Gubernatorstwo Brodryjskie?
#21
(30.01.2017, 03:37:27)Iwan Pietrow napisał(a): W trakcie rozmowy z Tadeuszem zostałem poinformowany, że przedstawiony zostanie mi projekt nowej umowy pomiędzy Bialenią i Brodrią. W związku z tym czekałem spokojnie, aż Tadeusz takowy projekt przygotuje. Nagle jednak wchodzę na forum i widzę, że Prezydent RB zaczyna układać się z człowiekiem, który w Brodrii nie ma żadnej władzy. To chyba trochę nie w porządku w stosunku do brodryjskich władz, nieprawdaż?

To nie jest tak, Iwanie. Ja nie siedzę w wewnętrznych sprawach Brodrii na co dzień i nie jestem w 100% pewien, kto sprawuje u Was legalne rządy. Myślałem, że Ty, ale skoro obywatele brodryjscy stwierdzili inaczej, uznałem za zasadne dogadanie się z nimi. Tym bardziej, że nie zaproponowałem nic innego, niż wcześniej Tobie.

Oczywiście, zgodziłem się, abyście pozostali Carstwem. Ale to nie zmienia faktu, że Bialenia za mojej prezydentury zainteresowana będzie wyłącznie Waszą inkorporacją. Car - okej. Zwód Praw Kardynalnych - super. Ale zgodne z prawodawstwem Republiki i podległe rządowi i parlamentowi federalnemu.
Mogę zapewnić Brodrii bardzo dużą autonomię, ale nie suwerenność od władz bialeńskich. To państwo jest martwe. Jako region sprawdzi się o wiele lepiej, bo tworzenie kraju, których obywateli można policzyć na palcach jednej ręki jest niedorzeczne. Tym bardziej, jeśli w stowarzyszeniu miałoby stać się równe potężniejszej Bialenii.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
#22
Pełna zgoda i poparcie Tadeuszu.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
#23
W przypadku wypowiedzenia umowy (które, jak mniemam, wkrótce nastąpi) jedynym wyjściem dla Brodrii będzie stanie się prowincją lub natychmiastowy upadek. Zdecydowanie wolę tą pierwszą opcję, nie chcę by miejsce mojego v-pochodzenia przestało istnieć. Brodria mogłaby się stać regionem autonomicznym Bialenii zachowując swój dorobek, ustrój carski i część praw.
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, ojciec Tomasza Bagrata Dostojewskiego
- kniaź bialeński, pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
#24
Zgadam się z Mikołajem. Brodria nie może upaść. Prędzej zgodzę się na autonomię niż na upadek Brodrii.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości