Spotkanie pożegnalne
[Obrazek: 197eddf0491f6b2ffd91d79b2c314148,640,0,0,0.jpg]

Elita bialeńska niespodziewanie zebrała się w salach Pałacu Prezydenckiego. Zmierzając w kierunku, który im wskazano dygnitarze widzieli elementy wyposażenia wynoszone do ciężarówek. Nikt nie spodziewał się, że odchodzący Konduktor sprowadził do swojej służbowej rezydencji aż taką ilość rzeczy osobistych, ale przecież przebywał tu aż przez dwie kadencje. W jednym z pomieszczeń reprezentacyjnych przygotowano drobny poczęstunek. Powód wezwania szybko się wyjaśnił, gdy po przybyciu wszystkich w sali pojawił się Prezydent Faradobus.

Drodzy Rodacy,

zebrałem Was dziś tutaj w ostatnich dniach mojego pontyfikatu na urzędzie Konduktora, aby podziękować Wam za możliwość kierowania Republiką przez ostatnie miesiące oraz aby podzielić się z Wami krótką refleksją.

Byłem prezydentem kryzysowym i tak też widziałem i nadal widzę swoją rolę w bialeńskiej historii. Dwukrotnie obejmowałem urząd na wyraźne życzenie Narodu - z Waszym poparciem ale i przy braku sensownej alternatywy. Wiosną tego roku stanąłem przed jasnym zadaniem - przyjąłem brzemię wyprowadzenia Bialenii z ewidentnego kryzysu i dziś uważam, że to się zasadniczo udało.

Można śmiało powiedzieć, że pierwszą kadencję uważam za zdecydowanie większy sukces niż tę, która kończy się w tym momencie. Po raz drugi wchodziłem do Pałacu Prezydenckiego z niemałym lękiem. Miałem świadomość, że szczególnie druga połowa kadencji nie będzie czasem dla mnie pomyślnym, oczywiście ze względów realnych. Mimo to ówczesna sytuacja zwyczajnie wymagała ode mnie kontynuowania misji. Dwukrotnie daliście mi wyrazy poparcia - zarówno w czasie wyborów, jak i późniejszych konsultacji w sprawie ewentualnej dymisji. To poparcie nie może pozostać bez słów podziękowania.

W związku z tym chciałbym przyznać wielu z Was folwarki lenne.

Antoni Kacper Burbon-Conti, za wzorowe pełnienie funkcji publicznych, otrzymuje 15 folwarków.

Taddeo Lorenzo de Medici y Zep, Iwan Pietrow oraz Thomas von Lisendorff, za aktywność na polu politycznym, otrzymują po 10 folwarków.

Maciej Kamiński, Frederick Hufflepuff, Eddard Noqtern, Kamil Maciejewski, Paolo C. de Medici y Zep otrzymują za ogólną aktywność po 7 folwarków.

Piotr Pietrow, Bajtuś, Sheldon Anszlus Lovelace  i Hewret ech... von Thorn otrzymują po 5 folwarków.

Zażalenia przyjmuję, jeśli jeszcze zdążę.

Zgadzam się, że nie byłem konduktorem idealnym. Mam świadomość, że nie zrealizowałem wszystkiego tego, co zapowiadałem, a niektóre dziedziny były przeze mnie zaniedbywane. Być może nie wszystkie z moich metod działania były sprawdzone. Moje dotychczasowe doświadczenie na stanowisku głowy państwa, choć kilkuletnie, nauczyło mnie przede wszystkim panowania, bycia ojcem i obywateli wielu jednoczycielem. Z jednej strony wypada mi dziś przeprosić, ale z drugiej wyrazić nadzieję, że nie tylko nie zapamiętacie mnie źle, ale dokończycie chociaż część z tego, co ja zainaugurowałem.

Kandydatom życzę powodzenia w jutrzejszych wyborach. W czasie trwającej kampanii otrzymałem dwie propozycje zasiadania w gabinecie cieni. To również traktuję jako dowód zaufania do mojej osoby jako do polityka i obywatela. Uważam, że niezależnie od wyniku wyborów konduktorskich obecny stan rzeczy w Bialenii wróży nam pomyślną przyszłość.

Raz jeszcze dziękuję, wybaczam i proszę o wybaczenie, a także po raz ostatni udzielam Wam wszystkim swojego konduktorskiego błogosławieństwa!

/[Obrazek: Deng-1024x656.jpg]
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Dziękujemy za 2 kadencje, Panie Prezydencie!
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
To był (przeważnie) dobry czas. Mógł być lepszy, ale trudno czepiać się o to akurat konduktora.
Dzięki Ametyście za pracę, historia Ci tego nie zapomni.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Ja również dziękuję za dobrą współpracę w Gabinecie! Powodzenia podczas pełnienia nowego stanowiska po ukończeniu kadencji!
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Byłeś Prezydentem, kiedy Bialenia go potrzebowała, bo nikt inny się do tego nie kwapił. Za to należą Ci się ogromne brawa. Nie byłeś Prezydentem złym. Za to też brawa.

Dziękuję za wyróżnienie, gratuluję obu kadencji!
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Mimo wielu naszych konfliktów, pragnę i tak bardzo serdecznie Ci podziękować za współpracę oraz twój trud włożony w tych trudnych czasach dla Bialenii.
Wielkie Dzięki.
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Cóż, mimo mojej ostatniej krytyki muszę przyznać, że kryzysowy okres, ale też wakacje nie sprzyjały aktywności. Teraz wszystko wróciło na dawne tory, a i być może będzie jeszcze lepiej i lepiej. W każdym razie gratuluję - bo dwie kadencje z rzędu to nie lada wyczyn. I dziękuję za nadane folwarki (naprawdę dużo ich, kiedyś 15 folwarków to zdobywało się długimi miesiącami).
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
(13.11.2017, 14:46:05)Iwan Pietrow napisał(a): Dziękujemy za 2 kadencje, Panie Prezydencie!

Ja również dziękuję za współpracę zarówno na polu krajowej, jak i międzynarodowej polityki.

(13.11.2017, 14:48:29)Maciej Kamiński napisał(a): To był (przeważnie) dobry czas. Mógł być lepszy, ale trudno czepiać się o to akurat konduktora.
Dzięki Ametyście za pracę, historia Ci tego nie zapomni.

Tobie też dziękuję zarówno za miłe słowa, jak i za zaangażowanie w okresie moich rządów.

(13.11.2017, 15:05:12)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a): Ja również dziękuję za dobrą współpracę w Gabinecie! Powodzenia podczas pełnienia nowego stanowiska po ukończeniu kadencji!

Dzięki, przede wszystkim za pokazanie, że młody obywatel może wzorowo i innowacyjnie pełnić funkcję wysokiego szczebla.

(13.11.2017, 15:42:19)Taddeo Lorenzo de Medici y Zep napisał(a): Byłeś Prezydentem, kiedy Bialenia go potrzebowała, bo nikt inny się do tego nie kwapił. Za to należą Ci się ogromne brawa. Nie byłeś Prezydentem złym. Za to też brawa.

Dziękuję za wyróżnienie, gratuluję obu kadencji!

Wielki dzięki, głównie za wiele ciekawych inicjatyw i stałe zaangażowanie w życie Bialenii.

(13.11.2017, 18:02:06)Thomas von Lisendorff napisał(a): Mimo wielu naszych konfliktów, pragnę i tak bardzo serdecznie Ci podziękować za współpracę oraz twój trud włożony w tych trudnych czasach dla Bialenii.
Wielkie Dzięki.

Dziękuję. Cieszę się, że tak to widzisz i że mimo wszystko dostrzegasz również plusy mojego konduktorowania.

(13.11.2017, 18:09:31)Eddard Noqtern napisał(a): Cóż, mimo mojej ostatniej krytyki muszę przyznać, że kryzysowy okres, ale też wakacje nie sprzyjały aktywności. Teraz wszystko wróciło na dawne tory, a i być może będzie jeszcze lepiej i lepiej. W każdym razie gratuluję - bo dwie kadencje z rzędu to nie lada wyczyn.

Dziękuję zarówno za aktywność i współpracę, jak i wspomnianą krytykę, która była bardzo rzeczowa i dała mi do myślenia pomagając w podsumowaniu kadencji.

(13.11.2017, 18:09:31)Eddard Noqtern napisał(a): I dziękuję za nadane folwarki (naprawdę dużo ich, kiedyś 15 folwarków to zdobywało się długimi miesiącami).

Proszę. Cóż, to ostatnia taka okazja, więc nie mogłem skąpić. Zwłaszcza, że tym razem nie rozdaję odznaczeń. Nie mam jednak wątpliwości, że są to nagrody zasłużone.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Dziękuję za to, że pomimo wszelkich trudności poprowadziłeś Republikę.
Dziękuję za przyznane folwarki i gratuluję dobrej, zrównoważonej kadencji!
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Dziękuję za folwarki. Nie trzeba było.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości