TRAPPIST-1
#1
NASA ogłosiła wczoraj na konferencji prasowej odkrycie układu planetarnego TRAPPIST-1 z siedmioma planetami wielkości Ziemi, z czego na trzech warunki mogą sprzyjać powstaniu życia. Układ znajduje się około 40 lat świetlnych od Ziemi, a więc w skali kosmicznej dość "blisko". Szczegóły: http://www.spidersweb.pl/2017/02/trappis...lanet.html


Powstał już artykuł na Wikipedii, a nawet strona internetowa poświęcona układowi.

Co sądzicie? Czy jest to przełomowe odkrycie w historii astronomii, czy też do niczego to nie doprowadzi i zostanie zapomniane, jak wiele podobnych odkryć? Czy w układzie może istnieć życie?
[Obrazek: XKCp683.png]
Odpowiedz
#2
No i co z tego? Po co to badać, skoro i tak nigdy nie dolecimy do tego układu.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
#3
Eeee, a skąd założenie że nie? A nawet jeśli nie my, to może przyszłe pokolenia.

Same odkrycie jest dość ciekawe, pytanie tylko czy rzeczywiście coś tam jest. A jeśli tak na jakim etapie.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#4
Sądzę, że teraz to po prostu powiększenie stanu wiedzy, a zrobić z tym będziemy mogli najpewniej za jakieś kilkadziesiąt lat.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#5
Naprawdę myślicie, że wymyślimy sposób na pokonanie 40 lat świetlnych? Oczywiście jako naukowiec szanuję każdą naukę, w sumie nawet bez żadnych możliwości wykorzystania jej efektów.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
#6
Nie twierdzę, nie wykluczam, ale czy sto lat temu myśleliśmy, że będziemy mieli internet i komputery mieszczące się w kieszeniach? Kwestia technyki.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#7
Z ciekawością przeanalizowałam wczorajsze informacje poświęcone powyższemu.

Sama świadomość, że do tej pory nie było praktycznie żadnych znanych planet, gdzie mogłoby być życie, a tutaj za jednym razem odkryto ich siedem i to blisko siebie, jest fascynująca.

Osobiście uważam, że na pewno nie jesteśmy sami we wszechświecie. Zresztą czym jest Ziemia w skali kosmosu?
Odpowiedz
#8
(23.02.2017, 18:53:08)Ametyst Faradobus napisał(a): Nie twierdzę, nie wykluczam, ale czy sto lat temu myśleliśmy, że będziemy mieli internet i komputery mieszczące się w kieszeniach? Kwestia technyki.

Nie wiem czy jest to do porównania. Może.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
#9
(23.02.2017, 18:39:57)Severino Castiglioni-Faradobus napisał(a): Naprawdę myślicie, że wymyślimy sposób na pokonanie 40 lat świetlnych?

Jeśli uda się Nam okiełznać tunele czasoprzestrzenne (czyli coś, co towarzyszy czarnym dziurom), to jak najbardziej przestanie to być problemem.
Problemem stanie się wówczas mijający czas według teorii względności Einsteina.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#10
Jeżeli ktoś oglądał film "Interstellar", to wie że czas to pojęcie względne. Gdzieś indziej we wszechświecie np. 2 minuty mogą trwać 20 ziemskich lat. I na odwrót. Wiem, że to karkolomna teoria ale co jeśli podróż to TRAPPIST 1 która dla zalogantw będzie trwała 600 lat, a dla ludzi na ziemi tylko 50?. Swoją drogą zbadanie TRAPPIST 1 powinno być o tyle ważne, ponieważ może w końcu dowiemy się czy jesteśmy sami we wszechświecie.
Odpowiedz
#11
Myślę, że z całą pewnością nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Wszechświat jest tak rozległy, że z pewnością istnieje w nim gigantyczna ilość planet zbliżonych do Ziemi, a logicznie rozumując, to dosyć mało jest prawdopodobne, aby na tylko jednej z nich istniało życie. Należy zauważyć, że planety układu TRAPPIST-1 nie są pierwszymi planetami z możliwością istnienia życia odkrytymi przez ludzi. Już wcześniej odnajdywano takie planety, jak chociażby Kepler-452b. W samej Drodze Mlecznej planet podobnych do Ziemi może bić kilka miliardów.
[Obrazek: XKCp683.png]
Odpowiedz
#12
Mówisz o równaniu Drake'a?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości