Podstawowe Informacje
#1
PODSTAWOWE INFORMACJE

Bialeński Proletariat Wschodni jest nowo powstałą religią w mikroświecie, jest to religia monoteistyczna, pomimo tego że występuję tam mroczny brat Svara, oraz jego syn, który uważany jest za Boga. Jako nowa religia posiadamy także swoją organizację. Która wygląda następująco:
Wielki Proletariusz
|
|
|
Proletariusze
|
|
|
Mówcy Proletariatu
|
|
|
Wierni

W naszych wierzeniach ślub odbywa się w Świątyniach Proletariackich, w kolejności najpierw mężczyzna klęka przed ołtarzem i wymawia słowa "Panie jam jest ten który chcę pojąć tę kobietę za żonę", po czym kobieta "Panie jam jest ta która chce pojąć tego mężczyznę za męża". Uroczystość się odbywa na wiele różnych okazjonalnych sposobów, lecz od momentu opuszczenia Świątyni para zakochanych jest już oficjalnie związkiem małżeńskim. 
Odpowiedz
#2
Prostota przysięgi bardzo mi się podoba.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#3
Religia ma być dość prosta, w końcu to proletariat, który ma być dostępny dla wszystkich. Smile
Odpowiedz
#4
Czekam na więcej Smile
(-)Tymoteusz von Hohenzollern
Dokładnie Nikt w tym świecie 


Odpowiedz
#5
Oczywiście. Mam nadzieję poszerzyć zbiór Świętych opowiadań. Smile
Odpowiedz
#6
Czy Proletariat powiększy się?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości