5. Rocznica II Zrywu Powstańczego
#1
Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym.

https://www.youtube.com/watch?v=rvORzrD819Y

Towarzyszki i Towarzysze, dziś świętujemy piątą rocznicę II Zrywu Powstania Marcowego. 18 marca 2012 roku kości zostały rzucone. Do tego dnia mogliśmy się wycofać i uznać, że nic się nie stało. Patrząc z perspektywy czasu, byłby to błąd, którego zapewne nigdy byśmy sobie nie uświadomili. Dzisiaj, patrząc na Bialenię, zdecydowanie najmłodsze państwo Wielkiej Trójki, muszę szczerze przyznać, że nasze dzieło przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Na patetyczne przemówienia przyjdzie czas w czasie uroczystych obchodów, dzisiaj chciałbym jedynie zwrócić uwagę nas wszystkich na dwie sprawy. Po pierwsze, zdecydowanie zbyt mało doceniamy to, co wspólną pracą osiągnęliśmy. Mamy demokratyczny, wolny i żyjący własnym życiem narodowym kraj. Bądźmy z niego dumni i dbajmy o niego! Po drugie, zdecydowanie zbyt często zapominamy o tym, jak powstała Bialenia. Powstała w ferworze walki i pracy, a dzisiaj wygląda to tak, jakbyśmy chcieli zmazać naszą piękną historię i stać się szarym monolitem. Spójrzcie na historię innych mikronacji. Która z nich musiała tak walczyć o swoją wolność i uznanie międzynarodowe? A my nie tylko walczyliśmy, ale tę walkę wygraliśmy.

Czołem!

https://www.youtube.com/watch?v=ZQmpiK2b7t8
Odpowiedz
#2
https://www.youtube.com/watch?v=e2WIEDo8Q6U
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#3
Rodacy!

W obecnych dniach obchodzimy piątą rocznicę Wielkiego Powstania Marcowego.
Powstania, które było i jest bezprecedensowym wydarzeniem w skali Pollinu.
Powstania, które de facto stało się fundamentem dla Republiki Bialeńskiej, naszej najdroższej i najsłodszej Ojczyzny.

Jednakże, w tym roku, odczuwamy nostalgię i smutek... Aktywność oscyluje w obecnych dniach w granicach zera. Obchodów praktycznie nie było, a przecież mamy w pamięci, że w poprzednich latach świętowaliśmy nie tylko przez jeden dzień, ale przez kilka dni, głosząc pamięć Powstania. A dzisiaj? Poza nielicznymi wyjątkami, Powstanie nie jest należycie upamiętniane.

Nie zarzucam tutaj jednak nikomu złej woli, bo powód jest inny, niż celowe zaniedbywanie pamięci Powstania.
Otóż, stańmy w prawdzie. Ojczyzna nasza przechodzi być może największy w swoich dziejach kryzys aktywności, a jego kwintesencją jest sprawa Obchodów.
Musimy sobie zdać sprawę, że należy ratować sytuację, póki nie jest za późno.

Mam nadzieję, że problemy miną i razem podniesiemy Bialenię.
Odpowiedz
#4
Pamiętam jeszcze wspaniałe bialeńskie Powstanie, które dawało świadectwo potężnej mocy. I wtedy zapragnąłem zostać Bialeńczykiem. Wsiadłem w samolot, poleciałem do Bialenii, otrzymałem lenno i dostałem obywatelstwo. Zasiadałem w rządach, parlamentach i, do dziś pamiętam, nagle państwo nam się rozpie*****ło. To była wspaniała Republika. I do dzisiaj... do dzisiaj startuję w wyborach na Lwa. A hrabstwo dalej tam leży.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#5
Czemu nie ma już dawnych obchodów?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#6
Albowiem nikt ich nie organizuje i nikt w nich nie uczestniczy.
Odpowiedz
#7
Ja powiesiłem zielony materiał na oknie i wysłałem życzenia telefonicznie.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości