Powrót do związku BiaBroHass?
#41
(22.11.2017, 20:16:54)Maciej Kamiński napisał(a): Nie przypominam sobie uznawania przez nas Cyberii.

Bo Cyberia nigdy nie była odrębnym państwem, ani nie jest to obszar obpp. Strona internetowa - jest, właściciel (tudzież władza) - jest.

Bądźmy konsekwentni.
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8276.html
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#42
Oho, ja jestem w stu procentach konsekwentny.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#43
Konsekwencją powinno być wspieranie działań kluczowych sojuszników, a nie tworzenie bezsensownych afer.
Samo istnienie strony internetowej nie oznacza, że mikronacja działa. Aktywnością mikronacji są: posty na forum, komentarze, artykuły itp.
Ostatnie posty w Solardii: 21.03.2017 - 8 miesięcy temu, 01.11.2015 - 2 lata temu.
Co oznacza, że w ciągu ostatnich dwóch lat napisano tam posta. To nie jest żadna aktywność. To jest Państwo upadłe. Hasseland zaanektował te ziemie jako ziemie niczyje chroniąc swoje dziedzictwo i terytorium.

Chciałbym poznać zdanie @"Tadeusz Krasnodębski" w tej sprawie.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
#44
(22.11.2017, 23:01:27)Eddard Noqtern napisał(a): Chciałbym poznać zdanie @Tadeusz Krasnodębski w tej sprawie.

Wypowiem się, ale nie teraz. Mam swoje stanowisko, jednak najpierw chciałbym poznać opinię paru innych osób, do których wystosowałem PW.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#45
Nie ma sensu powracać do tego problemu. Naprawdę nie warto...
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#46
(05.11.2017, 00:50:45)Otto von Teller napisał(a):
Jak zrobicie tę całą unię, tak jak poprzednio, to faktycznie skończy się tak jak zawsze. W pewnym momencie ktoś stwierdzi, że jest na tyle mocny lub, że za bardzo traci na uczestnictwo w unii przestanie mu się opłacać. Aby to miało ręce i nogi i przetrwało dłużej niż kilka miesięcy, musielibyście się trochę wyrzec. Dlaczego Konfederacja Amicitia i poprzednia unia Waszych krajów upadła? Bo zawsze znalazł się ktoś, kto chciał być najważniejszy. A czym to się objawiało? Że cała impreza odbywała się na forum innej mikronacji która gościła inne kraje. Na zewnątrz to wyglądało, że jest jeden lider, a reszta to jakieś prowincje bardziej, aniżeli niepodległe kraje. Jak to całe stowarzyszenie miałoby przetrwać, to po pierwsze, musiałoby powstać całkowicie oddzielne forum (żeby nikt nie mógł twierdzić, że taka Bialenia lub Hasseland dominują), dział do dyskusji ogólnych uczynić jeden i wspólny, a na krajowych forach pozostawić jedynie to, co dotyczy się krajów (strony regionów, organizacji lokalnych itp.). Wiem, że ciężko byłoby to niektórym przeboleć, ale z kolei otwierałoby to furtkę dla innych krajów, które mogłyby dołączyć do takiej Unii Mikronacji.
Właściwie koncepcja Unii Mikronacji z całkowicie nowym forum też nie jest niczym innowacyjnym. W mojej opinii skończy to się tym, że właściwie nikt nie będzie się z takim tworem identyfikował. Każdy będzie dalej działał w swoim kraju/prowincji, a dodatkowo najmniejsze kraje będą jeszcze bardziej nieaktywne przez to, że ktoś będzie musiał poświęcać czas na centralę. W efekcie, państwo liczniejsze i tak będzie miało decydujący wpływ na wszystko. A powstanie problem z przenoszeniem wszystkiego z forum na forum. Chyba, że to ten sposób na aktywność. Grutin też taki miał, robiąc co chwilę przenosiny z jednego forum na drugie.
BiaBroHas powinien działać podobnie, jak przedtem. Oczywiście pewne korekty można i należy wprowadzić, ale ogólny schemat działania był prawidłowy. Należy jasno powiedzieć, że nasza unia upadła przez nacjonalizmy poszczególnych państw, a nie przez zły system. A ludzkich emocji nie da się zakazać, niezależnie od nazwy danej organizacji ponadpaństwowej.
N.N
Odpowiedz
#47
(23.11.2017, 01:06:59)Iwan Pietrow napisał(a): Nie ma sensu powracać do tego problemu. Naprawdę nie warto...

No nie ma.
Trollowałem, bo stresowałem się kolokwium, z którego dzisiaj dostałem 5/6 pkt. xD
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#48
Mówić w tym momencie o tym nie jest rzeczą złą, a wręcz wskazaną. Byłaby to myśl godna pochwały aby pod jednym sztandarem zjednoczyć te nacje, ale albo na zasadzie naprawdę luźnej konfederacji z być może zachowaną nawet odrębnością infrastrukturalną lub pod czymś co już znamy z historii. 
Pamiętam bowiem te dyskusje gdzie próbowano dokonać  takiego rozróżnienia w łączącym zarówno Brodię jak i Hasselland państwie Bialeńskim. Można by powiedzieć o tamtejszej sytuacji tak: Byli Bialeńczycy Brodyjscy, Hassellandzy oraz rdzenii. I ten podział budził antagonizmy. Bialeńskość jest ideą, której zadaniem jest pogodzenie tych idei w takim sensie aby był to konglomerat zachowujących swe tradycje wspólnot, ale zachowujący wspólne państwo, którego podstawową relacją z nim jest obywatelstwo bialeńskie. Powinno być ono emanacją łączności wszystkich tych trzech trzonów.
Odpowiedz
#49
Hasseland i Hasselandczycy*
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości