Uchwała Parlamentu ws. powołania PKSPGR
#1
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

UCHWAŁA PARLAMENTU WS. POWOŁANIA PARLAMENTARNEJ KOMISJI STWORZENIA PODSTAW GOSPODARCZYCH DLA REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
z dnia 26 grudnia 2016 r.

Artykuł 1.
1. Parlament Republiki Bialeńskiej niniejszą uchwałą powołuje do życia Parlamentarną Komisję Stworzenia Podstaw Gospodarczych dla Republiki Bialeńskiej, w skrócie "PKSPGR", dalej zwaną "Komisją".
2. Komisja ta zostaje powołana na czas stały.

Artykuł 2.

Komisja ma być odpowiedzialna za stworzenie podstawowych zasad funkcjonowania gospodarki Republiki Bialeńskiej, pojęć prawnych związanych z tą dziedziną oraz koordynować prace informatyczne nad strukturami gospodarczymi.

Artykuł 3.

1. Członkiem Komisji może zostać każdy parlamentarzysta w danej kadencji oraz, w zgodzie z art. 5, ust. 3 Uchwały Parlamentu - Regulaminu Parlamentu, każda osoba, która jest zainteresowana pracą nad gospodarką Republiki Bialeńskiej, posiada wiedzę w zakresie funkcjonowania gospodarki lub ekonomii - po uprzednim powołaniu przez Parlament na drodze uchwały.
2. Parlamentarzysta, który był członkiem Komisji, lecz utracił mandat poselski na wskutek zakończenia danej kadencji Parlamentu, ale nie złożył rezygnacji z członkostwa w ów komisji, pozostaje wciąż członkiem do momentu jej złożenia.

Artykuł 4.

1. Komisja pod koniec każdej kadencji Parlamentu Republiki Bialeńskiej przedstawia podczas obrad sprawozdanie z postępów prac nad gospodarką Republiki Bialeńskiej na ręce Marszałka Parlamentu.
2. Komisja ulegnie samorozwiązaniu, tylko wtedy, kiedy posłowie Parlamentu Republiki Bialeńskiej oraz członkowie ów Komisji stwierdzą, że gospodarka Republiki Bialeńskiej jest w pełni funkcjonalna, a idea istnienia tej komisji została wyczerpana.

Artykuł 5.

Na Przewodniczącego Komisji powołuje się Hewreta Faradobusa.

Artykuł 6.

Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

Marszałek Parlamentu Republiki Bialeńskiej XXV kadencji
/-/ Hewret Faradobus
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości