Akademia z okazji zakończenia kadencji
#1
[Obrazek: 200px-Gurbanguly-Berdimuhamedow-On-Horse.JPG]

W siedzibie głowy państwa odbywa się wzruszająca uroczystość. Tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci, zwykłych obywateli oraz dygnitarzy przybywa, by podziękować Prezydentowi Faradobusowi za trud prowadzenia państwa przez ostatnie miesiące. Przez trzy godziny trwał program artystyczny, w czasie którego wystąpiły liczne zespołu ludowe, chóry dziecięce i inne bialeńskie talenty. W międzyczasie na ręce Konduktora składano liczne kosze kwiatów, bukiety kwiatów i kwiaty. Wcześniej Przywódca otrzymał niezliczone ilości telegramów od obywateli oraz najważniejszych instytucji państwa.Część artystyczną zakończył występ tancerzy z hirschbersko-weerlandzkich Stepów Zachodnich.
Następnie głos zabrał sam Prezydent Republiki


Drodzy Rodacy,

w kwietniu tego roku, po okresie marazmu przeplatanego z konfliktem w łonie naszego społeczeństwa, powołaliście mnie na fotel dziewiętnastego Prezydenta Republiki. Tym samym szlakiem, którym niegdyś ciągnął od Laszkbergu po Adamiec i Wolnograd orszak Premiera Tysiąclecia, tym samym szlakiem zaprowadziła mnie wtedy do Was Wasza wola. Od początku nie traktowałem tej misji jako zwykłego przejawu osobistej ambicji. Witany wśród rozkwitniętych sadów i tych zielonych pól... przejawiała się po drodze dusza bialeńska. Objawiała się w tej prawdzie, która wtedy się wypowiada, kiedy człowiek bez przymusi swoje słowo wymawia. I ta dusza bialeńska wypowiadała się tak swojsko, tak pierwotnie, tak po bialeńsku, jakby poezja.

Wtedy uświadomiłem sobie, że ten Wolnograd to jest jakieś wielkie wyzwanie, to jest jakieś wielkie posłannictwo i jakby przeddzień czegoś POTĘŻNEGO, ku czemu idziemy. Czy doszliśmy? Jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie. Chciałbym być zapamiętany jako ten, który wyprowadził Republikę z okresu zastoju i tchnął w nią nowego ducha. Podejmowałem różne decyzje, ale zawsze starałem się działać w zgodzie z wolą Suwerena, z Waszą wolą. Historia oceni moje działania. Nie wszystkie  cele, które sobie wyznaczyłem, zostały osiągnięte. Wszystko jest jednak przed nami.

W przyszłych wyborach ponownie wystąpię przed Wami z ofertą. Powtarzam - będzie to oferta, w żadnym wypadku prośba o nową szansę. Wierzę w Bialeńczyków. Jesteśmy dojrzałym v-społeczeństwem, potrafimy więc podejmować odważne decyzje. Jeżeli ponownie powierzycie mi fotel Konduktora na pewno nadrobię zaległości w zakresie polityki zagranicznej. Przyznaję, że w mijającej kadencji działalność w tej sferze nie była dla mojego rządu czymś priorytetowym. Mam jednak świadomość, że potrzebna jest zmiana. Kolejnym z projektów, który nie został dokończony wciąż jest Rzesza Bialeńska. Jej rozwój, szczególnie w zakresie wolnych miast, będzie drugim z moich filarów choćby dlatego, iż aktualnie to właśnie Kolosalny Związek jest właściwym samorządem lokalnym. Wielkim wyzwaniem jest też odpowiedź na pytanie, na ile potrzebujemy zmian konstytucyjnych. Mamy już coraz bardziej ukształtowane i wyartykułowane propozycje. Wszyscy razem powinniśmy więc wkrótce odpowiedzieć na to pytanie.

Podsumowanie kadencji to czas na nagrodzenie tych, którzy na to zasłużyli. Z jednej strony przede wszystkim chcę wyróżnić tych, co przysłużyli się Republice w ostatnim okresie czasu. Z drugiej strony, z uwagi na okoliczność, będzie to w jakimś stopniu nagrodzenie obywateli przodujących w ciągu całych moich rządów.

Zacząć wypada od Wiceprezydenta, który kiedy było to konieczne wziął na siebie to brzemię i zastępował mnie w okresie mojego pobytu w Federacji Rosyjskiej. Za wzorowe wywiązanie się z obowiązków Bajtuś otrzymuje Krzyż Komandorski Orderu Budowniczych Bialenii.

Nie mogę nie docenić ogromnego zaangażowania poprzedniego Konduktora, Taddeo de Medici, który za ogólną aktywność i wiele cennych inicjatyw otrzymuje Krzyż Wielki z Wieńcem Laurowym Orderu Budowniczych Bialenii.

To samo odznaczenie otrzymują także inni obywatele, których zaangażowania nie sposób nie zauważyć. Krzyże Kawalerskie OBB mam przyjemność wręczyć Ahmedowi Husainowi, Iwanowi Pietrowowi i Hewretowi Faradobusowi. Z kolej Konstanty Jerzy Michalski otrzymuje brązowy Bialeński Krzyż Zasługi.

Już jakiś czas temu zapowiedziano przyznanie Medali Konkursowicza za zwycięstwo w plebiscycie na patrona Placu Uniwersyteckiego oraz tamtejszego drzewa. Medale te otrzymają Maciej Kamiński, Alberto de Medici i Paolo de Medici. Z kolei Medal Zasłużonego dla Sportu otrzymuje Ahmed Husain, obecnie koryfeusz atletów bialeńskich.

Ponadto znaczną część aktywnych obywateli chciałbym wyróżnić stosowną liczbą folwarków lennych:

18 folwarków - Taddeo de Medici y Zep
10 folwarków - Hewret Faradobus oraz Maciej Kamiński
8 folwarków - Paolo de Medici y Zep
7 folwarków - Ahmed Husain
6 folwarków - Bajtuś
5 folwarków - Iwan Pietrow, Alberto de Medici oraz Akrypa Rabotowicz von Primsz
4 folwarki - Piotr Pietrow, Konstanty J. Michalski
3 folwarki - Andrzej Swarzewski
2 folwarki - Krzysztof Domański, Karol Medycejski, Feliks Spirkin oraz Erick Monde. Wielki Sternik jest ojcem wszystkich moich sukcesów. Dzięki NIEMU jestem tym, kim jestem i jestem tam, gdzie jestem. Akurat brakowało mu tylu do bialeńskiego szlachectwa, więc kończąc kadencję nie mogłem postąpić inaczej.

Jeżeli jest ktoś, kogo mogłem pominąć to wybaczcie. Możecie się upomnieć.

Podchodzi Iwan Pietrow i szepce coś na ucho

A, tak. Jeżeli są jakieś pytania to będę starał się odpowiadać. Tych, którzy pytań nie mają zapraszam na trzydniową ucztę narodową na Wyspach Przyjaźni.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
#2
Prezydencie!
Ślicznie dziękuję za tak ogromne wyróżnienie mnie i mojego zaangażowania. Staram się - nie zawsze wychodzi, ale Bialenia to moja ojczyzna. To naprawdę miłe, kiedy ktoś nawet w tak symboliczny, folwarkowy sposób dziękuje za moją pracę.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
#3
Szanowny Panie Prezydencie!

W imieniu całego Narodu Bialeńskiego chciałbym złożyć na Wasze ręce serdeczne podziękowania. Przez całą swoją kadencję byliście dla Nas jak ojciec. Zaprowadziliście w naszej Republice spokój i popchnęliście ludzi ku większej aktywności. W trakcie Waszej kadencji w Bialenii działo się wiele dobrego. Nie można tego przerywać. Trzeba dalej kontynuować politykę rozwoju kraju i uderzać w te dziedziny, które zaniedbano w ostatnich miesiącach. Wierzę, że powstaną nowe plany i nowe inicjatywy. Wierzę, że dalej będziecie naszym Prezydentem. Prezydentem wszystkich Bialeńczyków!

Z tego miejsca chciałbym również bardzo pięknie podziękować za przyznane odznaczenie i folwarki.

[Obrazek: 35f8444387e61a10898074aea26ed10054a96811.JPG]
Prezydent Faradobus (z prawej) i JCM Iwan I Pietrow (z lewej) rozmawiają o przyszłości kraju
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
#4
Bardzo dziękuję Waszej Ekscelencji za wyróżnienie mojej osoby i jednocześnie gratuluję udanej kadencji.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
#5
@"Ametyst Faradobus" Dziękuję za nadane odznaczeń i folwarków, ale niestety już posiadam odznaczenia które Ekscelencja mi przyznał wczoraj.

1. Medal Zasłużonego dla Sportu - został ki przyznany 17.12.2015r.
2. Posiadam order wyższy od Krzyża Kawalerskiego Orderu Budowniczych Bialenii, a mianowicie posiadam Krzyż Wielki Orderu BB, nadany mi 20.11.2016r.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
#6
Ale czy coś przeszkadza w posiadaniu kilku klas tego samego orderu? Weźmy przykład z Breżniewa.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
#7
[Obrazek: soldier-medals.jpg]

Pozdrawiam serdecznie.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
#8
(19.07.2017, 08:49:13)Ametyst Faradobus napisał(a): Ale czy coś przeszkadza w posiadaniu kilku klas tego samego orderu? Weźmy przykład z Breżniewa.

W takim razie nie przyjmuję tych odznaczeń.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
#9
No tak generalnie, jeżeli nie jest to jednoznacznie powiedziane, jak przy Krzyżu Walecznych, to naraz można mieć tylko jedną klasę danego orderu, w ilości jednej sztuki.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
#10
To jest na tyle niejasne, że trzeba złożyć wniosek o wykładnię. Jeżeli zostanie stwierdzone tak jak pan Maciuś powiedział przyznam odznaczonym wyższe klasy orderów lub zaproponuję zmianę przepisów.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
#11
Cóż, wydaje mi się oczywiste, że jeżeli tylko w jednym punkcie ustawa pozwala na takie działanie, to w innych nie pozwala... Ale dobra, można i Adasia obarczyć.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
#12
Wtedy przydałaby się nowelizacja, bo niektórych mogę już nagradzać tylko folwarkami.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
#13
Prezydencie, zostałem pominięty celowo? Smile
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
#14
Skądże, po prostu zapomniałem wspomnieć o Pańskich folwarkach w przemówieniu. Oczywiście również gratuluję.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
#15
Dziękuję bardzo, winszuję udanej akademii!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości