po łbach okładać za brak przecinka w stosownym miejscu w artykule?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Dokładnie tak!

I ewentualnie poprawiać orty itd., chociaż ich chyba zbyt wiele nie będzie.
Odpowiedz
Nie ma sprawy.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Super! Smile

Może chciałbyś też wziąć jakiś dział?
Odpowiedz
Nie bardzo. Mam poważne problemy z wyrabianiem się na czas (Frycu coś o tym wie...) i inspiracją do pisania artykułów. Lepiej mi idzie czysta sztuka.

Zwłaszcza opisy egzekucji.
Odpowiedz
Ok, rozumiem. Smile
Odpowiedz
http://dziennikbulwarowy.pl/139/uciekl-z...FtacWEc2tp
Zawsze można fejkową gazetę utworzyć, w przykładowym artykule zbieżność nazwisk przypadkowa Big Grin
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
"Maciej Kamiński został skierowany przez sąd na przymusową obserwację ze względu na jego chorobliwe przywiązanie do jednej opcji politycznej i agresywne zachowania w stosunku do osób, które miały inne poglądy."

Nie znałem BPD od tej strony... :o
Odpowiedz
Eeee, przecież biję ludzi od zimy 2014, a opcji politycznej nie zmieniłem od debiutu w tej dziedzinie życia.
Odpowiedz
Cieszę się, że już zaczynasz działania! Smile
Chcę tylko zaproponować, żeby gazeta była miesięcznikiem, a nie dwumiesięcznikiem. Dwa miesiące to w mikronacjach bardzo długi czas, a sądzę, że będziemy w stanie wyrobić się w około miesiąc. Wink Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie, ja tylko proponuję.
Odpowiedz
Dziękuję za propozycję, ale będę bardzo zajęty...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Odpowiedz
(09.12.2016, 09:42:28)AndrzejSwarzewski napisał(a): Chcę tylko zaproponować, żeby gazeta była miesięcznikiem, a nie dwumiesięcznikiem. Dwa miesiące to w mikronacjach bardzo długi czas, a sądzę, że będziemy w stanie wyrobić się w około miesiąc.

Jeśli redakcja się wyrobi, to dla mnie nie ma problemu, ale jak mówiłem: stawiam na jakość.

(09.12.2016, 09:57:12)Piotr Pawel I napisał(a): Dziękuję za propozycję, ale będę bardzo zajęty...

Szkoda. Gdybyście kiedyś się zdecydowali, wiecie, gdzie mnie szukać. Smile
Odpowiedz
Czy ktoś jeszcze chciałby spróbować swoich sił w redakcji? Smile
Odpowiedz
@"Taddeo Lorenzo de Medici y Zep"

Nie chciałbyś wspólnie ze mną pisać dla Bialpubliki?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
O, mógłbym w sumie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości