Thomas von Lisendorff - Program Wyborczy
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Szanowni Obywatele.

Jako były  Minister Sportu postawię na znaczny rozwój tej dziedziny w naszym kraju. 
Pobudzę także do działania Bialeński Związek Sportowy  i zainicjujemy zwiększenie aktywności sportowej w Bialenii.
W ramach rozwoju będzie prowadzony nabór na pozyskanie nowych drużyn pochodzenia Bialeńskiego. BZS będzie także prowadzić regularne transmisje z męczy drużyn i reprezentacji a także podawać info o bieżącej sytuacji w Ligach. 

Wychodząc z tego założenia tak samo chciałbym postąpić z naszą armią. 
Bezpośrednią władzę nad armią posiadać będzie Głównodowodzący Sił Zbrojnych Bialenii który sam będzie decydował jak rozwijać armie i co jest w niej najlepsze. 
Dokończę akcję "Teleport" w Bialeńskich Siłach Zbrojnych. 

Moja Prezydentura będzie okresem aktywności Bialenii w sprawach zagranicznych a także na rozwój wewnętrzny i na to będę kładł większy nacisk. 

Uzupełnimy kadry w Ambasadach. 

W sprawach wewnętrznych będę chciał kontynuować prace na rzecz rozwoju infrastruktury , m.in. : budowa dróg i autostrad, linii kolejowych czy budowa stadionów a także sieci połączeń morskich i lotniczych.  Tu będę liczył na firmy działające w tych dziedzinach.  

Rozpoczniemy organizację konkursów Mikroświatowych z dziedziny Kultury oraz Sportu. 

Spróbuję po raz drugi wprowadzić do Bialenii dziedzinę gospodarki jaką jest Rolnictwo i utworzę resort Ministerstwa Gospodarki i Rolnictwa odpowiedzialny za to.
Otóż będzie to wyglądało na tej samej zasadzie co rozwój lenna. 
Każde lenno posiada ilość folwarków i na tych folwarkach będzie bazowało rolnictwo. Za każdy folwark przysługiwałoby 0.5 hektara ziemi uprawnej np. 30 folwarków to 15 ha ziemi itd. Pół hektara za folwark wydaje mi sie sensowne gdyż więcej to zbyt łatwy dochód dla tych posiadających już 70-120 folwarków lub więcej. Każdy będzie mógł uprawiać to co będzie chciał ale każda roślina inaczej będzie oceniana i czasowo różnie rośnie. Za zbiórkę plonów będzie mógł kupować maszyny rolnicze itp.  Każda maszyna będzie posiadała swoją cenę ,także wybór siewu musi być bardzo przemyślany.
Np. Ziemniak, czas : 14 dni , zbiór z 1 ha :  130 kg.  Cena ciągnika małej mocy  : 300 kg , średniej : 500 kg, dużej : 800-1000 kg. 
Ciągnik skraca okres rośnięcia upraw : małej mocy o 1 dzień, średniej o 3 dni , a dużej mocy o 6 dni. Tak samo z maszynami rolniczymi .Wszelkie cenniki oraz informacje o uprawianych warzywach będzie opracowane w Ministerstwie Rolnictwa i tam przedstawiane. 
Taki rozwój gospodarstw zajmie zapewne sporo czasu realnego ale da dużo frajdy osobom które zechcą poświęcić się w budowę i rozwój własnej gospodarki.
Oczywiście tym samym sposobem można rozwijać rybołówstwo , górnictwo, sadownictwo itd.

Wszystko to tylko kropla w morzu potrzeb ale od czegoś trzeba zacząć . Liczę na Wasz głos. 

z poważaniem

/-/ Tomasz Dostojewski
Lord  Lisendorff
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
Czym charakteryzować się będzie rozwój sportu? Jak chcesz, Tomku, zwiększyć aktywność w resorcie spraw zagranicznych? Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że każdy kolejny rząd nie był w stanie znaleźć recepty na ten problem. Poza tym, jak będziesz chciał przyciągnąć ludzi do gospodarki? I jeszcze jedno, czemu nie przeprowadziłeś akcji teleport wcześniej? W końcu cały czas zajmujesz wysokie stanowiska w Siłach Zbrojnych i możesz to robić, chociażby, w tym momencie.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Tak jak już napisałem.  Postaram się zwiększyć aktywność BZS .
Zorganizujemy zawody sportowe m.in Turniej Skoków Narciarskich (z racji zbliżającego się sezonu zimowego).  Będziemy prowadzić relacje z Ligi Bialeńskiej oraz poczynań naszej reprezentacji.  ( tak jak robiłem to Ja gdy byłem prezesem BZS). 

Co do aktywności w resorcie spraw zagranicznych.
Tu widzę dwa wyjścia, pierwsze łagodne czyli uzupełnienie kadr w Ambasadach z obowiązkowymi tygodniowymi sprawozdaniami z danych ambasad (tak jak robiłem to Ja gdy byłem Ambasadorem w Slawonii, a zapoczątkował Ronon Dex).

Jak przyciągnę ludzi do gospodarki.
To będzie najtrudniejszy orzech do zgryzienia, ale wierze i sądzę iż opcja rolnicza zaciekawi i przyciągnie. 

Akcją "Teleport" została zapoczątkowana została przeze mnie jako Głównodowodzącego Sił Zbrojnych RB i wiele w tym kierunku zrobiłem. Na stan obecny nie pełnię już tej funkcji , jestem tylko Dowódcą Marynarki Wojennej i w moim dziale wszystko zostało zaktualizowane. Bo to była moja praca i jako dowódca MW czułem się zobowiązany do tego.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
http://slawonia.cba.pl/viewtopic.php?f=8...50cf#p2747

Czy kandydat na prezydenta Bialenii powinien sprawować funkcje we władzach innych państw?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Czy dostanę takie odznaczenia, jakie będę chciał?
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
(02.11.2017, 18:20:39)Hewret von Thorn napisał(a): http://slawonia.cba.pl/viewtopic.php?f=8...50cf#p2747

Czy kandydat na prezydenta Bialenii powinien sprawować funkcje we władzach innych państw?

Ordynacja Wyborcza zezwala na to.
Gdyby tak nie było , Ametyst nie mógłby zostać Prezydentem RB  ;D
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
Prawo nie zabrania, ale jak ma się to w aspekcie moralnym? Czy to jest etyczne?
Czy prezydent, najważniejszy urzędnik w kraju, może się poświęcać innym działaniom, na rzecz państw trzecich?

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Prawo pozytywne nie zna moralności.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Odpowiedz
Możesz być spokojny o moje poświęcenie dla Bialenii.
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,

właściciel 87 folwarków 
Odpowiedz
Ale... czemu znowu łączenie subiektywnych wyróżnień z majętnością?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(02.11.2017, 20:09:58)Iwan Pietrow napisał(a): Prawo pozytywne nie zna moralności.

Jestem wyznawcą prawniczego pozytywizmu "miękkiego" (Herbert Hart), nie uznaję teorii o rozdziale.
Prawo i moralność są ze sobą w styczności, władza powinna wsłuchiwać się w potrzebę społeczeństwa. Sam szacunek do prawa nie wynika wyłącznie z sankcji prawnej.

Poza tym jak najbardziej zgadzam się z realizmem prawniczym.

Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą i też tak uważam. Post powyższy był bardziej skrótem myślowym.
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

Odpowiedz
(02.11.2017, 20:02:16)Hewret von Thorn napisał(a): Prawo nie zabrania, ale jak ma się to w aspekcie moralnym? Czy to jest etyczne?
Czy prezydent, najważniejszy urzędnik w kraju, może się poświęcać innym działaniom, na rzecz państw trzecich?

Jest za mało aktywnych mikronautów, żeby ograniczać działalność do jednego państwa.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
(02.11.2017, 20:26:56)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a):
(02.11.2017, 20:02:16)Hewret von Thorn napisał(a): Prawo nie zabrania, ale jak ma się to w aspekcie moralnym? Czy to jest etyczne?

Jest za mało aktywnych mikronautów, żeby ograniczać działalność do jednego państwa.

A ja bym powiedział trochę inaczej - obecnie mikronacje są za mało aktywne, żeby aktywny mikronauta chciał działać tylko w jednej.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
(02.11.2017, 20:38:48)Eddard Noqtern napisał(a):
A ja bym powiedział trochę inaczej - obecnie mikronacje są za mało aktywne, żeby aktywny mikronauta chciał działać tylko w jednej.

Dyć.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(02.11.2017, 20:09:58)Iwan Pietrow napisał(a): Prawo pozytywne nie zna moralności.

(02.11.2017, 20:14:45)Hewret von Thorn napisał(a):
Iwan Pietrow dateline='<a href="tel:1509646198">1509646198</a>' napisał(a): Prawo pozytywne nie zna moralności.
Jestem wyznawcą prawniczego pozytywizmu "miękkiego" (Herbert Hart), nie uznaję teorii o rozdziale.
Prawo i moralność są ze sobą w styczności, władza powinna wsłuchiwać się w potrzebę społeczeństwa. Sam szacunek do prawa nie wynika wyłącznie z sankcji prawnej.
Poza tym jak najbardziej zgadzam się z realizmem prawniczym.

wracaj na ćwiczenia ze wstępu do prawoznawstwa
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
(02.11.2017, 20:42:55)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a):
Dyć.

Nieprawda. Ja zawsze działałem tylko w Republice, albo w krajach, które były z nią w Unii.
Odpowiedz
(02.11.2017, 21:30:31)Kamil Maciejewski napisał(a):
(02.11.2017, 20:42:55)Paolo Carlo de Medici y Zep napisał(a):
Dyć.

Nieprawda. Ja zawsze działałem tylko w Republice, albo w krajach, które były z nią w Unii.

No cóż, nie ukrywajmy Kamilu, ale nigdy nie byłeś też wulkanem aktywności. Poza tym nie mówię, że to działa w przypadku każdego, ale dużej części osób z pewnością.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Ja działam w trzech - PKR, RB i RON (tam z racji pełnienia posługi prymasa).
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Prawo prawem ale program mógłby być ładniejszy pod względem formy...
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości