Akrypa - Lepsza przeszłość
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Obywatele Republiki!
Moja kampania wyborcza wkracza w wyższe obroty. Jeśli nic nie ulegnie zmianie codziennie będę wygłaszała po 1 mowie. 
Na początku chciałabym podziękować za oddane na mnje głosy w wyborach do najlepsziejszej izby parlamentu, to miłe uczucie gdy się okazuje, że są w Bialeni osoby podzielające moje wartości i doceniające to co robie. ^^ Dziękuje wam słodziaki! 

Przejdźmy teraz do głównego tematu dzisiejszego przemówienia. Jednym z 4 priorytetów mojej prezydentury będzie polityka historyczna. 
Bialenia ma dość bujną historie nawet myślę, że żadna mikronacja nie ma tak ciekawych koleji losu samego utworzenia się stałego państwa a kiedy to wreszcie osiąneliśmy jako Republika Bialenii trwamy w podstawach nie zmienionych aż do dziś. Uważam jednak, że nasze dziedzictwo jest w dużym stopniu zapomniane a historia najnowsza bardzo słabo opracowana. Brak nam naszego Tytusa Liwiusz który napisałby dzieje narodu i wyspy w jednym zwartym dziele. Państwo nasze, niestety, nie wykazało w tej sprawie należytej uwagi. Moim priorytetem będzie jednak nie tylko stworzenie z historii prawdziwej nauki, a Prezydent wbrew pozorom może w tym wiele, lecz także organizacja wielu świąt, wspominek, dyskusji, zrehabilitowanie pamiątek dawnych wydarzeń. 
Musimy stworzyć lepszą przeszlość!

W najważniejsze święta państwowe planuje się wprowadzić dni wolne od pracy. Na czym to będzie polegać? Konkretów niestety nie przedstawie bo tutaj decyduje Parlament ale na pewno wykarze się tutaj dużą inicjatywą ustawodawczą. Poznanie historii Bialenii ma się też stać sposobnością dla nagród i przywilejów, bo należy to chwalić jak najbardziej a jeszcze bardziej upowszechnianie takiej wiedzy. Trudno mi, tak myślę, przedstawiać konkretne reformy gdyż prezydent jest od rządzenia a parlament od prawotwórstwa a to nie program partii. Obiecuje jednak, że za mojej kadencji zostanie pomnożona wiedza historyczna u każdej osoby która slucha i słyszy będzie pomnożona a stare dzieje zabłysną nowym blaskiem i w księgach, i w teatrach, i na ulicach, i w sercu Republiki! ^^
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
O, czyli... piszemy dalej podręcznik? Wchodzę w to, jeżeli tak.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości