Wybierzmy przyszłość! Plan pracy na XXV kadencję prezydencką
#1
[Obrazek: yfnd2Aw.jpg]

Szanowni,

Przedstawiam plan pracy dla siebie i mojego Gabinetu w razie mojego wyboru na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Dobra organizacja pracy to najlepsza profilaktyka przed realiozą. Do tego pozwala wyborcom zagłosować ze świadomością, jak konkretnie wyglądać będą działania nowowybranej władzy wykonawczej.

Sam plan pracy nie uwzględnia takich wydarzeń, jak zjazd z Hasselandem i Brodrią czy konferencje z przedstawicielami innych mikronacji, ponieważ nie można tego ustalić samemu, bez konsultacji z zapraszanymi osobami.LISTOPAD
Miesiąc niepełny, bo w razie elekcji urzędowanie rozpocząłbym dopiero w połowie listopada. Wobec tego przeznaczyłbym ten czas na dopracowywanie planów i administracji przed ruszeniem pełną parą.

1. Zaprzysiężenie 18. Prezydenta Republiki Bialeńskiej - 16 listopada 2017 roku

Złożyć przed obywatelami Republiki przysięgę chciałbym w dzień ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich. Pozwoli mi to rozpocząć wydawanie wszystkich niezbędnych rozporządzeń i postanowień - w ciągu następnych kilku dni w pełni ureguluję administrację prezydencką, kancelarie, ministerstwa oraz powołam Gabinet.
Jeśli @"Ametyst Faradobus" wyrazi taką chęć, zaprzysiężenie mogłoby wiązać się z przekazaniem insygniów władzy i obchodami Rocznicy Powstania Republiki Bialeńskiej - święta przypadającego na 15 listopada. Proponowałbym to zresztą nowowybranemu Prezydentowi niezależnie od tego, czy będę to ja, czy Iwan, czy Tomasz, czy Akrypa. Moim zdaniem mogłoby to być bardzo udaną uroczystością.

2. Uroczysta inauguracja XXV kadencji Prezydenta Republiki Bialeńskiej - 19 listopada 2017 roku

Chciałbym rozróżnić dzień złożenia przysięgi od dnia uroczystości inauguracyjnej. Z szesnastolistopadowym zaprzysiężeniem nie chciałbym wiązać jakichś wielkich, hucznych uroczystości (chyba że odbywałoby się wówczas przekazanie władzy). Dopiero 19 listopada, kiedy cała administracja zostanie w pełni skompletowana (i pod względem personalnym, i legislacyjnym), mam zamiar zorganizować uroczyste rozpoczęcie XXV kadencji prezydenckiej. To właśnie wtedy chciałbym wygłosić exposé, przedstawić szczegółowe plany na najbliższe dni i tygodnie oraz zorganizować bankiet.GRUDZIEŃ
Miesiąc dość aktywny, aczkolwiek z przewagą wydarzeń raczej "z uśmiechem" niż "z powagą"... Wink

3. Orędzie do Narodu - pierwszy raport o stanie państwa i działaniach władzy - 3 grudnia 2017 roku

Od momentu uroczystej inauguracji do 3 grudnia upłyną dwa tygodnie - jest to czas, kiedy powinienem rozruszać realizację programu wyborczego. Dlatego pierwszy raport o stanie państwa i działaniach władzy planuję właśnie na ten dzień. Chciałbym, aby raporty były systematycznymi, cyklicznymi orędziami do Narodu połączonymi ze spotkaniami z Prezydentem i członkami Gabinetu. Podczas tych spotkań można będzie podyskutować o orędziu, kondycji Bialenii i poczynaniach władzy wykonawczej. Łącznie zaplanowałem 3 orędzia, w razie konieczności deklaruję organizację dodatkowych.

4. Ankieta prezydencka - 3-6 grudnia 2017 roku

Każde orędzie o stanie państwa i działaniach władzy chciałbym zakańczać wielką ankietą dotyczącą popularności i społecznej akceptacji dla działań Prezydenta i Gabinetu. Ankiety takie byłyby anonimowe i składały się z szeregu pytań - mniej lub bardziej szczegółowych - odnośnie polityki prowadzonej przeze mnie i rząd. Wyniki byłyby omawianie w Błękitnej Sali oraz publikowane wraz z naszymi przemyśleniami i konkluzjami.

5. Event mikołajkowy - 6 grudnia 2017 roku

Planuję organizację drobnej zabawy mikołajkowej. Szczegóły wciąż opracowuję, mogę jednak zdradzić, że będzie to forumowa gra oparta o pewien teleturniej. Na Mikołajki chciałbym również nagrodzić najaktywniejszych obywateli pierwszymi w tej kadencji folwarkami.

6. Święto Władz Konstytucyjnych - 16-17 grudnia 2017 roku

Pierwsze tak ważne święto państwowe w czasie kadencji. Sama uroczystość wypada w niedzielę, dlatego na huczne obchody chciałbym poświęcić cały weekend. Sobotę pragnę uczynić dniem mniej oficjalnym - myślę o spektaklu, wystawie, koncercie. W niedzielę natomiast chciałbym zorganizować główne, oficjalne, państwowe obchody święta - przemówienia, rozdanie folwarków i odznaczeń, uroczystości z udziałem gości zagranicznych.

7. Wigilia bialeńska na Placu Zielonym - 22 grudnia 2017 roku

Wigilie mamy w szkołach, wigilie mamy w zakładach pracy... Pozwalają zacieśnić relacje między bliższymi i dalszymi znajomymi, poczuć ducha świąt. Marzę o tym, aby udało się zorganizować ją także u nas - w Bialenii. Chciałbym, abyśmy na Placu Zielonym połamali się opłatkiem, rozdali prezenty, wspólnie ubrali wielką choinkę (mam zamysł, jak można to zrobić w warunkach internetowych), pośpiewali kolędy. Mając świadomość, że święta to czas ciągłego zabiegania, chciałbym zorganizować to dwa dni przed prawdziwą Wigilią Bożego Narodzenia.

8. Święto Policji Krajowej - 26 grudnia 2017 roku

Ten dzień pragnę poświęcić na uhonorowanie policjantów za ich służbę w zwalczaniu przestępczości i dodawaniu kropek przed emotikonami. Poza oficjalnymi obchodami, pragnę zorganizować pokaz możliwości naszych mundurowych.

9. Sylwester z Tadziem - 31 grudnia 2017 roku

Nie możemy pozostawać gorsi. Sylwester z Andrzejem to akcja, która zasługuje na skopiowanie. 31 grudnia Pałac Prezydencki zostanie otwarty dla wszystkich tych, którzy nie mogli zdecydować: domówka, czy sala...?STYCZEŃ
Po zabawowym grudniu przychodzi czas na styczeń. Żarty się kończą - trzeba przedstawić rezultaty dotychczasowych działań.

10. Półmetek prezydencki (orędzie do Narodu - drugi raport o stanie państwa i działaniach władzy) - pierwszy tydzień stycznia 2018 roku

Połowa XXV kadencji prezydenckiej przypada na ostatni tydzień grudnia. Nie jest to jednak, moim zdaniem, dobry czas podsumowań - tym bardziej, że grudzień chciałbym uczynić miesiącem dość bogatym w różne wydarzenia. Dlatego podsumować połowę kadencji chciałbym w pierwszym tygodniu stycznia.

11. Ankieta prezydencka - przełom pierwszego i drugiego tygodnia stycznia 2018 roku

Jak poprzednio, również po tym raporcie chciałbym otworzyć trzydniową ankietę, której wyniki zostałyby opublikowane wraz z komentarzem moim i rządu.

12. Święto Nauki i Szkolnictwa Wyższego - 10 stycznia 2018 roku

Uroczystość ta ustanowiona została w Statucie Uniwersytetu Bialeńskiego w dzień rocznicy jego założenia. Jako Rektor naszej uczelni nie mogę o tym dniu zapominać. Myślę, że jest to dobry dzień na zaproszenie rektorów innych uniwersytetów, zaprezentowanie wykładów, zwiedzanie Uniwersytetu Bialeńskiego.

13. Święto Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej - 12 stycznia 2018 roku

Tę uroczystość gorąco pragnę zorganizować w stylu iście wojskowym. Defilady, przeglądy armii, pokazy samolotów i kompanii reprezentacyjnych... Będzie na czym oko zawiesić! Wink
Niech będzie to także dzień nadań lennych i honorowania odznaczeniami.

14. Ferie z Prezydentem - druga połowa stycznia 2018 roku

W drugiej połowie stycznia planuję zorganizować fabularne ferie ze mną i moimi rządowymi współpracownikami. Byłoby to zwiedzanie Bialenii i majątków lennych połączone z narciarstwem, skateboardingiem oraz łyżwiarstwem.LUTY
Miesiąc podsumowań i rozliczania z obietnic wyborczych.

15. Orędzie do Narodu - trzeci raport o stanie państwa i działaniach władzy - pierwszy tydzień lutego 2018 roku

Na początku lutego chciałbym wygłosić orędzie podsumowujące XXV kadencję prezydencką. To czas rozliczenia mnie i kierowanego przeze mnie Gabinetu ze wszystkiego, co obiecałem dokonać. Uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby nie był to czas linczu, a raczej pochwalenia naszych działań.

16. Ankieta prezydencka - drugi tydzień lutego 2018 roku

Ostatnia z ankiet. Podobnie, jak poprzednie, również ta zakończyłaby się upublicznieniem wyników wraz z konkluzjami rządu.

17. Uroczystość przekazania władzy - inauguracja XXVI kadencji prezydenckiej - 18 lutego 2018 roku

Koniec XXV kadencji przypada na okolice niedzieli, 18 lutego. Chciałbym porozumieć się z Marszałkiem Zgromadzenia Ludowego, jaki wówczas będzie odpowiedzialny za wybory, aby rozpisane zostały w taki sposób, by ten dzień mógł być oficjalnym zakończeniem mojej kadencji. Po podsumowaniu i ostatnim uhonorowaniu folwarkami oraz odznaczeniami, władza przekazana zostałaby w ręce następcy.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#2
A ja wciąż się zastanawiam nad numeracją prezydentów przy nowej konstytucji.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#3
(11.11.2017, 20:44:00)Hewret von Thorn napisał(a): A ja wciąż się zastanawiam nad numeracją prezydentów przy nowej konstytucji.

Jak dla mnie, to Andrzej i Maciej, którzy kończyli moją kadencję, powinni być uwzględnieni w numeracji, tak jak to w USA jest (w końcu na tym się wzorujemy). Aleksandra nie, bo została powołana w sposób niezgodny z prawem.

Ale na oficjalnej liście ja jestem 16., a Ametyst 17. Prezydentem, więc się tego trzymałem przy pisaniu.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#4
Nie zapomnij 17 grudnia przyznać Andrzejowi Orderu Bohatera za 2011.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#5
(11.11.2017, 20:46:05)Maciej Kamiński napisał(a): Nie zapomnij 17 grudnia przyznać Andrzejowi Orderu Bohatera za 2011.

Czy będę miał w ogóle możliwość Order Bohatera przyznać, to się okaże. Tongue
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#6
(11.11.2017, 20:45:39)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): Jak dla mnie, to Andrzej i Maciej, którzy kończyli moją kadencję, powinni być uwzględnieni w numeracji,

Maciej nie był wice.

Wychodzi, że będziesz 19.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#7
(11.11.2017, 20:53:09)Hewret von Thorn napisał(a): Maciej nie był wice.

Ale był Marszałkiem ZL, który kończył, jak Andrzej podał się do dymisji. Więc się wlicza. Według tej numeracji nowy Prezydent byłby 20.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#8
Kieruję tę prośbę też do wszystkich innych kandydatów. W kwestii uzasadnienia - cóż, oględnie rzecz ujmując, w 2011 praktycznie nikogo innego w tym kraju nie było. Wink

A, jeśli chodzi o numerację - sugeruję tradycyjnie uznawać wszelkie dokańczanie, nawet jeżeli teraz jest obarczone przysięgą, za li wykonywanie obowiązków. Prezydent wszak jest głową państwa z mocy woli ludu, a nie aktu wykonawczego o składzie gabinetu, prawda?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#9
(11.11.2017, 20:54:03)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): Ale był Marszałkiem ZL

Dlatego był pełniącym obowiązki i jego zadaniem było pełnienie funkcji głowy państwa do zakończenia wyborów, a nie do końca Twojej poprzedniej kadencji.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#10
Nie, nie. Teraz ramy kadencji są sztywne, nie ma wyborów przedwczesnych.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#11
(11.11.2017, 20:58:13)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): Teraz ramy kadencji są sztywne

Gdzie znajdę potwierdzenie?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#12
W art. 23 ust. 1 Konsty:

Cytat:W przypadku rezygnacji, postawienia w stan oskarżenia lub śmierci Prezydenta przed końcem trwania kadencji obowiązki Prezydenta do końca trwania kadencji pełni osoba stojąca aktualnie najwyżej w poniższej liście sukcesji prezydenckiej
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#13
Jeśli obierzemy w numeracji każdą zmianę personalną, to będzie 20. prezydent.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#14
Jeżeli zostanę prezydentem,  Andrzej Swarzewski otrzyma tytuł Bohatera Bialenii za rok 2011.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
#15
(11.11.2017, 20:23:21)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): Wigilie mamy w szkołach, wigilie mamy w zakładach pracy... Pozwalają zacieśnić relacje między bliższymi i dalszymi znajomymi, poczuć ducha świąt. Marzę o tym, aby udało się zorganizować ją także u nas - w Bialenii. Chciałbym, abyśmy na Placu Zielonym połamali się opłatkiem, rozdali prezenty, wspólnie ubrali wielką choinkę (mam zamysł, jak można to zrobić w warunkach internetowych), pośpiewali kolędy. Mając świadomość, że święta to czas ciągłego zabiegania, chciałbym zorganizować to dwa dni przed prawdziwą Wigilią Bożego Narodzenia.

Czy będziesz miał w końcu mikrofon?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#16
(17.11.2017, 17:02:42)Hewret von Thorn napisał(a): Czy będziesz miał w końcu mikrofon?

Jak mi dasz na Mikołajki, to tak. Big Grin
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#17
Daj adres na PW, to wyślę.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#18
Wystalkuj go przy okazji na fejsie.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#19
(17.11.2017, 18:35:47)Maciej Kamiński napisał(a): Wystalkuj go przy okazji na fejsie.

Wciąż Wam się nie udało? Big Grin
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
#20
Gdyby nam się udało, byłbyś już dodany na konfę.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości