Apel do Iwan .
Szanowny Iwanie. 
Od wczoraj przeglądam forum Brodrii i nie mogę znaleźć wątku w którym to zostałeś wybrany na Cara Brodrii lub Prezydenta Brodriii. Nie widzę także nigdzie wątku aby drogą referendum Brodria zmieniła ustrój z republiki na monarchię. Czy możesz zaprezentować mi linki do takowych wątków ? Wiem że zostałeś wybrany przez nas aby stanąć na czele Rządu Rewolucyjnego -Tymczasowego podczas  nieobecności prezydenta Bołodina , i miałeś przeprowadzić wybory nowego prezydenta w sposób demokratyczny. 
Wydawane przez ciebie dekrety Rządu Rewolucyjnego nie był konsultowany z tego co wiem z żadnym członkiem Rządu Rewolucyjnego a więc nie mają także żadnej mocy prawnej. 
Wzywam cię do przeprowadzenia :
1. referendum ustrojowego 
2. przeprowadzenia wyborów vel. elekcji ( w zależności od wyniku referendum)
3. referendum ws opuszczenia forum Bialenii i dołączenia do forum Hasselandu.

Iwanie jeżeli zrobisz to w sposób demokratyczny i zgodni z prawem, i ja przeniosę się wraz z Brodrią. Ale róbmy to zgodnie z prawem.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Jeżeli pod powyższym wnioskiem podpisze się przynajmniej dwóch aktywnych obywateli brodryjskich, wtedy będziemy mogli jasno stwierdzić, że Brodryjczycy potrzebują wyrazić swoje zdanie w referendach.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Ja prosiłem o ukazanie i linków do postów w których zostałeś wybrany na Cara i do postu w którym zostało przeprowadzone referendum ustrojowe.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Ależ proszę - https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-7188.html

Jak widać, społeczeństwo nie było przeciwne zmianom; jedynie podyskutowaliśmy na temat gospodarki.

@Edit: Dodam, że nie wszędzie trzeba organizować referenda i wybory. Zwłaszcza, gdy wymaga tego interes państwa.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Tylko nie widzę tam zgody na przywrócenie monarchii , tylko ogłoszenie przez ciebie Siebie Carem.

Ponad to :
Konstytucja mówi :

Cytat:Artykuł 3.
4. Nikt nie może przywłaszczać sobie władzy w Federacji Brodryjskiej. Przywłaszczenie
władzy jest ścigane z mocy prawa federalnego.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Ale Konstytucja została zniesiona, nie pamiętasz? Nawet to poparłeś! Czemu teraz zatem próbujesz mi wciskać, za przeproszeniem, kit?
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Nie poparłem zniesienia Konstytucji.

Widzę że nie dojdziemy do porozumienia, dlatego proponuje jedyne wyjście jakie może być, a mianowicie podział Brodrii.

Ty jako "Car" obejmiesz władzę w 'Carstwie Brodryjskiem" składającym się z okręgów : Rosyji i Czuwacji , zaś my republikanie będziemy dalej działać w Federacji Brodryjskiej złożonej z Bałmucji i Noklezji oraz malutkiej Rusi Batawskiej.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-7161.html - sam napisałeś:

"Iwanie. Prowadź Brodrię ku rozwojowi , ku chwale.
Jestem z tobą."
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

A gdzie tam jest napisane że popieram wprowadzenie Caratu i poparłem cię jako Cara ? Owszem poparłem jako lidera i przyszłego prezydenta.
Powiedz lepiej co sądzisz o mojej propozycji ?
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Najlepiej podzielcie Brodrię na tyle malutkich państewek ilu macie obywateli. I każdy będzie sobie sterem, żeglarzem i okrętem.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Cytat:A gdzie tam jest napisane że popieram wprowadzenie Caratu i poparłem cię jako Cara ?

Ale my rozmawialiśmy o Konstytucji...

Cytat:Powiedz lepiej co sądzisz o mojej propozycji ?

Cóż, Severino ma rację, że jest to szalony pomysł. Jestem przeciwny dzieleniu Brodrii - bardzo małego pod względem obywateli państwa na dwie części.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Chyba wszyscy jesteśmy przeciwni dzieleniu Brodrii, ale jeśli nie dojdziemy do porozumienia to nie będzie innej opcji. Nikt nie ma monopolu na Brodrię.
Tylko ty z Carate zapewne przejdziesz do Hasselandu, a my z Federacją pozostaniemu tu, w Bialenii. Wg mnie to jedyne wyjście. Ty nie uznasz Konstytucji , a Ja nie uznam Praw Kardynalnych. Z tego impasu nie wyjdziemy bez podziału kraju.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
W takich chwilach aż faktycznie zaczyna się tęsknić za Saszą i jej naciskiem na jednolitą Brodrię...
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Ale czemuż to miałbyś nie uznać Zwodu? Już kiedyś uznałeś i działałeś normalnie w absolutnej Brodrii...

Ustrój republikański nic Ci nie da w państwie, w którym będzie 2-3 obywateli. Obecnie potrzebna nam jest silna władza, dzięki której z łatwością będzie można podejmować decyzje.

Cytat:W takich chwilach aż faktycznie zaczyna się tęsknić za Saszą i jej naciskiem na jednolitą Brodrię...

Ale pod tym naciskiem też się kryły chęci do wprowadzenia władzy absolutnej...
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Iwanie, w Brodrii aż tak silna władza oznacza jednoosobowość państwa. :/ Musimy dojść do kompromisu, ale na drodze rozmów i w ramach prawa. Nikt nie neguje Twoich dobrych intencji, ale nie możesz podejmować tak poważnych decyzji sam.
No cóż, próby te były hamowane post factum, a ostatecznie stanęło na strzałach. I jednej (Jednej) Brodrii.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Pamiętaj że byłeś jednym z zagorzałych zwolenników i organizatorów wprowadzenia republiki w Brodrii, o "Czerwonym Carze' nie wspominając.
W tedy głosząc hasła republikańskie jakoś ilość obywateli Ci nie przeszkadzała, a była taka sama jak teraz, nie licząc Bołodina.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Cytat:Iwanie, w Brodrii aż tak silna władza oznacza jednoosobowość państwa.

A czy w przypadku I samodzierżawia mieliśmy tą "jednoosobowość" Brodrii? Wydaje mi się, że nie. Ja nie wykluczam jednak możliwości pójścia na ustępstwa - chociażby wprowadzenia Dumy jako elementu władzy ustawodawczej i kontrolnej wobec Cara.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Ale to jest temat na dalsze rozmowy. Obecnie zgodnie z prawem wciąż mamy republikę. Oczywiście Carstwo można wprowadzić, ale w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, a nie ot tak.
Prosimy, nie utrudniaj procesu uspokojenia sytuacji w kraju i wykaż się rozwagą. Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, żeby zrobić dwa do przodu. W zamian możemy obiecać amnestię.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości