Inauguracja XXV kadencji prezydenckiej
W Wolnogradzie trwają ostatnie przygotowania do inauguracji XXV kadencji prezydenckiej. Najbardziej zaangażowani mieszkańcy w ramach czynu społecznego od rana budują scenę, trwają ostatnie próby, a służby porządkowe sprzątają Plac Zielony. Już dziś o godzinie 21:00 przyjedzie tutaj cała śmietanka towarzyska Republiki Bialeńskiej, aby dokończyć uroczystości rozpoczęte w czwartek w gmachu Zgromadzenia Ludowego.

[Obrazek: 902928_8746901.jpg]
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz

[Obrazek: 75_23_01_16_12_05_07.png]

[Obrazek: be4acb82-c5c7-11e7-9f00-d8b0ccf89a9f_ima...k=rZMJ4sgE]  [Obrazek: 202EF6E7-53D8-475A-87FF-63BA25BAEB04_cx0...3_r1_s.jpg]

Na linii Wolnograd. W przeciągu kilku godzin rozpocznie się tu uroczystość inauguracji nowo wybranego Prezydenta Republiki Bialeńskiej profesora Tadeusza Krasnodębskiego. Dla całego państwa, narodu i społeczeństwa jest to dzień szczególny. Dopiero co przeżywaliśmy koniec kadencji Ametysta Faradobusa i wybory nowej głowy państwa, w czasie których obywatele oddali głosy na jednego spośród dwóch kandydatów. Dzisiejszy dzień ma charakter ogólnonarodowy - wygrywając w pierwszej i jedynej turze wyborów 14 listopada Tadeusz Krasnodębski zgodnie z Konstytucją zostanie konduktorem wszystkich Bialeńczyków. Każda inauguracja i każda zmiana przywódcy Republiki niesie ze sobą coś nowego. Tym razem, oprócz krótkiej uroczystości zaprzysiężenia wobec Parlamentu, odbędzie się główna ceremonia na Placu Zielonym.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Bug 
Kawałek za sceną, w różnych miejscach placu zielonego pojawiły się także niewielkie czerwone stoiska z napisem Roy's Pizza. Koło każdego stoi dwójka uśmiechniętych ludzi, którzy rozdają darmową pizzę dla uczestników uroczystości!

Zapraszamy do Roy's Pizza - otwarcie już w tym tygodniu! Proszę, proszę częstować się i nie wstydzić. Dzisiaj wszystko za darmo - pyszniutka pizza, a do niej Royo-Cola! Proszę, proszę - dla każdego wystarczy.  ;D

[Obrazek: pizzahutrewards-em-624200530.jpg]

Wkrótce otwieramy 12 barów w samym Wolnogradzie, więc dla każdego będzie blisko i wygodnie, a co najważniejsze smacznie, szybko i tanio!  ;D

Pozdrowienia od Royal Corp! 
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Ja tam czekam, aż Royal Corp otworzy podwoje z tym wschodnim jedzeniem. Wodorościki z sosem sojowym bym zjadł.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Mówi Pan o Razurishi? Takie restauracje są w każdym Hotelu Royal-Shimon. Z tego co mi szef mówił wkrótce pojawią się też w Wolnogradzie - odparł młodzianin podając Maciejowi kawałek Pepperoni.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Odpowiedz
Chodziło mi raczej o Razurakame.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._33_49.png]

[Obrazek: 24-j-den-rozhdeniya-otmechayut-otmechayu...a-omon.jpg]

Uroczystości takiej rangi wymagają odpowiedniego przygotowania od strony bezpieczeństwa. Od kilku dni organy Policji Krajowej dokładnie zabezpieczają Plac Zielony i miejsca, gdzie w trakcie inauguracji pojawi się Prezydent RB. Do zadań wyznaczono policjantów ze stołecznej komendy, w tym, m.in funkcjonariuszy wydziału ds. prewencji i wydziału ds. zabezpieczenia vip-ów. Oprócz tego do ochrony wydarzenia zaangażowano pracowników służby specjalnej PK, którzy będą odpowiadać za bezpośrednią ochronę Prezydenta. Według szacunków Komendy Głównej dzisiejszą inaugurację zobaczy na żywo ok. 300 tys. obywateli.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Prezydent Krasnodębski jest już w samochodzie. W eskorcie najlepszych funkcjonariuszy Policji Krajowej przemierza ulice Wolnogradu, mknąc w kierunku Placu Zielonego.

Uroczystości inauguracyjne już za pół godziny. Powoli zaczyna brakować miejsc siedzących!

[Obrazek: SDI6ktf.png]
Odpowiedz
Wiceprezydent Antoni Kacper Burbon-Conti wraz z pracownikami Jego Kancelarii podąża na Plac Zielony, ze swoim konsultantem politycznym omawia ostatnie szczegóły przygotowanego przemówienia na ten wieczór.

[Obrazek: Pw2162739gg7A.jpg]
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
[Obrazek: e7a48560a141d92f91fc6bf359a43f2e.jpg]

Naród tłumnie pozdrawia swojego Prezydenta. W czasie ostatnich wyborów Bialeńczycy pokazali niebywałą aktywność i wspólnie dokonali wyboru. To oznacza, że Naród Bialeński wierzy w swojego Konduktora, wierzy w swoją przyszłość i jest gotów być świadkiem kolejnych zwycięstw. Poprzednia kadencja profesora Krasnodębskiego przyniosła nam ogromne sukcesu tak gospodarcze, jak i kulturalne. Jego polityka socjalna zawsze była nakierowana na podniesienie poziomu życia obywateli.
Odpowiedz
Fotoreporterzy dostrzegli także w tłumie byłego Prezydenta Republiki Bialeńskiej, a obecnego ministra regionów oraz Lwa Wolnogradu - Eddarda Noqterna. Czy i on wystąpi podczas dzisiejszej uroczystości?

[Obrazek: Sean-Bean-2-600x338.jpg]
Odpowiedz
Minęła godzina dwudziesta pierwsza. Muzyka, która do tej pory towarzyszyła zgromadzonym na Placu Zielonym obywatelom, ucichła, a na scenie pojawił się konferansjer. Przemówił do zebranych osób.

Cytat:
Szanowni Państwo,

Serdecznie witamy wszystkich, którzy pomimo brzydkiej pogody zdecydowali pojawić się na uroczystej inauguracji XXV kadencji prezydenckiej. Ponieważ dzisiejsze obchody są kontynuacją czwartkowej uroczystości zaprzysiężenia, nie zostanie odśpiewany hymn Bialenii ani odegrany hymn prezydencki.

16 listopada w gmachu Parlamentu uroczystość została zakończona na przysiędze prezydenckiej. W związku z tym teraz proszę o zabranie głosu Prezydenta Republiki Bialeńskiej, Tadeusza Krasnodębskiego.

Rozległy się gromkie brawa, a do mównicy podeszła głowa państwa i zwróciła się z takimi słowami do Narodu:

Cytat:
[Obrazek: nLNsLWw.png]

Szanowni Obywatele,
Najdrożsi mojemu sercu Bialeńczycy!

Staję dziś przed Wami nie jako Poseł czy Rektor, jak to miałem w zwyczaju przez ostatnie kilka miesięcy. Dziś stoję przed Wami jako Prezydent, czując przeszywające spojrzenie wszystkich obywateli i słysząc Wasze myśli: Masz się sprawdzić jako głowa państwa. Masz dać z siebie wszystko. Z jednej strony może to być dla człowieka dużym obciążeniem, że tak wiele ludzi liczy, że ich nie zawiedzie. Z drugiej jednak - to niesamowicie napędza. Daje kopniaka do pracy.

Mam to szczęście i zaszczyt, że podczas XXV kadencji mogę pracować ze śmietanką towarzyską Republiki. Z ludźmi odpowiedzialnymi, pomysłowymi i ambitnymi. Jestem dumny ze swojego Gabinetu, z którym od razu po zaprzysiężeniu przeszedłem do pracy. Razem mamy 3 miesiące na osiągnięcie sukcesu. I uczynię wszystko, abyśmy razem go osiągnęli.

W swojej przemowie chciałbym nakreślić główne i konkretne kierunki planowanych działań na najbliższe dni. Nie będę bawił się w prorokowanie i zapowiadał niesamowitych sukcesów na styczeń czy luty, bo to jest obiecywanie gruszek na wierzbie. Nie można przewidzieć, jaka sytuacja będzie za kilka-kilkanaście tygodni. Mogę natomiast z pełną świadomością swoich słów i ponosząc za nie odpowiedzialność ogłosić, co wraz ze swoim rządem mam zamiar robić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Najważniejszym z moich celów jest organizacja szczytu BiaBroHasu, czyli spotkania przedstawicieli Bialenii, Brodrii oraz Hasselandu w celu nakreślenia wizji współpracy. Wraz z Gabinetem podjęliśmy się już organizacji tego wydarzenia, a w ciągu najbliższych dni mam zamiar skontaktować się z głowami rzeczonych państw i ustalić termin szczytu. Z nadzieją patrzę w kierunku tej współpracy.

Jeszcze w listopadzie chciałbym także zaprezentować projekt Konstytucji Republiki Bialeńskiej. Jako głowa państwa bialeńskiego uważam, że mam legitymację społeczną do opracowania ustawy zasadniczej. Nie chcę wpisywać do niej kontrowersji - raczej ułatwić funkcjonowanie kraju poprzez pozostawienie systemu prezydenckiego, utworzenie jednoizbowego Parlamentu czy reorganizację władzy sądowniczej.

Bardzo ważna jest dla mnie fabularyzacja. W ciągu kilkunastu dni możecie spodziewać się szczegółów, między innymi od Andrzeja Swarzewskiego. Gwarantuję, że usłyszycie o armii Bialenii. Jak twierdzi sam Dowódca Sił Zbrojnych, będzie to najgłośniejsza armia Pollinu!

Kolejne kroki i cele, jakie postawię władzy wykonawczej, ogłaszać będę stopniowo, po realizacji dotychczasowych zamiarów. Tymczasem, aby nie zanudzać Was moim gadaniem, proszę Wiceprezydenta Antoniego o przedstawienie szczegółowej koncepcji gospodarki. Następnie przejdziemy do obchodów Rocznicy Powstania Bialenii, aby zakończyć na przemówieniach Ministrów i wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedz
[Obrazek: Shoigu%20Depositphotos.jpg]

Bezpośrednio przy grupie ochraniającej Prezydenta asystował Iwan Pietrow, który prowadził działania Policji wprost z samego centrum wydarzeń.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
Wiceprezydent Antoni Kacper Burbon-Conti na chwilę przed wygłoszeniem swojego przemówienia.

[Obrazek: 407px-Maurice_Quentin_de_La_Tour_-_Louis...A12356.jpg]

Przemówienie Wiceprezydenta:

Cytat:Panie Prezydencie! Drodzy Obywatele i Mieszkańcy Republiki Bialeńskiej!

Tytułem wstępu chciałbym podziękować za udzielenie mi głosu i pragnę od razu przejść do właściwej formy przemówienia.

Zebraliśmy się tutaj, ponieważ dzisiaj nasz kraj się raduje: obchodzimy Święto Powstania Naszego Kraju oraz oficjalnie przyjmujemy Tadeusza Krasnodębskiego za naszego Prezydenta. Choć jestem młodym Bialeńczykiem, przeżyłem razem z całym narodem bialeńskim kryzys, kryzys aktywności i władzy. Teraz, tak myślę, wszyscy widzimy światełko w tunelu, które świeci każdego dnia jaśniej i jaśniej. Pragnę przypomnieć, że przewodnim hasłem kampanii wyborczej Prezydenta było hasło "Wybierzmy przyszłość". Przed nami, Prezydentem, mną oraz całym Gabinetem kilkanaście tygodni ciężkiej i pewnie czasami mozolnej pracy, ale to wszystko dla przyszłości nas wszystkich, a należy pamiętać, że w jedności siła.

Prezydent obdarował mnie stanowiskiem swojego zastępcy oraz najbliższego współpracownika, jednak nie wiąże się z tym wyłącznie fotel Wiceprezydenta, ale również wiele zobowiązań wobec Was, Szanowni Obywatele. Już podczas kampanii wyborczej bardzo dużo mówione było o planowanych zmianach gospodarczych. Dla mnie jak i dla Prezydenta jest to bezwzględny priorytet, ponieważ Bialeńczycy od dawna narzekają na martwą gospodarkę i nieefektywne działania prowadzone w kierunku poprawy. Pora to zmienić, pora wybrać przyszłość. 

Jeszcze przed oficjalnymi wynikami wyborów prezydenckich rozpoczęły się intensywne prace przygotowujące ustawę o bialeńskim systemie gospodarczym. Teraz, po wielu debatach, rozmowach, licznych godzinach spędzonych przy tworzeniu ustawy mogę powiedzieć, że ustawa jest niemalże gotowa pod obrady Zgromadzenia Ludowego Republiki Bialeńskiej. Aktualnie trwają ostatnie poprawki i konsultacje z osobami, które są związane z gospodarką. Już teraz pragnę przedstawić główne założenia ustawy jak i rozporządzeń, które pojawią się na podstawie tejże ustawy. To już nie jest rzucanie pomysłami, ale to są oficjalne proponowane zmiany.
  • Ustawa, o której mowa połączy wszystkie obowiązujące ustawy o finansach w jedną, kompetentną, zaktualizowaną ustawę. Sześć obowiązujących obecnie ustaw jest dziurawe, posiadają one wiele sprzeczności i są przede wszystkim niedostosowane do obecnej sytuacji. Wszystkie najważniejsze przepisy gospodarcze zawarte w jednej ustawie ułatwią i przyspieszą prawną drogę do dobrze funkcjonującej gospodarki.
  • Wprowadzenie i uregulowanie podatków. W ustawie znajdą się jedynie podstawy prawne do tworzenia podatków, właściwa część znajdzie się dopiero w rozporządzeniach Wysokiej Komisji. Tym zabiegiem (oraz innymi) chcemy przede wszystkim zapobiec nieustannym zmianom ustawy o gospodarce - niech ta ustawa w świecie finansów będzie konstytucją, podstawą, której nie zmienia się tak często. W niniejszej ustawie proponujemy wprowadzić podatki od m.in. przedsiębiorstw i nieruchomości. Przy podatkach muszę koniecznie jeszcze wspomnieć o podatkach regionalnych, które będą finansowały działalność naszych słabo rozwiniętych regionów.
  • Ustawa dokładnie wprowadzi w nasz świat umowy - ich zawieranie, zasady. To jest bardzo potrzebne w szczególności przy rozwoju przedsiębiorstw, które mają zatrudniać pracowników.
  • Skoro jesteśmy już przy pracownikach - planujemy rewolucję w systemie wynagrodzeń. Aktualny system jest przede wszystkim nieefektywny i niewydajny. Wypłaty będą przelewane w systemie dwutygodniowym. Teraz różne instytucje w różnych okresach powinny przelewać wypłaty. Wprowadza to chaos w nasz bialeński świat, dlatego wprowadzanymi zmianami chcemy temu zapobiec.
  • Kolejnym ważnym punktem wprowadzanych zmian jest rozpoczęcie prowadzenia budżetu państwa. Skoro państwo ma mieć regularne wydatki i dochody, musi to zostać uregulowane przez prawo, aby wydatki nie przewyższały dochodów. Liczy się równowaga i stabilność. 
  • Ustawa, o której mowa, ureguluje również działanie fundacji i stowarzyszeń, a przede wszystkim ich środków.
  • Do tego dochodzą jeszcze zmiany w samej Komisji - tutaj nie będę wiele mówił, ponieważ główne problemy Komisji zostały wcześniej poruszone na posiedzeniu Zgromadzenia Ludowego i myślę, że każdy mniej lub więcej orientuje się, jakie zmiany zostaną wprowadzone w działaniu Komisji. Przede wszystkim Komisja otrzyma nowe kompetencje, co usprawni działanie systemu.
  • Dosyć dużo jest również poświęcone kontom bankowym, ponieważ to one tworzą same podstawy - w końcu to na nich dochodzi do transakcji. Przede wszystkim zostanie dokładnie uregulowane ich działanie i funkcjonowanie. Wspomnę tylko, że wszystkie przedsiębiorstwa będą musiały posiadać konta bankowe, aby mogły swobodnie działać swoimi środkami.
  • Szczegóły i dokładne plany będą omawiane dla Was, Drodzy Obywatele w czasie ich realizacji, aby wszyscy byli świadomi zachodzących zmian.
Dziękuję za możliwość wypowiedzenia się na temat gospodarki, która niebawem zacznie dotykać każdego z nas, więc uważam, że jest to temat niezwykle ważny i wymagający uwagi.

W imieniu Prezydenta, zapraszam na obchody Rocznicy Powstania Republiki Bialeńskiej.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Po przemówieniu Wiceprezydenta Burbon-Conti na scenę powrócił Prezydent Krasnodębski. Ręką uspokoił wiwatujący tłum, który z wielką radością przyjął słowa Wiceprezydenta Republiki dotyczące gospodarki, i kontynuował przerwane przemówienie.

Cytat:
Kochani!

Gwarantuję, że jeszcze o nas usłyszycie. Usłyszycie o manewrach wojskowych i wizytach zagranicznych; o aktywnościach w regionach i poza granicami kraju; usłyszycie o nas na Facebooku i Instagramie; usłyszycie o nas podczas otwierania Ministerstw i Kancelarii.

Teraz jednak przejdźmy do obchodów Święta 15 Listopada, które w tym roku, w związku ze zmianą lokatora Pałacu Prezydenckiego, zeszło trochę na drugi plan. Naród nie powinien jednak lekceważyć tak ważnej rocznicy, jak Rocznica Powstania Republiki Bialeńskiej. Dlatego, gorąco pragnąć choć w małym stopniu uczcić to wydarzenie, chciałbym odznaczyć orderami i medalami obywateli, którzy przyczynili się do rozwoju Bialenii w ciągu ostatnich tygodni.

Mój poprzednik, Ekscelencja Prezydent Ametyst Faradobus, podczas ostatnich dni swojej kadencji rozdał wiele folwarków. Stwierdziłem zatem, że tym razem nagrodzę zasłużonych obywateli jedynie odznaczeniami państwowymi, a folwarki rozdam przy następnej okazji.

Uroczytość Święta 15 Listopada sprzyja rozdawnictwu orderów i medali. Prezydent Faradobus podczas ostatniego ich nadawania rozdał ich ponadto, stosunkowo, mało. Dlatego postanowiłem dziś odznaczyć wszystkich obywateli Republiki Bialeńskiej, zarówno tych aktywnych codziennie, jak i dbających o aktywność od czasu do czasu, jednak wystarczająco systematycznie.

W związku z tym, mam zaszczyt odznaczyć:

Orderem Budowniczych Republiki – Krzyżem Wielkim z Wieńcem Laurowym:
- Fredericka Hufflepuffa – za jego zawsze merytoryczną debatę parlamentarną i kulturę polityczną.
- Iwana Pietrowa za wzorowo przeprowadzoną kampanię wyborczą (która przecież napędziła aktywność, co jest zdecydowanie warte uhonorowania),
- Thomasa von Lisendorffa – w uznaniu dzialałności sportowej i budowaniu potęgi bialeńskich reprezentacji,
- Mikołaja Patryka Dostojewskiego za jego zasługi w budowaniu komunikacji publicznej Republiki Bialeńskiej.

Orderem Budowniczych Republiki – Krzyżem Wielkim:
- Kamila Maciejewskiego – w uznaniu podejmowania działań zmierzających ku zwiększeniu aktywności w Bialenii.

Orderem Budowniczych Republiki – Krzyżem Komandorskim:
- Akrypę Rabotowicz von Primisz – za szeroko pojętą aktywność.

Orderem Budowniczych Republiki – Krzyżem Oficerskim:
- Ametysta Faradobusa – za wielomiesięczną aktywność na stanowisku głowy państwa.

Orderem Budowniczych Republiki – Krzyżem Kawalerskim:
- Sheldona Anszlusa Lovelace – za oddaną działalność na polu informatyczno-technicznym oraz w WKNF,
- Antoniego Kacpra Burbon-Conti – za merytoryczną pracę w WKNF oraz nad systemem gospodarczo-finansowym Republiki Bialeńskiej.

Bialeńskim Krzyżem Zasługi – Krzyżem Złotym:
- Marka Bajtusia – za działalność w KRI oraz WKNF, a także piastowanie urzędu Wiceprezydenta Republiki Bialeńskiej w dobie kryzysu aktywnościowego.

Bialeńskim Krzyżem Zasługi – Krzyżem Srebrnym:
- Antoniego Kacpra Burbon-Conti – za codzienną, dużą aktywność i przykładne wypełnianie obowiązków.

Medalem Zasłużonego dla Kultury i Nauki – Brązowym:
- Mateusza Adama Sartoneskorsi oraz Ametysta Faradobusa – za aktywność na Uniwersytecie Bialeńskim.

Medalem Zasłużonego dla Policji – Złotym:
- Akrypę Rabotowicz von Primisz – za wieloletnią działalność w szeregach Policji Krajowej w związku z przejściem w stan spoczynku.

Medalem Zasłużonego dla Policji – Brązowym:
- Iwana Pietrowa – za wielomiesięczną pracę na stanowisku Prezesa Policji Krajowej.

Medalem Zasłużonego dla Rozwoju Regionów – Srebrnym:
- Ametysta Faradobusa – w uznaniu działań podejmowanych na rzecz aktywizacji Rzeszy Bialeńskiej i Wolnogradu w czasie pełnienia urzędu Prezydenta Republiki Bialeńskiej.

Są wśród Bialeńczyków również osoby, których nie mam możliwości odznaczenia orderami i medalami, ponieważ posiadają już praktycznie wszystkie, jakie dziś mógłbym nadać. W związku z tym podjąłem decyzję o złożeniu w Zgromadzeniu Ludowym projektu uchwały ws. przyznania Orderu Srebrnego Medalu św. Izydora: Maciejowi Kamińskiemu, Hewretowi von Thornowi oraz Eddardowi Noqternowi.

Po uroczystym przypięciu orderów do piersi uhonorowanych osób, Prezydent kontynuował:

Cytat:
Chciałbym również zaktywizować Was, obywateli Państwa, gdzie trawa jest zieleńsza. Dlatego ogłaszam konkurs Pałacu Prezydenckiego.

Do następnej niedzieli każdy zainteresowany może wysyłać do mnie za pośrednictwem prywatnej wiadomości pracę w dowolnej formie (literackiej, artystycznej...) na temat: Bialenia dawniej i dziś. Następnie prace zostaną opublikowane w formie wystawy, a te najciekawsze i najbardziej oryginalne - nagrodzone.

Nastał teraz czas przemówień Ministrów.
Odpowiedz
To może wepchnę się na mównicę pierwszy, bo mam najprostszy przekaz do puszczenia w eter.

Kochani moi,

Mam coś dla Was. Prawdopodobnie niewielu odważy się korzystać z tej rzeczy, może za wyjątkiem kadry urzędniczej od czasu do czasu, ale i tak to zrobię. Taaak - dokładnie to samo, co robię za każdym razem, kiedy ląduję w tej roli. W znaczącej mierze mało użyteczne oraz powtarzalne wykazy i podsumowania, okazjonalnie wykresy. MSW jak zawsze pozostanie kompletnie w cieniu jako skrajnie biurokratyczne ministerstwo bez polotu ani finezji. Co jest bardzo na miejscu w gabinecie zwolennika systemu szwajcarskiego. Liczę na miłą współpracę.

I to tëli. Miłego świętowania. Zapraszam moich kolegów do przemawiania.
Odpowiedz
Szanowni Bialeńczycy,

Kiedy zaledwie miesiąc temu, po długiej przerwie i nieobecności powracałem do Republiki Bialeńskiej, nie spodziewałem się, że będę dziś występować jako członek rządu, Lew Wolnogradu i Gubernator Wysp Przyjaźni. Szczególnie nie wyobrażałem sobie, że będę ministrem w rządzie Tadeusza! Człowieka, którego uważałem za jednego z najsłabszych do tej pory Prezydentów, a swego czasu którego podejrzewałem o bycie szpiegiem obcej mikronacji, który chcę Bialenię zniszczyć. Co więcej – powracałem do kraju w ruinie, będącym ledwie widzialnym odbiciem dawnego blasku. Kraju obywateli znudzonych i niechętnych.

Jakże wszystko szybko się tu zmienia! W moich oczach Tadeusz zmienił się diametralnie. Przestał być lekkomyślnym młodzianinem (wybacz Tadeuszu, ale mówię szczerze), aby stać się odpowiedzialnym, zrównoważonym, ale wciąż pełnym pomysłów, zaangażowania i aktywności mikronautą. To świetnie, że właśnie on zasiądzie teraz w Pałacu Prezydenckim – w tym czasie odrodzenia, zjednoczenia i powrotu do dawnych sił. Wierzę, że dzięki temu kolejny rok przyniesie Republice i jej sojusznikom wiele dobrego i tego nam wszystkich życzę.

Poproszono mnie, abym powiedział parę słów o moim resorcie – ministerstwie regionów. W chwili obecnej, posiadam pełnię władzy regionalnej – i w tym miejscu pragnę podziękować lennikom oraz Prezydentowi za takie wyróżnienie, gdyż poza funkcją ministra, jestem także Lwem Wolnogradu oraz Gubernatorem Wysp Przyjaźni. Postaram się wykorzystać tą możliwość mądrze, ale z przytupem.
Chcę, aby Wolnograd, wyspa bialeńska i Wyspy Przyjaźni odżyły. Będzie dużo fabularności i konkursów. Będzie trochę kwestii prawno-administracyjnych. Będą konferencje, przedsiębiorstwa, wioski i miasta. W skrócie – będzie się działo. Ale przechodząc do konkretów:

1.      Utworzę Radę Miasta Wolnogradu, która aktywnie będzie obradować nad przyszłością miasta.
2.      Opiszę i zobrazuje ważne wolnogradzkie obiekty, zabytki i kluczowe miejsca.
3.      Zorganizuję międzymikronacyjny konkurs: maraton regionów.
4.      Pomogę w organizacji szczytów i konferencji międzynarodowych na Wyspach Przyjaźni.
5.   Przeanalizuję i wspólnie z odpowiednimi organami usprawnię kwestie infrastruktury na terenie wysp.
6.      Wspólnie z Wiceprezydentem rozważę rolę „ziemi” oraz przedsiębiorstw w gospodarce.

Jeśli jest ktoś, kto chciałby pomóc mi w zarządzaniu i aktywizacji regionów proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość. Roboty jest dużo, więc nikt nie będzie się nudził. Przewiduję dużą delegację odpowiedzialnych zadań i gruntowne wsparcie. Zapraszam!
Odpowiedz
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały, a wielkość jego niezgłębiona

[Obrazek: DengXiaoping.1978.jpg]

Moi Drodzy,

wbrew temu, czego się wielu z Was spodziewało nie jestem tu w charakterze ustępującego Konduktora, bo tym przestałem byc w czasie spotkania pożegnalnego. Przychodzę tu pełen wdzięczności zarówno za godne docenienie moich wysiłków, ale też za obdarzenie mojej osoby niegasnącym zaufaniem.

Mam obowiązek pogratulować i podziękować nowemu Prezydentowi Republiki. Winszuję z powodów oczywistych, ale też dlatego, że nowy Lider od razu wziął się za solidną pracę. Mam nadzieję, jako obywatel oraz członek Gabinetu, że tak pozostanie i będzie to miła odmiana w stosunku do końcówki mojej własnej kadencji. Jak wspomniałem - trzeba też podziękować. Dobrze, że znalazł się człowiek gotowy poświęcić swój cenny czas na przejęcie steru Bialenii w tym momencie.

Jako minister od propagandy będę się starał, aby ta kadencja była barwna. Stworzę to, co będziecie widzieli i sprawię, że zobaczycie czystą prawdę niosącą Was ku duchowemu i politycznemu uniesieniu. Mam więc nadzieję, że będzie co pokazywać. Powodzenia!
Odpowiedz
Konferansjer po przemówieniach Ministrów wyszedł na scenę i zwrócił się do zgromadzonych:

Cytat:
Szanowni Państwo,

Dziękujemy za tak liczne przybycie i wysłuchanie z uwagą dzisiejszych wystąpień. Zapraszamy teraz na bankiet do Pałacu Prezydenckiego, gdzie każdy zainteresowany będzie miał możliwość zabrania głosu.

Za uczestnictwo w inauguracji raz jeszcze serdecznie dziękujemy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości