Mapa Rzeszy Bialeńskiej
Dostojny Lwie, Szlachetni Kuledzy,

jakiś czas temu spostrzegłem, że brakuje nam aktualnej mapy Bialenii, na której uwzględniono by wszystkie lenna w ich aktualnych granicach. Rodzi to problemy natury praktycznej, na przykład kiedy trzeba wyznaczyć granice nowego lenna. W związku z tym uważam za niezbędne stworzenie mapy Rzeszy Bialeńskiej, która obejmowałaby wszystkie dobra lenne, a także wolne miasta. Oczywiście podstawą byłaby tu mapa Bialenii, ale można też pokusić się o coś nowego. Mapa taka byłaby, w moim przekonaniu, nie tylko pożyteczna, ale też ciekawa w odbiorze.

Jeżeli się ze mną zgadzacie proponuję przystąpić do pracy.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Dorzuciłbym do tego czystą mapę.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Popieram, ale niestety nie posiadam umiejętności graficznych. Jeśli jednak ktoś stworzył taką mapę, to jako Lew hojnie wynagrodzę tę osobę.
N.N
Odpowiedz
Może poprosić @"Ronon Dex" o to jakimiś alternatywnymi drogami?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
A gdzie wybyli wszyscy twórcy bialeńskich map? Tylko Ronon tym się zajmował?
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Póki co można ograniczyć się do korekty obecnej mapy, ale na przyszłość warto pomyśleć o czymś porządniejszym.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Mam umiejętności kartograficzne i odpowiednie narzędzia do tworzenia wysokiej jakości map wektorowych.
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
(20.02.2018, 17:38:23)LesterNowowicki napisał(a): Mam umiejętności kartograficzne i odpowiednie narzędzia do tworzenia wysokiej jakości map wektorowych.

Chęci również by się znalazły? Wink

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
(21.02.2018, 22:28:11)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a):
(20.02.2018, 17:38:23)LesterNowowicki napisał(a): Mam umiejętności kartograficzne i odpowiednie narzędzia do tworzenia wysokiej jakości map wektorowych.

Chęci również by się znalazły? Wink

A i owszem. Zazwyczaj nudzę się w weekendy.
Odpowiedz
Bialeńczycy nie obraziliby się, gdybyś stworzył dla nas jakąś lepszą wersję naszych map. Wink

Odpowiedz
(21.02.2018, 23:43:36)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a): Bialeńczycy nie obraziliby się, gdybyś stworzył dla nas jakąś lepszą wersję naszych map. Wink

Czy lepszą to kwestia gustu. Na pewno łatwiej edytowalną więc można będzie lenna nanosić na bieżąco. Tylko potrzebuję materiałów to w marcu przysiądę nad tym.
Odpowiedz
(21.02.2018, 23:48:59)LesterNowowicki napisał(a): Na pewno łatwiej edytowalną więc można będzie lenna nanosić na bieżąco. Tylko potrzebuję materiałów to w marcu przysiądę nad tym.

Dobrym ich źródłem na pewno są Panowie @"Maciej Kamiński" oraz @"Hewret von Thorn".

Odpowiedz
To ja postaram się przez ten weekend nazbazgrać wszystkie zmiany do naniesienia. Mogę też wysłać wszystko (głównie chodzi mi tu o pliki źródłowe), co Ronon mi onegdaj przesłał.

No i postarać się o stosowną umowę, którą pokryje BBG środkami z budżetu w ramach wynagrodzenia za taką robotę, oczywiście.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości