[Wykład] Konstytucje Republiki Bialeńskiej
W ramach zaliczenia z ewolucji systemu prawnego...

[pdf]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6850[/pdf]
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Panie i Panowie - to nie jest praca na miarę magisterki.

To jest co najmniej praca na miarę habilitacji netowej. Wymagała od autora zajęcia się nią na poważnie, zabrała wiele czasu, jaki Hewret mógł spożytkować na znacznie ciekawsze rzeczy. Co więcej, w bardzo ciekawy sposób przedstawia ewolucję ustawy zasadniczej Republiki Bialeńskiej i jest świetna nie tylko jako informacja dla nowych czy powracających obywateli, ale też forma odświeżenia sobie pamięci dla stałych mieszkańców.

Przez kilka dni istnieje możliwość podyskutowania pod pracą. Ja natomiast, może nieco sprzecznie z ogólnie przyjętymi normami, już dziś nadaję Hewretowi von Thorn tytuł zawodowy magistra netowego prawa. Tak dobra, obszerna i czasochłonna praca zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie z pominięciem zadawania oficjalnych pytań. Nie mam wątpliwości, że Hewret z chęcią na nie odpowie i dalej zechce wykładać na Uniwersytecie, zatem tytuł jest w pewnym sensie jedynie formalnością. Moje gratulacje!
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Z całym szacunkiem dla Hewreta, który musiał na to poświęcić sporo swojego wolnego czasu (w którym i tak by siedział w pokoju i pilnował czy widać go w krzykopudełku). Długie i mi się nie chciało tego czytać, jednak przeczytałem i przybliżyło mi to historię wszystkich naszych konstytucji, za co dziękuję.
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
(12.02.2018, 21:11:56)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): Panie i Panowie - to nie jest praca na miarę magisterki.

To jest co najmniej praca na miarę habilitacji netowej. Wymagała od autora zajęcia się nią na poważnie, zabrała wiele czasu, jaki Hewret mógł spożytkować na znacznie ciekawsze rzeczy. Co więcej, w bardzo ciekawy sposób przedstawia ewolucję ustawy zasadniczej Republiki Bialeńskiej i jest świetna nie tylko jako informacja dla nowych czy powracających obywateli, ale też forma odświeżenia sobie pamięci dla stałych mieszkańców.

Przez kilka dni istnieje możliwość podyskutowania pod pracą. Ja natomiast, może nieco sprzecznie z ogólnie przyjętymi normami, już dziś nadaję Hewretowi von Thorn tytuł zawodowy magistra netowego prawa. Tak dobra, obszerna i czasochłonna praca zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie z pominięciem zadawania oficjalnych pytań. Nie mam wątpliwości, że Hewret z chęcią na nie odpowie i dalej zechce wykładać na Uniwersytecie, zatem tytuł jest w pewnym sensie jedynie formalnością. Moje gratulacje!

Uważam, że ta praca zasługuje na stopień doktora net. z pominięciem magisterium.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Czapki z głów wnuku! Czapki z głów!
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Hasselandu i Sclavinii, etc. etc.
Odpowiedz
(12.02.2018, 21:30:22)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): Uważam, że ta praca zasługuje na stopień doktora net. z pominięciem magisterium.

To byłoby wskazane, zważywszy też na wkład w bialeńskie prawodawstwo. Przyjrzę się statutowi.
Odpowiedz
Świetne zestawienie. Myślę, że dla przyszłych prawodawców powinno to być pouczające źródło informacji. Aż w ramach uzupełnienia tych faktów chciałoby się stworzyć opis politycznej historii Bialenii.
N.N
Odpowiedz
(12.02.2018, 21:49:51)Tadeusz Krasnodębski napisał(a):
(12.02.2018, 21:30:22)Paweł Karol Medyceusz Zep napisał(a): Uważam, że ta praca zasługuje na stopień doktora net. z pominięciem magisterium.

To byłoby wskazane, zważywszy też na wkład w bialeńskie prawodawstwo. Przyjrzę się statutowi.

Można uchwałą Senatu.
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego

Sylwetka

[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Dziękuję serdecznie za słowa uznania.

To motywuje do dalszych działań. Smile

@"Sheldon Anszlus Lovelace"

Odpowiedni rozkład pracy pozwala zrobić mnóstwo rzeczy. Tongue

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
A teraz zadanie domowe dla zainteresowanych. Big Grin

Proszę znaleźć jak najwięcej cech wspólnych dla bialeńskich konstytucji z Konstytucją Niderlandów.

Odpowiedz
Skąd takie podobieństwo? Dlaczego Bialenia tak otwarcie skopiowała tę ustawę zasadniczą?
Odpowiedz
Obie konstytucje miały bardzo podobne założenia.

Konstytucja Niderlandów sama w sobie też długo nie obowiązywała, bo chyba około roku. Potem ZKN zaczęło się bratać z Rotrią

Odpowiedz
(19.02.2018, 10:32:42)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): Skąd takie podobieństwo? Dlaczego Bialenia tak otwarcie skopiowała tę ustawę zasadniczą?
A zgadnij, kto aktywnie działał w obu miejscach.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości