List Prefekta Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji
#1
Cytat:
[Obrazek: 2wvaw.png]

Drodzy Bracia i Siostry!


Wczoraj dosięgnęła kara doczesna niewdzięcznika i bluźniercy Guliano Montiniego - Jego Świątobliwość Pius VI obłożył go klątwą. Pamiętajcie, że nikt bezkarnie nie będzie godził w Kościół Rotryjski - Matkę Naszą oraz w Biskupa Powszechnego. Oby ten język żmijowy Montiniego szczerniał za słowa, które tutaj wypowiadał, a on sam szczezł z mękach piekielnych. Wzgardził on Wspólnotą, której był częścią, a poza którą nie ma zbawienia. Dlatego Patriarcha zakazuje wszystkim rotrystom, w tym władcom wyznającym rotryzm jakichkolwiek kontaktów z tym szalonym potępieńcem. Jego majątek i urzędy mają zostać odebrane, a żaden wierzący nie może przebywać z nim pod jednym dachem.

Dlatego ostrzegam Was w tym liście, abyście nie słuchali słów tego człowieka i nie tolerowali jego obecności pośród Was. Najlepszym rozwiązaniem, godnym wiernych synów i córek Kościoła byłoby jego wygnanie z Republiki i zakazanie ponownego wstępu. Pamiętajcie, że ten pomiot szatański będzie wodził Was na pokuszenie i próbował odciągnąć od jedynej prawdziwej wiary - Kościoła Rotryjskiego, który na chwałę Boga został przez mikronautów założony. Tylko on jeden jest prawdziwy i nie ma poza nim innej wiary w mikroświecie. 

Jako Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji mam obowiązek dany mi od Biskupa Powszechnego, polegający na staniu na straży czystości wiary i obyczajów w krajach złączonych z Kościołem konkordatem. Dlatego będę czujnie obserwował w jaki sposób potraktowaliście odszczepieńca, węża i grzesznika Montiniego. Nadszedł czas próby dla Waszej wiary. Módlcie się, aby Wasze serca nie były zatwardziałe jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa.
+ Z  błogosławieństwem 


[Obrazek: 2wCEE.png]

Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości