Narada organizacyjna
#1
Drodzy Kuledzy,

z miejsca przepraszam za spore opóźnienie sprawiające, że spotkanie to odbywa się dopiero teraz, ale nie z mojej winy ciągle ktoś zawraca mi cztery litery jakimiś zaliczeniami na kiju tuż przed rozpoczęciem egzaminów. Zorganizowanie na nowo organów administracyi rządowej i powstanie naszego superministerstwa pociąga za sobą konieczność wyznaczenie pewnej linii, po której będziemy podążać do końca świata, a przynajmniej do końca tej kadencji. Spektrum działań kierowanego przeze mnie resortu znacznie się zwiększyło i pewnych celów nie da się osiągnąć samodzielnie w związku z tym Wasze zaangażowanie będzie w tym wypadku niezbędne. Pozwolę sobie w kilku słowach omówić obszary, jakie są dziś w orbicie naszych zainteresowań i kompetencji.

Pierwsza rzecz to samorząd i polityka regionalna. Pisząc o fabularyzacji i organizacji działań różnych terytoriów Republiki mam oczywiście na myśli zarówno Rzeszę, jak i Wyspy Przyjaźni. Jako Minister zamierzam na nowo zaangażować się w proces odnowienia aktywności w Rzeszy, ustabilizowania sytuacji tam z możliwością przekształceń i uczynienie jej podmiotem bardziej efektywnie działającym. Równie co na władze i lenników Rzeszy liczę na Gubernatora Wysp Przyjaźni, których fabularyzacja dopiero się rozpoczęła, a które również dają nam szerokie pole do popisu. Wydaje się słuszne, aby właśnie na Wyspach odbywała się większość organizowanych w Bialenii działań kulturalnych z tym, że nie można całkowicie zaniedbać innych części krajów - tu jednak ciężar inicjatywy powinien spaść na barki lokalnych gospodarzy. Proponuję zatem przyjąć, że jeśli nikt z lenników ani żadne z wolnych miast nie będą wykazywać w danym wypadku inicjatyw to zasadniczo wszelkiego rodzaju rządowe iwenty będą odbywać się głównie na Wyspach.

Co do samych działań to są one przeróżne i chętnie wyznaczyłbym osobę odpowiedzialną za kulturę sensu stricto z tym, że w tej sferze widzę także sport. Kolejne obszary to edukacja, w tym przypadku liczę na współpracę z Uniwersytetem, a także szeroko rozumiana propaganda i działalność w mediach społecznościowych. Cieszy mnie też powierzenie nam zadania fabularyzacji służb mundurowych.

Każdy z tych obszarów to nieco inne zadania i wierzę, że znajdą się osoby gotowe zaangażować się w ich realizację. Jeżeli moich Sekretarzy Stanu interesują jakieś konkretne obszary to zachęcam do informowania o tym fakcie. Czekam też na uwagi i wskazówki zarówno ze strony pracowników Ministerstwa, jak i reprezentantów innych organów i instytucji.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości