Samodzielny Szkolny Batalion Ekspedycyjny.
#1
W związku z wejściem w życie traktatu militarnego z NUPIA i w celu realizacji założeń traktatowych powołuje się Samodzielny Szkolny Batalion Ekspedycyjny, którego zadaniem będzie działanie w ramach bazy wojskowej Rb w NUPIA.

[attachment=1:29owpmt2]

Jednostka składa się z:
- dowództwa
- kompanii dowodzenia
- kompanii logistycznej
- kompanii czołgów
- dwóch kompanii zmechanizowanych
- kompanii wsparcia
- baterii artylerii
- śmigłowcowego komponentu lotniczego
- plutonu powietrznodesantowego
- plutonu rozpoznawczego
- plutonu saperów

Kompanie zmechanizowane są dwóch typów - jedna na gąsienicowych BWP, a druga na BWP kołowych. Kompania wsparcia posiada również plutony charakterystyczne zarówno dla jednostek zmechanizowanych wyposażonych w pojazdy kołowe, jak i gąsienicowe (po jednym plutonie obu typów). Podobna sytuacja jest z baterii artylerii, jeden pluton ogniowy posiada samobieżne armato-haubice na podwoziach gąsienicowych, a drugi na kołowych. Dodatkowo bateria ma pluton ogniowy samobieżnych zestawów przeciwlotniczych. Zróżnicowane pod względem typu są również drużyny w plutonie rozpoznawczym.

Zadaniem batalionu będzie objęcie szkoleniowej bazy wojskowej na terenie NUPIA i prowadzenie działań szkoleniowych i zgrywających z siłami zbrojnymi NUPIA (SBZ). Poza obsadą stałą w batalionie rotacyjnie będą odbywali szkolenia żołnierze z wybranych do współpracy jednostek Wojsk Lądowych.

Batalion wystawia 7 pułk szkolny, a sprzęt pochodzi poza tym z etatu pułku również z rezerw sprzętowych wojsk lądowych.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości