P1/2018
#1
[official]
Wolnograd, dn. 26 lutego 2018 r.

DECYZJA
O ZASTOSOWANIU CZYNNOŚCI PORZĄDKOWEJ

Na podstawie art. 6 ust. 4 ustawy o Policji Krajowej z dn. 27 listopada 2013 roku z późn. zm. z dniem dzisiejszym Aleksandrze Dostojewskiej odebrane zostało prawo pisania postów na forum Republiki Bialeńskiej.

UZASADNIENIE

Przytoczony przepis wzmiankowanej ustawy reguluje, iż "[Czynnościami porządkowymi, które może stosować Policja Krajowa są] inne [czynności] wchodzące zwyczajowo w zakres właściwych czynności porządkowych".

Aleksandra Dostojewska na podstawie wyroku z dn. 2 stycznia 2018 roku w sprawie o sygn. C/1/2018 uznana została za osobę zmarłą. Po upływie kilku tygodni, to jest w lutym bieżącego roku, p. Dostojewska pojawiła się na terytorium Republiki Bialeńskiej i rozpoczęła systematyczne wypowiadanie się, tworzenie wątków i pisanie postów.

Do Kancelarii Sądu wpłynęły dwa wnioski o rozpoznanie sprawy A. Dostojewskiej, w których wnioskodawcy zwracają się z prośbą o rozstrzygnięcie przez sędziego, czy osoba uznana za zmarłą może wypowiadać się tak, jak osoba żyjąca.

Wpływ rzeczonych wniosków do Kancelarii nie zmienił jednak postępowania Aleksandry Dostojewskiej, która nie zdecydowała się na zaniechanie tworzenia wątków i pisania postów.

Policja Krajowa, na podstawie życiowego doświadczenia oraz pamiętając o ustawowym obowiązku dbania o porządek publiczny, w dniu 26 lutego br. stwierdziła, że osoby zmarłe nie mogą brać udziału w dyskusjach z osobami żywymi. W związku z powyższym, korzystając z uprawnień moderatorskich wynikających ze sprawowania urzędu funkcjonariusza, Policja Krajowa odebrała Aleksandrze Dostojewskiej prawo pisania na forum do czasu rozstrzygnięcia spraw sądowych, które jednoznacznie określą, czy p. Dostojewskiej przysługuje prawo tworzenia wątków i pisania postów.

[podpis]Tadeusz Krasnodębski
Podinspektor Policji Krajowej[/podpis]
[/official]
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości