Omer- na granicy trzech regionów [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII]
#1
Omer to obecnie niewielkie, postkomunistyczne miasto, znajdujące się na pograniczu Polesia Bialeńskiego, Wschodniego Regionu Przemysłowego oraz Regionu Naodceanicznego. Od końca marca miasto to było areną pro-ajszaburskich, robotniczych protestów przeciwko Regionowi Nadoceanicznemu, z którego w dniu dzisiejszym, na mocy referendum, miasto wyszło i dołączyło do Wschodniego Regionu Przemysłowego.

Miasto założył w pierwszego połowie XIII wieku Świętosław II Wielki, przywódca zwycięskiego powstania przeciwko Aharom. Miasto powstało w miejscu istniejącej od wieków niewielkiej osady, której mieszkańcy byli w większości zbialenizowanymi potomkami Brodryjczyków. Miasto aż do Wielkiej Wojny Mikroświatowej znajdowało się w granicach kolejnych Księstw (i Sułtanatu) Lisiewskich, jednakże pomimo tego było łakomym kąskiem dla Królewszczyzny (dzisiejsze Polesie) i Księstwa Apfelbaumów (obecnie część Regionu Nadoceaniczego).

Obecnie miasto to zamieszkują głównie robotnicy sprowadzeni do miasta po '46 i ich rodziny, choć władze miasta prowadzą działania mające na celu unowocześnienie miasta i sprowadzenia doń wykształconych mieszkańców innych regionów.

Mieszkańcy Omeru w czasie kwietniowych protestów: [Obrazek: 94edbe365a19394a98c8c408f21801e3.jpg]
N.N
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości