Ankieta: Ile pączków zamierzasz zjeść dzisiaj w Tłusty Czwartek?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wcale
10.00%
1 10.00%
Jednego
10.00%
1 10.00%
Dwa
20.00%
2 20.00%
Od dwóch do pięciu
30.00%
3 30.00%
Powyżej pięciu
10.00%
1 10.00%
Ile będę w stanie, tyle zjem, nie liczę ich
20.00%
2 20.00%
Nie jem pączków, jem faworki
0%
0 0%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tradycja "Tłustego Czwartku" w Republice Bialeńskiej
Drodzy słuchacze!

Przedmiotem debaty będzie popularność tradycji obchodzenia "Tłustego Czwartku" wśród mieszkańców Republiki. Konieczne będzie przeprowadzenie dwóch ankiet. Dzisiaj pierwsza.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Wczoraj skończyłem sesję, więc pójdę na kremówki.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
W jutrzejszej ankiecie musi się pojawić odpowiedź "inne". Mnie tradycja tłustoczwartkowa fascynuje, aczkolwiek odkąd jestem na autorskiej diecie (od końca września 2017 r. bez sportu schudłem 17 kg - samo racjonalne żywienie) muszę ograniczyć liczbę pączków do dwóch i to spożytych zamiast obiadu. Natomiast nie mogę się nadziwić jak ludzie noszą po całe ich palety. Można powiedzieć, że to piękne, polskie tradycyjne święto jest najlepszym zwieńczeniem karnawału.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
Wczoraj zjadłem 3, dzisiaj 2 i jeszcze zamierzam więcej. Tongue
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Jednego dla tradycji, bo w tłusty czwartek tradycyjnie zapycham się oponkami.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(08.02.2018, 13:16:00)Maciej Kamiński napisał(a): Jednego dla tradycji, bo w tłusty czwartek tradycyjnie zapycham się oponkami.

A oponki to nie pączki?
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(08.02.2018, 12:53:26)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): W jutrzejszej ankiecie musi się pojawić odpowiedź "inne". Mnie tradycja tłustoczwartkowa fascynuje, aczkolwiek odkąd jestem na autorskiej diecie (od końca września 2017 r. bez sportu schudłem 17 kg - samo racjonalne żywienie) muszę ograniczyć liczbę pączków do dwóch i to spożytych zamiast obiadu. Natomiast nie mogę się nadziwić jak ludzie noszą po całe ich palety. Można powiedzieć, że to piękne, polskie tradycyjne święto jest najlepszym zwieńczeniem karnawału.

no widzisz, a ja mogę jeść ile chce i nic nie przytyję :/
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
Ja tak samo, bo gdybym schudł to bym zniknął.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Wyniki ankiety są na razie bardzo zaskakujące. Duża rozbieżność głosów.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(08.02.2018, 13:27:22)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a):
(08.02.2018, 13:16:00)Maciej Kamiński napisał(a): Jednego dla tradycji, bo w tłusty czwartek tradycyjnie zapycham się oponkami.

A oponki to nie pączki?
Dla mnie osobiście nie.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Jedyne ulubione oponki Macieja.

[Obrazek: bridgestone-opony-ciezarowe-naczepa.png]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(08.02.2018, 15:58:32)Maciej Kamiński napisał(a):

A oponki to nie pączki?
Dla mnie osobiście nie.

A może masz na myśli donaty?
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
hmmm ... nie wypowiem się ... chciałaby dusza do raju ...a mój Cerber liczy i goni ;(
Odpowiedz
(08.02.2018, 16:20:49)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a):
(08.02.2018, 15:58:32)Maciej Kamiński napisał(a):

A oponki to nie pączki?
Dla mnie osobiście nie.

A może masz na myśli donaty?
Skądże. Donaty zawierają nadzienie, oponki nie.
Odpowiedz
(08.02.2018, 18:20:18)Maciej Kamiński napisał(a): Donaty zawierają nadzienie

Cytat:Doughnut, donut – rodzaj wysmażanego na głębokim oleju wyrobu cukierniczego w kształcie zbliżonym do torusa („oponki”). Często z polewą, np. czekoladową lub lukrową. Popularny w wielu krajach jako słodka przekąska lub deser. Od polskiego pączka odróżnia go głównie kształt i brak nadzienia.

Big Grin Big Grin
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Ostatnio kupiłem w Carrefourze donuty z nadzieniem i bez nadzienia. Tongue

Odpowiedz
(08.02.2018, 18:27:24)Hewret von Thorn napisał(a): Ostatnio kupiłem w Carrefourze donuty z nadzieniem i bez nadzienia. Tongue

Polak wszystko wymyśli. Big Grin

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Panowie, jestem bardzo zadowolony, że ta akademicka dyskusja nabiera rumieńców. Zapewniam, że to jeszcze nie koniec. Na jej zakończenie oczywiście wygłoszę wykład z wynikami prowadzonych badań.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu

Sylwetka

Odpowiedz
(08.02.2018, 18:24:35)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a):
(08.02.2018, 18:20:18)Maciej Kamiński napisał(a): Donaty zawierają nadzienie

Cytat:Doughnut, donut – rodzaj wysmażanego na głębokim oleju wyrobu cukierniczego w kształcie zbliżonym do torusa („oponki”). Często z polewą, np. czekoladową lub lukrową. Popularny w wielu krajach jako słodka przekąska lub deser. Od polskiego pączka odróżnia go głównie kształt i brak nadzienia.

Big Grin Big Grin
Czemu wyskakujesz z definicją donuta, skoro rozmawialiśmy o donatach?
Odpowiedz
(08.02.2018, 19:44:51)Maciej Kamiński napisał(a): Czemu wyskakujesz z definicją donuta, skoro rozmawialiśmy o donatach?

Bowiem pan Donat mógłby się nieco obrazić za przyrównywanie go do donuta. Big Grin

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości