Publikacja realowego dorobku naukowego
Kuledzy,

już jakiś czas temu zaproponowałem, aby w ramach budowy własnej pozycji akademickiej można było na UB publikować teksty naukowe, które tworzymy w świecie realnym, a które niewątpliwie są świadectwem naszych umiejętności jako inteligentów. Oczywiście sugeruję, aby były to teksty już opublikowane (najlepiej skany lub pdfy) w celu uniknięcia plagiatu. Rzecz jasna wiązałoby się to z koniecznością ujawnienia realowego nazwiska. Sam nie miałbym z tym problemu, jako że chyba z większością Bialeńczyków znam się przez pejsbuka. Myślę, że warto by wprowadzić taką możliwość na mocy specjalnego rozporządzenia albo uchwały Senatu. Co o tym sądzicie? Może to jednak niebezpieczne i niepotrzebne przekraczanie granicy pomiędzy realem i wirtualem?
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Publikowanie tego w instytucjach naukowych byłoby na miejscu na dworze króla ZSKHiW, z pewnych powszechnie znanych względów narracyjnych, jednak na UB... Byłoby to chyba z deka nieuczciwe wobec niektórych, zważywszy na to, jak ostro tego typu pomysły zbyliśmy onegdaj.

Ale to tyle stękanie z punktu widzenia historii, nie będę piszczał, jeżeli kadra naukowa to poprze.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Na moim dworze nie było nigdy prowadzonej działalności badawczej. Od tego jest Uniwersytet Hirschberski, Akademia Biedaszybniczo-Hutnicza, Instytuty Niebieskiej Książeczki, Wiejska Szkoła Lepienia Pierogów w Grabben i inne szacowne instytucje.
Odpowiedz
(03.02.2018, 10:51:32)Ametyst Faradobus napisał(a): Na moim dworze nie było nigdy prowadzonej działalności badawczej. Od tego jest Uniwersytet Hirschberski, Akademia Biedaszybniczo-Hutnicza, Instytuty Niebieskiej Książeczki, Wiejska Szkoła Lepienia Pierogów w Grabben i inne szacowne instytucje.
Na terenie Bialenii mamy jednakże w tej chwili tylko dwór, tych instytucji, w przeciwieństwie do niego, nie przeniesiono.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Wyjaśniając nieco ze strony Rektoratu - propozycja Ametysta pojawiła się, kiedy podczas obrad kadry profesorskiej zwróciłem uwagę na niską aktywność naukową na UB. Zajmujemy się jakimiś uchwałami, zarządzeniami, głupotkami tak naprawdę, podczas gdy uczelnia powinna zajmować się przede wszystkim nauczaniem.

Niestety przygotowanie wykładu czy pracy trochę czasu zajmuje. Nie każdy znajdzie czas, żeby w miesiącu wyrobić limit i opublikować na przykład 3 prace. Wrzucanie realowego dorobku pozwoli na aktywizację UB, będzie można o nich podyskutować, poczytać, a jednocześnie nie zabierze profesorom masy czasu, więc tego obowiązku nie zaniedbają.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Dokładnie. Inna sprawa, że nawet mi się to kojarzy z habilitacjami na Słowacji i innymi takimi. xD
Odpowiedz
(03.02.2018, 15:00:05)Ametyst Faradobus napisał(a): Dokładnie. Inna sprawa, że nawet mi się to kojarzy z habilitacjami na Słowacji i innymi takimi. xD

Zasmucę Cię - na doktorat zapracujesz dopiero po trzydziestce. xD
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
To już zawsze mniej niż dekada.
Odpowiedz
(03.02.2018, 15:07:15)Hewret von Thorn napisał(a):
(03.02.2018, 15:00:05)Ametyst Faradobus napisał(a): Dokładnie. Inna sprawa, że nawet mi się to kojarzy z habilitacjami na Słowacji i innymi takimi. xD

Ja planuję uzyskać ten pierwszy stopień naukowy najpóźniej w wieku 28 lat. Smile I jestem na najlepszej ku temu drodze, tylko trzeba poświęcić wszystko inne. Inaczej się nie da rady. PS Wszystko inne poza mikro. Wink
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Może jak wszyscy kiedyś będziemy doktorami, to założymy Bialeńską Uczelnię Mikronacyjną gdzieś w Wawie? Big Grin

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(03.02.2018, 16:12:42)Hewret von Thorn napisał(a): Może jak wszyscy kiedyś będziemy doktorami, to założymy Bialeńską Uczelnię Mikronacyjną gdzieś w Wawie? Big Grin

Ja planuję kiedyś w dalekiej, bardzo dalekiej przyszłości założyć prywatną uczelnię i zbieram kadrę wśród znajomych. Smile Możecie się zgłaszać.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Historia doktryn politycznych w oparciu o nieustanne zmiany ustaw zasadniczych Republiki Bialeńskiej - wykład.
Dlaczego Maciej nie chce być Prezydentem? - debata.
La Presidente les obowiązkas. - ćwiczenia.

Jestem za.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
(03.02.2018, 16:12:42)Hewret von Thorn napisał(a): Może jak wszyscy kiedyś będziemy doktorami, to założymy Bialeńską Uczelnię Mikronacyjną gdzieś w Wawie? Big Grin
*Konduktorską Autonomiczną Bialeńską Uczelnię Mikronacyjną.
Żeby wykorzystać w pełni potencjał skrótu.
Odpowiedz
(03.02.2018, 16:31:07)Maciej Kamiński napisał(a):
*Konduktorską Autonomiczną Bialeńską Uczelnię Mikronacyjną.
Żeby wykorzystać w pełni potencjał skrótu.

im. gen. armii Wojciecha Jaruzelskiego.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(03.02.2018, 15:07:15)Hewret von Thorn napisał(a):
(03.02.2018, 15:00:05)Ametyst Faradobus napisał(a): Dokładnie. Inna sprawa, że nawet mi się to kojarzy z habilitacjami na Słowacji i innymi takimi. xD

Ostatnio tendencja jest właśnie odwrotna. Ba, nawet habilitacje robione są szybciutko. Ta grupa wiekowa "po trzydziestce" to zazwyczaj habilitowani, a nie goli doktorzy. 

Cytat:I jestem na najlepszej ku temu drodze, tylko trzeba poświęcić wszystko inne. Inaczej się nie da rady.

Niezupełnie. To znaczy, to oczywiście zalezy od przypadku, tj. uczelni (a bardziej od konkretnej jednostki naukowej), doktoranta i paru innych czynników, niemniej mam znajomych, którzy robią doktorat i aplikację. Co więcej znam świeży przypadek, gdzie z sukcesem obroniono doktorat w trakcie radcowskiej, choć faktem jest (wiem bezpośrednio od tej osoby), że to dość ekstremalne połączenie, niemniej możliwe. Aczkolwiek ja nie wiem, czy osobiście bym się tego podjął, jestem jednak zbyt wygodnicki na takie zapieprzanie. Choć z drugiej strony, jeśli nie robi się tego symultanicznie, to strasznie to długo trwa: doktorat średnio 2-3 lata i aplikacja kolejne 3. Może zatem, krakowskim targiem, lepiej zacząć od aplikacji i na ostatnim jej roku robić doktorat (bo odwrotnie to nie bardzo - łatwiej jednak zdać egzamin zawodowy niż skończyć pisanie doktoratu)?
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
Nie zacząłeś od tego, że jesteś studentem prawa.
Odpowiedz
(03.02.2018, 17:24:56)Ametyst Faradobus napisał(a): Nie zacząłeś od tego, że jesteś studentem prawa.

Racja Sad. Ale na swoją obronę napiszę, że to przecież fakt notoryjny.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
(03.02.2018, 17:24:56)Ametyst Faradobus napisał(a): Nie zacząłeś od tego, że jesteś studentem prawa.

Czy stosując indukcję enumeracyjną można wywnioskować, że wszyscy studenci prawa o imieniu "Karol" są tacy sami?

Odpowiedz
[Obrazek: cv7.jpg]

Tak ^
Odpowiedz
(03.02.2018, 17:19:09)Karol Medycejski napisał(a):
(03.02.2018, 15:07:15)Hewret von Thorn napisał(a):
(03.02.2018, 15:00:05)Ametyst Faradobus napisał(a): Dokładnie. Inna sprawa, że nawet mi się to kojarzy z habilitacjami na Słowacji i innymi takimi. xD

Ostatnio tendencja jest właśnie odwrotna. Ba, nawet habilitacje robione są szybciutko. Ta grupa wiekowa "po trzydziestce" to zazwyczaj habilitowani, a nie goli doktorzy.

Cytat:I jestem na najlepszej ku temu drodze, tylko trzeba poświęcić wszystko inne. Inaczej się nie da rady.

Niezupełnie. To znaczy, to oczywiście zalezy od przypadku, tj. uczelni (a bardziej od konkretnej jednostki naukowej), doktoranta i paru innych czynników, niemniej mam znajomych, którzy robią doktorat i aplikację. Co więcej znam świeży przypadek, gdzie z sukcesem obroniono doktorat w trakcie radcowskiej, choć faktem jest (wiem bezpośrednio od tej osoby), że to dość ekstremalne połączenie, niemniej możliwe. Aczkolwiek ja nie wiem, czy osobiście bym się tego podjął, jestem jednak zbyt wygodnicki na takie zapieprzanie. Choć z drugiej strony, jeśli nie robi się tego symultanicznie, to strasznie to długo trwa: doktorat średnio 2-3 lata i aplikacja kolejne 3. Może zatem, krakowskim targiem, lepiej zacząć od aplikacji i na ostatnim jej roku robić doktorat (bo odwrotnie to nie bardzo - łatwiej jednak zdać egzamin zawodowy niż skończyć pisanie doktoratu)?

Da się, ale jest to trudne. Niektórzy na tym polegli - tzn. nie zrobili ani doktoratu, ani nie zdali egzaminu zawodowego. No i mnie nie ciągnie praktyka, a tylko teoria. Praktyk ze mnie marny.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości