Awangarda Bengazijska
"Że coraz łatwiej przychodzi powiedzieć,
Ze snu się budząc: „Wróćmyż  znów do snu.”"

Gdy Akrypa powróciła po dalekiej podróży, niczym Zaratustra do swej jaskini, zobaczyła państwo sobie tak bliskie i tak dalekie w stanie słabości jakiej nie zapamiętała przed swą podróżą. Długi okres samotności i przeżyć wewnętrzno-zewnętrznych pozwolił jej pracować nad nową zdolnością którą teraz może wykorzysta w swoim ukochanym mieście. Wykopała grupę meneli lumpenproletariuszy, że swojego zostawionego mieszkania, kupiła w pobliskim antykwariacie swoje stare książki a resztę zawartości umeblowania w lombardach Bialenii. 3 dni odpoczywała słuchając Bachaldi (stary Equestriański kompozytor) i czytając poetów Teutońskiego romantyzmu. 7 dnia wyszła na rynek swego miasta i ogłosiła nim tą mowe:

Cytat:Gdy ja tam to, To ja wtedy "to"
A gdy ja "to", To wtedy tamto,
Ale jednak nie tamto,
I uznałam, że tu trzeba "to" tu,
A tego tak to trzeba tego tu i tam
Bo tam nie ma tego
Lecz czy jednak "to" czy tamto,
Jednak, jednak "to"
Bo gdyby nie to "to",
To tamtego by już nie
A jak tamtego już nie
To "to" już nie tu
A wtedy to jak żyć panie Prezydencie i Obywatele no jak?

I po tym, Akrypa rozrzuciła po całym rynku kilka set ulotek obwieszczających powstanie czasopisma "Ciemnica"  i powróciła do swego domu.
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
Czy to zauważalne podobieństwo do piosenki streszczającej pierwszą wojnę światową znalazło się tu celowo?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Do Mickiewicza czy Štura to Ci daleko. Wink
Odpowiedz
Ciemnica będzie publikowana raz w tygodniu w działach takich jakie były w 1 numerze. Zapraszamy do pisania do nas i innych form współpracy. ^^
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości