Przyszłość Micropedii - panel dyskusyjny
[Obrazek: ?url=funkyimg.com%2Fi%2F2w7EM.png]

PRZYSZŁOŚĆ MICROPEDII

PANEL DYSKUSYJNY

Szanowni Uczestnicy,

Jak słusznie zwrócił uwagę prof. Stanisław von Tauer, micropedia jest niezwykle cennym źródłem wiedzy o mikroświecie, które niestety pozostaje zaniedbane. Uważam, że środowisko naukowe jest jak najbardziej odpowiednie do podjęcia debaty o przyszłości tej świetnej inicjatywy. Micropedia bowiem to piękna biblioteka, której materiały przewyższają te zgromadzone na którejkolwiek z naszych uczelni.

Muszę zgodzić się ze stwierdzeniem Hewreta Faradobusa, jakie padło podczas inauguracji Konferencji - bez odpowiednich moderatorów micropedia działać należycie nie będzie. Jestem też zdania, że w ogóle prowadzenie i dbanie o micropedię moglibyśmy powierzać profesorom, doktorom, naukowcom - a może nawet wykorzystywać materiały do wykładów na ponadnarodowym uniwersytecie? Czy ktoś ma może jakiś kontakt z właścicielami micropedii?
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Ja nawet nie wiem kim są właściciele Micropedii.
Swoją drogą, nie jestem już profesorem. Kiedyś byłem ale wraz z reformą Uniwersytetu Krakowskiego straciłem ten tytuł.
(-) Stanisław von Tauer,
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego,
Kurator Wielki
Odpowiedz
No właśnie, kto jest właścicielem Micropedii?

Najlepiej będzie, jeżeli nad serwisem będzie sprawowana stała kontrola. Obecnie każdy może Micropedię edytować, przez co często pojawia się tam bałagan.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Proponuję, by skład komisji redakcyjnej składał się z jednego członka na mikronację. Wybranego przez pewne kolegium naukowe. I ta to komisja pisałaby i redagowałaby artykuły.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Mość,
Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep 
Prymas Bialeński, Cysorz Kościelny,
Pan na włościach rotryjskich w Bialenii
[Obrazek: 2w3GR.png]

Odpowiedz
(27.08.2017, 16:04:58)Stanisław von Tauer napisał(a): Ja nawet nie wiem kim są właściciele Micropedii.

Pel Nander.
I jeszcze ktoś z Wandystanu jest tam adminem.
Ogólnie to już jest brak zainteresowania ze strony administracji Micropedii, więc byle dzieciak może sobie wpisać czego tylko dusza zapragnie.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Warto byłoby się z kimś z zarządu micropedii skontaktować i poprosić o zajrzenie na Konferencję. Możemy sobie debatować, ale bez nich realnych działań nie podejmiemy.

Co do wyborów członków redakcji, jestem trochę sceptyczny, szczerze mówiąc. Myślę, że najlepiej byłoby powierzyć cały projekt grupie maks. 3 osób, odpowiedzialnych osób, które dobiorą sobie współpracowników-redaktorów. Bez kadencyjności i tak dalej.
Odpowiedz
Nie mówię o kadencyjności - po prostu kolegium pewnych osób z danego kraju, które zajmą się tym czym trzeba.

Odpowiedz
Jak chcecie złapać kontakt z Pelem, to trzeba regularnie wchodzić na forum NUPIA. A jeśli chodzi o wandejskiego admina, to był nim bodajże Prezerwatyw Tradycja.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Szanowni.

Ja uważam ze micropedia, nadal powinna być redagowana przez każdego, kto ma pomysł, ale aby te kilka osób odpowiedzialnych czuwalo nad spójnością, poprawnością i kultura tamtego miejsca.

Że swojej strony spróbuję poszukać kontaktu z twórcami micropedii, to nie powinno sprawić zbytniego kłopotu.
Odpowiedz
@"Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep" Ahh, chyba że tak. Źle zrozumiałem.

@"Jihymed" Oczywiście, też jestem zwolennikiem pozostawienia micropedii wolną encyklopedią. Potrzeba opiekunów-modeatorów. Wyraziłem się dość niejasno nazywając ich redaktorami. I świetnie, że poszukasz - byłoby super, gdyby postanowili przyjechać. Smile
Odpowiedz
Tak jak obiecałem zebrałem namiary.

Założycielem jest Mugglerek
Mail: mugglerek@gmail.com
Ostatnio działał 27.01.2010.

Znalazłem też 2 administratorów.

Pel Bander
Gg: 10070335
Ostatnio działał 7.12.2015

oraz

Michał Radecki
Mail: ks.radetzky.gmail.com
Gg: 6876274
Ostatnio działał 9.05.2013

Tutaj jeżeli zajdzie potrzeba mogę wysłać maile, ale chyba bardziej będzie to w interesie organizatorów Smile
Odpowiedz
Ekspresowo! Dzięki. Zabieram się za pisanie. Smile
Odpowiedz
Albo założyć nowe Wiki, na którym będą obowiązywać zasady redagowania.

A Micropedię po prostu zostawmy jako śmietnik.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Wyrzucić do kosza tak ogromne archiwum? Nie jestem przekonany. Ratujmy micropedię w pierwszej kolejności, tak uważam.
Odpowiedz
Zebrałem informacje (dziękuję RCA)

Michał Radecki działa obecnie pod imieniem Prezerwatyw Tradycja Radziecki i działa w Dreamlandzie. Można go próbować złapać na forum KD.
Odpowiedz
Co do tworzenia nowej micropedii. Przecież można skopiować to co istotne, a obecna zarchiwizować...
Odpowiedz
Też można, jak najbardziej. A starą zostawmy okrutnikom.

Odpowiedz
Zaraz po spektaklu spróbuję się skontaktować. Smile

No niby można... Ale to w ostateczności. Postarajmy się przywrócić micropedię.

Swoją drogą, co z tym: https://www.mikronacje.pl/ ? Ktoś to ogarnia?
Odpowiedz
Kerowniku, a kedy ten spektakl?

Odpowiedz
Dziś o dwudziestej w te fał... a nie, chwila, nie ta rzeczywistość.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości