Spotkanie rocznicowe
[Obrazek: O_fktkpTURBXy9kYzFhMThjNzVjNDQxMDBkMWNjN...AgDNA8DCww]

W sali bankietowej Pałacu Prezydenckiego zgromadziła się spora grupa obywateli Bialenii, dygnitarzy oraz przedstawicieli korpusu dyplomatycznego. Wszyscy z napięciem oczekiwali na moment, kiedy pod kolejnym pretekstem Konduktor Faradobus rozda kolejne folwarki i inne nagrody. Niedługo później Ametyst pojawił się wśród zebranych.

Bialeńczycy,

cytując wielkiego potomka wielkiego Polaka Podziemniaka - Konrada Wyszkowskiego: miło wystąpić przed Państwem, miło patrzeć na Państwa twarze, przyjemnie mówić, przyjemniej gadać. Jako Prezydent Republiki witam wszystkich na tradycyjnym spotkaniu opłatkowo-folwarczno-rozdawniczym poświęconym kolejnej rocznicy Założenia Republiki.

Należę do tego pokolenia mikronauktów, które pamięta to, czego najstarsi aralscy górale nie pamiętają. Pamiętam życie i śmierć naszego Patrona, pamiętam bohaterski zgon Premiera Tysiąclecia, pamiętam jeszcze wspaniałe bialeńskie motory, które dawały świadectwo potężnej mocy. Dziś, jako Konduktor i kontynuator chlubnych tradycji Narodu Bialeńskiego staram się, by te nowe i stare świeckie tradycje były kultywowane, bo tradycja to nie jest tylko piękne imię dla dziewczynki. Tradycja to dąb, który przez tysiąclecia rósł i zapuszczał korzenie. To trud bialeńskiego chłopa, przekręty naszych cinkciarzy i mądrość kolejnych przywódców. To dziedzictwo nas wszystkich!

Tradycyjnie chciałbym wielu z Was nagrodzić w tym szczególnym dniu, kiedy wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. Jeden z naszych najmłodszych, ale też najbardziej zaangażowanych obywateli, minister Antoni Kacper Burbon-Conti, otrzymuje Brązowy Bialeński Krzyż Zasługi. Z kolei emerytowany dowódca Sił Zbrojnych RB wiceadmirał Tomasz Cyryl Dostojewski odznaczony zostaje złotym Medalem Sił Zbrojnych.

Chciałbym też przyznać folwarki następującym osobom:

Antoni Kacper Burbon-Conti - 5 folwarków,
Maciej Kamiński - 5 folwarków,
Karol Wawrzyniec de Medici y Zep - 5 folwarków,
Tomasz Cyryl Dostojewski - 4 folwarki,
Karol Medycejski - 4 folwarki,
Hewret Faradobus - 4 folwarki,
Mateusz Santoneskorsi - 4 folwarki,
Taddeo de Medici y Zep - 4 folwarki,
Iwan Pietrow - 3 folwarki,
Robert von Thorn - 2 folwarki.

Jeśli ktoś czuje się niedoceniony - niechaj zgłosi się na dyżur. Życząc wielu łask na nadchodzący tydzień udzielam Wam konduktorskiego błogosławieństwa.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Zapraszam na fetę do siebie, konduktorze.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Dziękuję Ekecelencjo za uznanie.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Prezydencie, kilka folwarków by mi się przydało dla umocnienia pozycji kniazia.
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Cytat:Prezydencie, kilka folwarków by mi się przydało dla umocnienia pozycji kniazia.

Odnalazłbyś się prawdopodobnie jako youtuber.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Szanowni Bialeńczycy i pozostali goście,

Pamiętacie ten czas kiedy dopiero dołączaliście do mikronacji? Na pewno każdy był zafascynowany tym wszystkim, tyloma możliwościami, rozbudowanymi systemami, różnorodnością oferowaną przez różne v-państwa. Po pewnym czasie, pewnym dłuższym czasie, kiedy to już udało nam się poznać praktycznie wszystko na co mieliśmy ochotę i pełniliśmy wszystkie możliwe do osiągnięcia stanowiska pojawia się monotonia. Do naszych mikropaństw zaglądamy bardziej z przyzwyczajenia niż z ciekawości, bardziej z obowiązku, poczucia odpowiedzialności niż z chęci dobrej zabawy.

A ile można tak działać? W końcu się nam odechciewa, szczególnie jeśli w państwie się nic nie dzieje. A to nakręca spirale, bo kolejne i kolejne osoby tak postępują, a aktywności coraz mniej. Czyż nie taka sytuacja występuje obecnie w Republice Bialeńskiej, ale też w większości Pollinu?

Przychodzę więc do Bialenii, nie tylko jako Premier Hasselandu i przedstawiciel tego państwa, ale też, a może przede wszystkim jako Bialeńczyk, były Prezydent Bialenii z życzeniami - życzę Wam powrotu do aktywności. Ale nie byle jakiej aktywności, ale tak wspaniałej jaka była za czasów trójstowarzyszenia.

A czy to jest w ogóle możliwe, zapytacie? Czy da się osiągnąć tyle bez powrotu do naszego sojuszu? Pewnie tak, ale jest to niezwykle trudne. Dlatego w tej ciężkiej dla Was chwili, oświadczam iż Rząd Hasselandu jest chętny do ponownego podjęcia rozmów na temat odnowienia zacieśnionej współpracy pomiędzy naszymi nacjami. Jesteśmy gotowi do rozmów z Rządem z Wolnogradu.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
"Ametyst Faradobus napisał(a):Karol Medycejski - 4 folwarki,

Widać za nic już folwarki rozdają...
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Jak dla mnie to całkiem ładnie i merytorycznie bufonował, broniąc Montka przed sądem asasynatem. A ileż to znaków na forum od tego przybyło...
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
(26.09.2017, 14:41:58)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a):
"Ametyst Faradobus napisał(a):Karol Medycejski - 4 folwarki,

Nie od dziś.

(25.09.2017, 23:50:41)Eddard Noqtern napisał(a): Szanowni Bialeńczycy i pozostali goście,

Dzień dobry.

(25.09.2017, 23:50:41)Eddard Noqtern napisał(a): Pamiętacie ten czas kiedy dopiero dołączaliście do mikronacji? Na pewno każdy był zafascynowany tym wszystkim, tyloma możliwościami, rozbudowanymi systemami, różnorodnością oferowaną przez różne v-państwa. Po pewnym czasie, pewnym dłuższym czasie, kiedy to już udało nam się poznać praktycznie wszystko na co mieliśmy ochotę i pełniliśmy wszystkie możliwe do osiągnięcia stanowiska pojawia się monotonia. Do naszych mikropaństw zaglądamy bardziej z przyzwyczajenia niż z ciekawości, bardziej z obowiązku, poczucia odpowiedzialności niż z chęci dobrej zabawy.

Ja nie pamiętam aż tak dokładnie, ale Koledzy trochę lepiej.

(25.09.2017, 23:50:41)Eddard Noqtern napisał(a): A ile można tak działać?

Do końca świata!

(25.09.2017, 23:50:41)Eddard Noqtern napisał(a): A czy to jest w ogóle możliwe, zapytacie? Czy da się osiągnąć tyle bez powrotu do naszego sojuszu? Pewnie tak, ale jest to niezwykle trudne. Dlatego w tej ciężkiej dla Was chwili, oświadczam iż Rząd Hasselandu jest chętny do ponownego podjęcia rozmów na temat odnowienia zacieśnionej współpracy pomiędzy naszymi nacjami. Jesteśmy gotowi do rozmów z Rządem z Wolnogradu.

Jeżeli o mnie chodzi to ja również jestem gotów.
(24.09.2017, 22:36:26)Ametyst Faradobus napisał(a):
Jeden z naszych najmłodszych, ale też najbardziej zaangażowanych obywateli, minister Antoni Kacper Burbon-Conti, otrzymuje Brązowy Bialeński Krzyż Zasługi. 
Szanowny Prezydencie, 
to przywilej móc uczestniczyć w Pańskim Gabinecie. Za Brązowy Bialeński Krzyż Zasługi oraz nadane folwarki składam serdeczne podziękowania, bowiem jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Został też nadany dodatkowy poczwórny folwark dla @"Frederick Hufflepuff"

https://biust.bialenia.org.pl/2017/09/27/760
(26.09.2017, 18:20:51)Ametyst Faradobus napisał(a):
(26.09.2017, 14:41:58)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a):
"Ametyst Faradobus napisał(a):Karol Medycejski - 4 folwarki,

Nie od dziś.
Tak generalnie, to jestem przeciwny socjalizmowi, no chyba, że to mi dają (choć wtedy nie mogę się zasłaniać niewiedzą: "bo mi nie dali"). A darmowe smakuje jeszcze lepiej, gdy jest za nic. Dlatego dziękuję za uznanie @"Paolo Carlo de Medici y Zep" i przede wszystkim @"Ametyst Faradobus". Możesz mnie też Pawełku w ramach braterskiej miłości i czułości i tych składanych oryginalnych gratulacji ucałować. Pozwolę ci nawet wybrać część ciała Wink
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiem dziełem serialowym:

Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
I ja serdecznie dziękuję za folwarki. <3 Nie wykorzystuję ich, ale co tam, jak dają, to dają. Co mają się marnować...
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
(27.09.2017, 21:12:03)Ametyst Faradobus napisał(a): Został też nadany dodatkowy poczwórny folwark dla @"Frederick Hufflepuff"
https://biust.bialenia.org.pl/2017/09/27/760
Przy okazji, jeśli można, proszę podczepić postanowienie pod odpowiednią kategorię, bo aktualnie nie jest w żadnym ze spisów.
@"Ametyst Faradobus"
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Dziękuję, podepnę. Prawie, jak USOS.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości