Mowa przeciw Pietrowowi
#1
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Do jakich granic miotać się będzie twoje nieokiełzane zuchwalstwo? Jak długo, Iwanie, będziesz nadużywał naszej cierpliwości? Jakie rzeczy straszna ci powiedzieć, w swojej bezczelności, by nie bać się utraty szans prezydentury? Ten oto monarcha kandytując na najważniejszy urząd w Bialenii  wprost w swoim programie stwierdza co następuje:

Cytat:"Do rozpadu naszej wcześniejszej unii przyczyniła się nadmierna pycha i pewność siebie rządzących Bialeńczyków."


Ach tak, więc teraz to można lżyć Bialeńczyków a oni jeszcze chętnie się odwdzięczą. Otóż trzeba wypowiedzieć kilka prostych faktów. W trakcie Unii tych trzech mikronacji to nie RB prezentowało pyche i pewność siebie. To  wy monarchowie wykorsystawaliście Bialenie by podebrać słodkie owoce aktywności jakie mogą wyrosnąć tylko na glebie Republiki, a gdy tylko.okazało się, że już dość wyssaliście krwi a Bialenia wreszcie poznała wasze prawdziwe zamiary musieliśmy się rozejść, ale kto zyskiwał na tym w pierwszych chwilach? Oczywiście wy! Sama dobrze pamiętam te komentarze, te okrzyki radości gdy wybijaliście się w statystykach ponad nas, gdy obywatele RB zamieszkiwali u was. Ale okazało się inaczej. Nikt na długo nie chce być niewolnikiem. Bialenia odzyskuje siły, ale co się okazuje? To znów chcecie zrobić to samo tym razem nawet nie ukrywając kto będzie miał naprawdę władzę. Jednak mówicie dużo pięknych słów o współpracy. I zgadzam się, że jest to potrzebne. Ale jest jeden warunek, odbudujcie znów władze ludowi, zniszczcie korony a wtedy nie będzie żadnych blokad ku owocnej Unii.
Ale czytajmy dalej...

Cytat:Hasseland i Brodria w tym czasie biedniały.

Jest wiele prawdy w tym lecz najlepiej poznać przyczyny tego stanu. Trudno by Hassenland nie biedniał gdy jego obywatele wyłącznie byli zainteresowani w zdobywaniu władzy w Republice a szło to im tym lepiej, że byli jedną zwartą grupą a Bialenia była podzielina. Brodria biedniała? Na pewno, lecz jak miała tego nie robić gdy jej elity były wyłącznie zainteresowane walkami o tron. Rozwiązanie jakbzawsze było proste lecz nie było chęci oddać władzy prawda Carze? Jeśli nie umiecie gospodarować sami sobą nie obwiniajcie o to Bialenii.
Wzywam was obywatele do nie głosowania na kogoś kto ma w pogardzie Republike!
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
#2
O nie! Zaczyna się!
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#3
;D
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#4
ZMień avatar! Tongue
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
#5
To moja propozycja na awatar Akrypy! Tongue

[Obrazek: p13f2rBh.jpg]
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#6
Fragment o Brodrii jest z deka przesadzony. Fakt faktem, najgłośniejszym osobom tylko na władzy tam zależało, ale byli i tacy, których ten kraj obchodził.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości