Nowa stolica.
Po odebraniu nam Sankt Aleksandrova, jesteśmy zmuszeni wybudować nową stolicę dla Brodrii Aleksandryjskiej.

Myślę by usytuować ją nad zatoką bądź u wybrzeży morskich w Czuwacji lub Rosyji.

Proszę Wszystkich o propozycje co do nazwy Stolicy. Ja od siebie proponuję, dosyć oryginalne, ale z mocnym przesłaniem:

1. Concordia Domi - oznacza: ''zgodę w domu''

2. Cum tacent, clamant - ''krzycząc, wołają'', gdyż Stolica będzie swoistym krzykiem o jedność Narodu.

3. Ex navicula navis - '''z łódeczki łódź''

4. Ibi Patria, ubi bene -''tam ojczyzna, gdzie dobrze''

5. Rara avis - ''rzadki ptak''

Oczywiście w użyciu na co dzień będziemy wykorzystywać spolszczoną, skróconą wersję wybranego wariantu. Smile
Odpowiedz
A ja uważam, że nazwa powinna pochodzić z języka słowiańskiego, a nie łaciny. Natomiast Twoje propozycje są dobrymi możliwościami na dewizę miasta. Mi najbardziej podoba się Concordia Domi.
Odpowiedz
(17.03.2017, 16:47:03)AndrzejSwarzewski napisał(a): A ja uważam, że nazwa powinna pochodzić z języka słowiańskiego, a nie łaciny. Natomiast Twoje propozycje są dobrymi możliwościami na dewizę miasta. Mi najbardziej podoba się Concordia Domi.

Co proponujesz,?
Odpowiedz
Sankt Dostojewsk.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
возрожденьск?
Odpowiedz
A nie lepiej przenieść stolicę do Iżniewska i go porządnie zagospodarować?
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
No w sumie można, ale budowa nowego miasta jest bardzo kusząca.
Odpowiedz
Budujemy nową stolicę! Big Grin

A co powiecie na prostą nazwę: Sława?
Odpowiedz
Trochę zbyt prosta. I właściwie co miałaby symbolizować?
Odpowiedz
Może po prostu Nowogród?
Odpowiedz
Neoaleksandopolis?
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
"Rada Multipla".
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Aleksandropolia - brzmi dumnie
Odpowiedz
Nie przesadzajmy z kultem jednostki.
Odpowiedz
Новая Москва. ^^
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
(18.03.2017, 19:42:43)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): Новая Москва. ^^

Każda Moskwa, źle mi się kojarzy. Tongue

A co powiecie na: Carska Stolica?
Odpowiedz
Carogród może...? Smile

Aleksandro, może zrobisz ankietę z paroma propozycjami? Smile
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Moskwa... Fakt, straszne tam korki i kto to widział nazywać miasto nawet nie przerabiając nazwy rzeki.
Odpowiedz
(18.03.2017, 20:56:40)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): Carogród może...? Smile
Miasto o takiej nazwie już istnieje.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Carskie Sioło. Smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości