Przeszłość miasta
#1
Drodzy Mieszkańcy,

często przy opisywaniu różnych miejsc w Temeszgadzie zastanawiam się, na ile moje wywody są zgodne z prawdą historyczną i z kulturą regionu. Myślę, że należałoby tę kwestię rozwiązać. Wpadłem na pomysł utworzenia w Temeszgadzie biblioteki, w której gromadzone będą odnośniki do różnych dzieł i danych dotyczących kultury i historii miasta oraz okolic. W ten sposób uzyskamy skondensowaną wiedzę na temat miejsca, w którym żyjemy, co pozwoli nam na ciekawsze organizowanie życia w mieście.

Na początek pytanie: gdzie szukać takich informacji?
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
#2
O Temeszgadzie? Wpisuj w wyszukiwarkę forumową (najlepiej i tu, i na starym forum) "Jahołdajewszczyzna", "Jahołda" i "Jahołdzi" we wszelkich odmianach. O samym mieście nic nie będzie (na mapy trafiło dopiero za czasów Atamanatu w drugiej połowie 2015, kiedy to liczba miejscowości została sztucznie zwiększona, żeby oddać rozproszenie ludności po tym, jak armia wcześniej zrobiła czystkę przy pomocy, ekhem, radioaktywności), ale o okolicy sporo się znajdzie.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości