Rada Miasta
Szanowni członkowie Rady Miasta,

@"Ametyst Faradobus" @"Antoni Kacper Burbon-Conti" 

Na wstępie powiem czym chciałbym żeby nasz organ był i jak powinniśmy go powołać. Przede wszystkim według mnie Rada Miasta Wolnogradu powinna doradzać Lwowi w podejmowaniu decyzji, wskazywać na działania wymagające zajęcia się, a w niektórych sprawach mogłaby nawet przejmować część kompetencji Lwa Wolnogradu. Rada podejmowałaby również decyzje, za pomocą uchwał dotyczących miasta jak np. nazwanie placu, ulicy, skweru, dzielnicy; wydanie zakazu poruszenia się, albo cen parkowania itp. W skład Rady mogliby wejść według mnie wszyscy chętni mieszkańcy Wolnogradu.

I tu moje pierwsze do Was, jako potencjalnych członków nowej Rady: co o tym sądzicie? Czy powinniśmy powołać Radę za pomocą uchwały Sejmu Rzeszy? Czy ktoś by chciał się podjąć stworzenia takiej uchwały?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Tylko nasza trójka by należała do Rady? 
Ja jak najbardziej popieram Twoją propozycję, Rada pomagałaby Ci podejmować decyzje i tym samym zarządzać miastem. Wydaje mi się, że powinniśmy Radę powołać właśnie przez uchwałę Sejmu ew. jakąś Twoją uchwałą (aktualnie się nie orientuję, co masz prawo dokładnie wydawać), a co do napisania takiej uchwały - obecnie jestem zawalony rozporządzeniami do Komisji, więc odpadam, choć oczywiście gdyby była potrzeba, służę radą i pomocą.

Mam jednak jeszcze zastrzeżenie co do Ciebie Eddardzie i tego wątku.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Ja po raz kolejny proponuję wprowadzenie rozwiązań zawartych w projekcie Statutu miasta, który przedstawiłem już dawno temu: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8333.html
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Projekt jest dobry, zresztą już wcześniej go popierałem, ale pomija utworzenie Rady, jak to widzi Ed.

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Może zróbmy kompromisowo: w podanym projekcie zastąpimy Senat Radą Miasta, ale z uwzględnieniem, że w skład wchodzą nie wszyscy, a wybrani obywateli oraz określeniem jej kompetencji.

Proponowałbym również zastąpienie nazwy Gubernator Burmistrzem, bo G. to mi się bardziej z regionem, niż miastem kojarzy.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Chyba możemy po miesiącu wrócić do tematu. xD

Cóż, co do Rady to można i tak, ale moim zdaniem nazwa ta jest dosyć nudna. Podobnie ma się sprawa z Burmistrzem, chociaż w tym przypadku stolica i tak jest wyróżniona, bo nad Burmistrzem jest przecież jeszcze Lew. Przyznam, że Gubernatora zaczerpnąłem z ustroju państw Generalgouvernement Commonwealthu, gdzie Gubernator Generalny reprezentuje Führera Monarchę w bieżącym sprawowaniu funkcji na miejscu.
Odpowiedz
Najpierw trzeba by obsadzić stanowisko Lwa, bo o ile się nie mylę, Eddard zrezygnował również z tego stanowiska.

Odpowiedz
Też racja. Mogę wystartować, ale tylko w sytuacji, jeśli nie będę dalej ministrem, bo godzenie dwóch ważnych stanowisk mi się nie widzi.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości