Gospodarka ziemska.
Co sądzicie o tym, aby utworzyć system gospodarowania ziemią?
Np. w celach rolnych, budowlanych??
Powołano by Federalną Agencję Nieruchomości, która zostałąby państwowym właścicielem ziemi i odsprzedawałaby, dzierżawiła itp.?
Potem można organizować dożynki <3

(-) Ӣваң Фӗдоров
Вєлӣќӣҋ Ќңяҙь Мросќовсќӣҋ

Świetny pomysł! Smile A czy byłby jakieś korzyści z posiadania ziemi?
Pomysł oczywiście godny uwagi. Tylko ciekaw jestem w jakim tempie będą się prace posuwały . Może tak samo jak w Zgromadzeniu Federalnym. Niebawem miesiąc istnienia Republiki a m nadal bez Konstytucji. Projekt który miał być priorytetem.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
W poprzednim wcieleniu była możliwość zarabiania na ziemi i lasach.
1 Mając odpowiednią ilość ziemi można było założyć wieś wraz z 10 chłopami (opłata przy zakładaniu), a potem przynosiło to dochód w zależności od liczebności wsi. Można było dokupić chłopów(max 100 na wieś), lub założyć następną wieś.
2; Posiadając tereny leśne można było zrobić wycinkę (za każdą db odpowiednia opłata) i przekształcić ten teren w użytki rolne.
3. Zalesić użytki rolne (za opłatą za sadzonki) i po jakimś czasie przekształcało sie to w las, który można było by wyciąć (przy okazji stworzyć sprzedaż drewna)
4. Wybudować budowle (opłata administracyjna), które przynosiłyby odpowiedni comiesięczny zysk.
5 ..... resztę kiedyś Tomasz wymyślał coby jakoś gospodarować ziemią orną -> pola uprawne, sady ...itd.
6 .........
Tomaszu, uspokój się. Czy obecnie dzieje się coś złego? Przecież powiedziałem, że pracuje nad własną poprawką. Projekt Kosntytucji jest duży, trzeba trochę nad nim posiedzieć.

Co do wszelkich pomysłów utworzenia gospodarki - ja podchodzę sceptycznie do tej formy funkcjonowania w mikroświecie. Prawda jest taka, że mało kto się tym interesuje, a stworzenie rzeczywiście dobrego i zachęcającego do zaangażowania się mechanizmu gospodarczego jest niezwykle trudne. Idealnym przykładem nieatrakcyjnej gospodarki była ta, działająca w Carstwie.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Może i w gospodarkę nie angażuje się zbyt wiele osób (ale ostatnio ogólnie w nasz kraj angażuje się niewiele osób...), ale w mojej opinii jest to ciekawy dodatek do funkcjonowania mikronacji. Ja proponuję stworzyć wspólną bialeńsko-brodryjską gospodarkę, można zaprosić do tego też Abachazję, Hasseland i innych (jeśli będą zainteresowani). Im nas więcej w tej zabawie, tym lepiej. Smile
Problem w tym, że nie ma wizji na takową gospodarkę. No i oczywiście należy zaznaczyć, że zawsze na początku chęci są wielkie, ale z czasem coś się psuje i chęci na bawienie się w gospodarkę maleją...
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości