Co z tą Brodrią?
Brodria Hasselandzka zbyt dobrze sobie nie radzi, ale w Brodrii Aleksandryjskiej jest jeszcze większy marazm. W obecnej sytuacji geopolitycznej nie możemy sobie pozwolić na taki kryzys, jeśli chcemy utrzymać się przy życiu. Dlatego pytam Carycę, co zamierza z tym zrobić? Czy zamierza sprawować władzę, czy raczej myśli o abdykacji?
Przede wszystkim trzeba zinterpretować, jak rozumieć następujący przepis Aktu Pokoju:

Cytat:Władcy dwóch stron brodryjskich podpisujący niniejszy Akt Pokoju, będą następcami tronu strony przeciwnej. Czyni się tak, aby w przypadku abdykacji jednego z władców, dokonało się zjednoczenie ziem Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego.

Nie jest napisane, że np. w przypadku abdykacji Aleksandry, Brodria Południowa zostaje włączona do Brodrii Północnej, a jedynie, że Iwan uzyska koronę. Czy "zjednoczenie ziem Najjaśniejszego Carstwa Brodyjskiego" oznacza zatem powołanie nowego bytu państwowego, osobnego od separatystycznych Brodrii? Przede wszystkim, czy zjednoczona Brodria byłaby jednocześnie skonfederowana z Hasselandem i stowarzyszona z Brodrią? :o
Korzystając z okresu rozprężenia spowodowanego przejęciem władzy w Bialenii przez frakcję silnie umiarkowaną warto rozważyć tę kwestię, żeby w późniejszym okresie nie doszło do ponownej eskalacji konfliktu.

Osobiście uważam, ale mówię to tylko jako osoba prywatna, a nie bialeński polityk lub brodryjski Car-Małżonek, że Bialenia w przypadku abdykacji Aleksandry mogłaby zaakceptować skonfederowanie Zjednoczonej Brodrii z Hasselandem, pod warunkiem podpisania specjalnej umowy bialeńsko-brodryjskiej za zgodzą hasselandzką, zakładającą przyjacielskie stosunki oraz brak pośrednictwa Hasselandu w stosunkach między państwami. Wyeliminowałoby to ostatnią już chyba zadrę w relacjach dawnego BiaBroHasu.
Odpowiedz
Szczerze?
Bez Brodryjczyków to ten kraj jest pusty.

A żaden obcokrajowiec raczej nie porwie się na większą aktywność poza swoją ojczyznę.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
To my mamy Brodryjczyków jakichś w RB?
Odpowiedz
Eee... Tylko Aleksandrę.

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Każmy Iwanowi i Aleksandrze się pobrać. Będziemy mieli dwa razy więcej.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Brodryjczycy są jak dzieci o które kłócą się rozwiedzeni rodzice (Bialenia i Hasseland). Sad
Odpowiedz
(22.04.2017, 20:18:45)AndrzejSwarzewski napisał(a): To my mamy Brodryjczyków jakichś w RB?
A kogo to obchodzi? Mamy pod naszą strażą ideologiczny dorobek Brodrii. W tych sprawach z założenia mamy rację.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(22.04.2017, 09:15:33)AndrzejSwarzewski napisał(a): Przede wszystkim trzeba zinterpretować, jak rozumieć następujący przepis Aktu Pokoju

To na mój rozum będzie unia personalna. Wciąż dwie Brodrie z jednym władcą, od którego zależeć będą dalsze decyzje.
Czyli w razie zjednoczenia pod berłem Iwana Brodria w całości przeniesie się do Hasselandu, a w razie zjednoczenia pod berłem Oli - przypuszczam, że w całości do Bialenii.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
(24.04.2017, 23:31:24)Tadeusz Krasnodębski napisał(a):
(22.04.2017, 09:15:33)AndrzejSwarzewski napisał(a): Przede wszystkim trzeba zinterpretować, jak rozumieć następujący przepis Aktu Pokoju

To na mój rozum będzie unia personalna. Wciąż dwie Brodrie z jednym władcą, od którego zależeć będą dalsze decyzje.
Czyli w razie zjednoczenia pod berłem Iwana Brodria w całości przeniesie się do Hasselandu, a w razie zjednoczenia pod berłem Oli - przypuszczam, że w całości do Bialenii.

Dokładnie takie były założenia w trakcie debatowania nad aktem pokoju.

Jedyne, czego się obawiam  (i co właściwie ma już miejsce), to kompletny brak aktywności carycy przy jednoczesnym formalnym zajmowaniu tronu. Uniemożliwi to zjednoczenie kraju...
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Winszuję zatem negocjacji.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
To było do przewidzenia, że nikt nie abdykuje...
Odpowiedz
Dlatego właśnie rozlanego mleka się nie wyciera, tylko zostawia na miejscu, aż wyschnie, a potem zdrapuje, kiedy nikt nie patrzy.
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=gcd_NBA2uGw
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
Jestem i rządzę. Jednakże póki z Wolnogradu wieje jad nienawiści jestem zmuszona ograniczyć działalnoś. Ale nadal panuje i panować będę.
Odpowiedz
Czyżby wentylatory się popsuły?
Odpowiedz
(30.04.2017, 17:44:30)Maciej Kamiński napisał(a): wentylatory się popsuły?

https://www.youtube.com/watch?v=dVDea7N-TR0

Odpowiedz
ALEKSANDRA TO ANTYLUDZKI RAK.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Ale w sumie...

Władca, który nie troszczy się o państwo, to zły władca.

Odpowiedz
(30.04.2017, 22:52:43)Hewret Faradobus napisał(a): Ale w sumie...

Władca, który nie troszczy się o państwo, to zły władca.
W wirtualu przynajmniej.
Odpowiedz
Czy mam przypomnieć o rewolucji francuskiej 1789?
A może o rewolucji 1917 w Rosji?

W obu przypadkach monarchowie skończyli kiepsko.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości