Ja w bawełnę nie owijam!
Bialeńczycy! Obywatele Republiki!

Jak pewnie wszyscy wiemy, wkrótce odbędą się wybory prezydenckie. Jednakże w ich cieniu rozgrywa się coś,  co może i nie zostało nagłośnione, ale i tak wpłynie na przyszłość Republiki - wybory uzupełniające do parlamentu!

[Obrazek: 180px-Cave_Johnson_1950.png]

Ja w bawełnę nie owijam!

W tej chwili zadajecie pewnie pytanie:" Kamil, co zamierzasz zrobić, przecież to tylko parlament, nie pałac prezydencki!". Odpowiedź jest prosta: to nie jest TYLKO parlament, to AŻ parlament. Widzę, że jesteście znużeni i macie dość ogólników. Szczerze mówiąc - ja też. Dlatego też przejdźmy do rzeczy:

Jak mamy tworzyć nowe prawo, skoro stare może mieć wady? Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką zrobię po zwycięstwie będzie przegląd wszelakich ustaw. Ewentualne poprawki będę zamieszczał w parlamencie, ale wcześniej zapytam się WAS co o nich sądzicie.

W historii Republiki istnieje wielu, którzy się zasłużyli, ale nie zostali docenieni. Andrzej Swarzewski. Maciej Kamiński. Hewret von Thorn. Ranon Dex. Ci ludzie zasługują na coś więcej, niż tylko ordery. Dlatego też należy stworzyć listę Bohaterów Republiki, a Plac Zielony przemianować na Plac Bohaterów Republiki. Dzięki temu pokażemy im naszą wdzięczność.
Odpowiedz
Może dla zasłużonych otworzyć sale chwały? Hall of Fame by Bialenia?
Ogólnie rzecz biorąc prawo jest nudne i monotonne, więc nie dziwie się że powoli się nudzi Big Grin
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
(04.11.2017, 19:41:23)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Może dla zasłużonych otworzyć sale chwały? Hall of Fame by Bialenia?
Ogólnie rzecz biorąc prawo jest nudne i monotonne, więc nie dziwie się że powoli się nudzi Big Grin

Wspaniały pomysł. Na pewno umieszczę go w ustawie.
Odpowiedz
Nie dla zmiany nazwy Placu Zielonego. Lew Wolnogradu wyraża swój stanowczy sprzeciw i oburzenie tym pomysłem.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
(04.11.2017, 20:18:02)Eddard Noqtern napisał(a): Nie dla zmiany nazwy Placu Zielonego

Dla zmiany nazwy oczywiście zgody społecznej nie będzie, ale nie miałbym nic przeciwko, gdyby nosił imienia Budowniczych Republiki. Wink
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Proponuję więc kompromisowo, aby na placu stanął pomnik tychże Budowniczych.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Odpowiedz
Racja Plan Zielony musi zostać, chyba już rozpoznawane jest "Witam serdecznie w kraju, gdzie trawa jest zieleńsza."
Jak dla mnie Plac zielony jest odwołaniem do tego powiedzenia i nikt nie jest godny by mu oddać ten dział.
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
(04.11.2017, 20:22:30)Eddard Noqtern napisał(a): Proponuję więc kompromisowo, aby na placu stanął pomnik tychże Budowniczych.

Zgadzam się. Stworzymy przypięty wątek - Salę Chwały zgodnie z pomysłem Lovelaca.
Odpowiedz
(04.11.2017, 20:32:25)Kamil Maciejewski napisał(a):
(04.11.2017, 20:22:30)Eddard Noqtern napisał(a): Proponuję więc kompromisowo, aby na placu stanął pomnik tychże Budowniczych.

Zgadzam się. Stworzymy przypięty wątek - Salę Chwały zgodnie z pomysłem Lovelaca.

Raczej Anszlusa. Tongue
Odpowiedz
(04.11.2017, 20:40:51)Eddard Noqtern napisał(a):
Raczej Anszlusa. Tongue

On ma w nazwie Lovelace, więc nie wiem o co ci chodzi.
Odpowiedz
(04.11.2017, 20:54:38)Kamil Maciejewski napisał(a):
(04.11.2017, 20:40:51)Eddard Noqtern napisał(a):
Raczej Anszlusa. Tongue

On ma w nazwie Lovelace, więc nie wiem o co ci chodzi.

Czemu nie rozumiesz, Maciejewski? Wink
Odpowiedz
Zwracanie się do mnie po nazwisku nie jest mile widziane. Preferuję Anszlus bądź Sheldon. Nazwisko rodowe jest zbyt cenne, może być użyte w przemówieniach lub dokumentach, które przynoszą sławę bądź mniejszą sławę dla rodu. Dodałem w sygnaturze prośbę, aby ludzie o tym wiedzieli Big Grin

HoF może być jako wątek, lub sub-domena na portalu Republiki.

@EDIT1:
Pomijając aspekt, że zwracanie się po nazwisku jest niekulturalne.
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odpowiedz
(04.11.2017, 21:07:29)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Zwracanie się do mnie po nazwisku nie jest mile widziane. Preferuję Anszlus bądź Sheldon. Nazwisko rodowe jest zbyt cenne, może być użyte w przemówieniach lub dokumentach, które przynoszą sławę bądź mniejszą sławę dla rodu. Dodałem w sygnaturze prośbę, aby ludzie o tym wiedzieli Big Grin
HoF może być jako wątek, lub sub-domena na portalu Republiki.
@EDIT1:
Pomijając aspekt, że zwracanie się po nazwisku jest niekulturalne.

Przepraszam. Po prostu imię Anszlus kojarzy mi się z przyłączeniem Austrii do Niemiec nazistowskich. Jednakże nie zmienia to tego, że popełniłem błąd nie używając imienia Sheldon.
Odpowiedz
Słusznie Ci się kojarzy, jednak nic się nie stało z tego powodu. Mój pseudonim nie miał nawiązywać do III Rzeszy, za którą w sumie nie przepadam. Ale mniejsza z tym.
Ważniejsze dobro Republiki, tak więc lepiej wrócić na temat, Sali Zasłużonych.
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odpowiedz
Jeśli chodzi o Salę, to uważam, iż przed jej stworzeniem powinna zostać sporządzona Lista Zasłużonych. Myślę, iż dobrym pomysłem będzie założenie wątku do rozwiązania tej sprawy na placu zielonym tak, aby wszyscy obywatele mogli wziąć udział w wybieraniu Bohaterów. Następnym krokiem będzie ankieta, w której będzie można zagłosować na najbardziej popierane kandydatury. Cztery pierwsze miejsca trafią na Listę.
Odpowiedz
Jednak na takiej liście powinien widniej avatar osoby, jej imie i nazwisko, data działania w mikronacji, wyróżniona dziedzina w której zasłużył się np. Polityka/Sport/Wojsko... oraz opis jej działalności i zasług.
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odpowiedz
(04.11.2017, 21:43:34)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Jednak na takiej liście powinien widniej avatar osoby, jej imie i nazwisko, data działania w mikronacji, wyróżniona dziedzina w której zasłużył się np. Polityka/Sport/Wojsko... oraz opis jej działalności i zasług.

Oczywiście, ale najpierw trzeba pozwolić obywatelom na wypowiedzenie się kogo i za co cenią.
Odpowiedz
Oczywiście, tak więc do tego debata publiczna jest jak najbardziej potrzebna.
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odpowiedz
Chłopaki, mamy coś takiego jak Order Bohatera Bialenii dla tych najbardziej zasłużonych.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(04.11.2017, 22:19:45)Maciej Kamiński napisał(a): Chłopaki, mamy coś takiego jak Order Bohatera Bialenii dla tych najbardziej zasłużonych.

Wątek będzie bardziej widoczny.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości