Inauguracja ZBiB
#1
Wasze Ekscelencje,
Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych, jako pierwszy w historii Sekretarz Generalny Związku Bialenii i Brodrii! Smile
Przed nami ciężka praca, jednakże liczę na to, że uda nam się osiągnąć wspólne bardzo wiele. Przyjaźń między naszymi narodami trwa już od bardzo dawna, a naszym celem jest, aby jak najlepiej ją wykorzystać i zacieśnić.
Myślę, że dzisiaj nie czas na wielkie przemówienia. Mam nadzieję, że będzie ku temu jeszcze wiele okazji. Dlatego prosiłbym tylko Delegatów o potwierdzenie swojej obecności. Smile
Odpowiedz
#2
Jest i przedstawiciel Parlamentu liczący na baaardzo owocną współpracę!
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#3
Stawia się MSZ RB.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#4
Potwierdzam obecność jako delegat brodryjskiego parlamentu.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#5
Szanowni, czekamy jeszcze na brodryjskiego prezydenta oraz brodryjskiego MSZ.
Odpowiedz
#6
Jestem.

Z racji brakow w kadrach, prosze by w imieniu MSZ funkcjonowal premier Pietrow.

(-) Ӣваң Фӗдоров
Вєлӣќӣҋ Ќңяҙь Мросќовсќӣҋ


Odpowiedz
#7
@"AndrzejSwarzewski", kiedy rozpoczniemy działalność? Chętnie podrzucę projekty pierwszych aktów prawnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#8
Nie przywitali się jeszcze wszyscy delegaci.
Odpowiedz
#9
Prezydenci RB i FB, MSZ RB i FB, delegaci RB i FB. Kto jeszcze?
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#10
Przedstawiciel brodryjskiego parlamentu może być jednocześnie jako MSZ Brodrii?
Odpowiedz
#11
Wydaje mi się, że Traktat tego nie wyklucza. Można w jakiejś dyrektywie czy decyzji o tym napomnieć.

Jednak wyklucza: "w równiej liczbie trzech osób z każdego państwa". @"Jurij Bołodin"
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#12
Ja poprosiłem Prezydenta, aby powołał brodryjskiego MSZ. Jeżeli tak dalej będzie, to chyba rzeczywiście będziemy musieli ponownie zrobić z Brodrii region autonomiczny...
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#13
Może po prostu przekażecie część swoich uprawnień Bialenii? Możemy przecież prowadzić jedną politykę międzynarodową.
Skoro macie Prezydenta i Premiera, jeśli bylibyście takim rozwiązaniem zainteresowani, możemy też pomyśleć o tym, żeby Prezydent RB z urzędu stawał się głową Brodrii z uprawnieniami czysto reprezentacyjnymi. Wówczas w Federacji faktyczną władzę posiadać będzie Premier, którego obieralibyście według własnych zasad. Bo duoegzekutywa w Brodrii chyba jest niewypałem - poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale na razie widzę, że nieaktywny Prezydent blokuje działania Premiera i ZBiB.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#14
Tadeuszu, myślę, że tutaj piłeczka należy do Brodrii, gdyż nam nie wypada proponować Brodrii jakichś ograniczeń jej praw. Jednakże jeśli Brodria przedstawi nam propozycję (a to byłoby rozsądne, biorąc pod uwagę, że Iwan jest jedyną aktywną osobą, która stawia Brodrię na pierwszym miejscu; Jurij ma problemy z aktywnością, a ja obecnie z urzędu stawiam na pierwszym miejscu Bialenię), to powinniśmy ją bardzo poważnie rozważyć i przyjąć.
Wciąż czekam na przedstawienie brodryjskiego MSZ, aczkolwiek możemy przejść już do pracy, bo obawiam się, że możemy się nie doczekać.
Odpowiedz
#15
Dlaczego nie wypada? Nie chodzi mi o ograniczenie praw Federacji. To przyjacielska propozycja. Jak nie skorzystają, to przecież się nie obrazimy. Ale coś trzeba zrobić, bo ZBiB na razie nie działa z uwagi na niską aktywność u naszych współzwiązkowców.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#16
Tak też można do tego podejść. W każdym razie, póki co musimy działać nawet bez brodryjskiego MSZ oraz Zastępcy Sekretarza Generalnego (którego powinien wyznaczyć Prezydent Brodrii).
Jeśli Brodria coś zaproponuje, to Bialenia jest gotowa pomóc w obliczu kryzysu aktywności. Brodria to nasz najbliższy sojusznik i uważam, że powinniśmy się wspierać!
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości